InEnerg® – odnawialne źródła energii naszą przyszłością     [ 14.01.2016 ]

REECO Poland zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję Międzynarodowych Targów Energii ze Źródeł Odnawialnych i Efektywności Energetycznej InEnerg®, która odbędzie się w dniach 13–14.04.2016 r. na Stadionie we Wrocławiu.
XXIII Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2015     [ 13.09.2015 ]

W dniach od 26 do 28 maja 2015 r. odbyły się w Bydgoszczy XXIII Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2015.
FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2015     [ 13.09.2015 ]

Największe w Polsce spotkanie branżowe FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2015, któ- rego organizatorem jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja odbyło się w dniach 3–4 marca 2015 r. w Warszawie. Międzynarodowe targi techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej to specjalistyczna wystawa połączona z dwudniowym cyklem merytorycznych seminariów, w której udział biorą producenci, dystrybutorzy, projektanci, instalatorzy, użytkownicy instalacji, inwestorzy i firmy wykonawcze, architekci.
VIII FORUM Energetyki Prosumenckiej     [ 13.09.2015 ]

Powstanie energetyki prosumenckiej jest nieodwracalnym trendem rozwoju współczesnej energetyki. Przeobrażenia strukturalne, technologiczne, a także społeczne w tym obszarze będą się dokonywać właśnie teraz, na przestrzeni nadchodzących lat. Mamy branże, mamy firmy, mamy rozwiązania, ale mamy zbyt mało prosumentów. Jesteśmy na początku długiej drogi do energetyki obywatelskiej, gdzie ludzie będą mogli bez większych problemów skorzystać z OZE – VIII Forum Energetyki Prosumenckiej ‘2015.
INSTALACJE ON TOUR     [ 13.09.2015 ]

W połowie maja 2015 r. Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z firmami: AFRISO, BROTJE, GRUNDFOS, TECE oraz VOGEL&NOOT uruchomiły kolejną edycję projektu „INSTALACJE ON TOUR”. W trzynastu miastach Polski trwać będzie rywalizacja instalatorów polegająca na wykonaniu w jak najkrótszym czasie szeregu czynności na modelu instalacji. Zdobywcy trzech najlepszych czasów w poszczególnych miastach walczyć będą w finale 5. Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), które odbędą się w 2016 r. w Poznaniu podczas targów INSTALACJE (25–28.04.2016).
Rewolucja w branży OZE     [ 13.09.2015 ]

Piąta edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej odbędzie się w dniach 22–24 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI
Roadshow firmy Viega
– innowacyjne rozwiązania i wiedza techniczna w rozrywkowej formule
    [ 13.09.2015 ]

„Viega Experience” to już niemal tradycja w bran- ży sanitarno-grzewczej. Co cztery lata, kilka tygodni po światowych targach ISH firma Viega wyrusza w trasę z wielką objazdową imprezą Roadshow. Tegoroczna inauguracja miała miejsce w Lipsku, a finał odbędzie się w Kolonii. Organizatorzy oczekują, że łącznie we wszystkich siedmiu eventach weźmie udział ponad 12 000 osób – instalatorów, partnerów handlowych, projektantów, w tym wielu z Polski. Na drugiej imprezie z cyklu w Monachium gościliśmy także grupę dziennikarzy reprezentują- cych krajowe media branżowe.
Produkty Viega w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku     [ 16.03.2015 ]

W prestiżowych obiektach, takich jak ECS, ważna jest nie tylko oryginalna architektura, ale również przemyślany dobór wszystkich zastosowanych rozwiązań i produktów. Muszą one harmonijnie wpisywać się wzornictwem w koncepcję stylistyczną budynku, a jednocześnie gwarantować trwałość, bezpieczeństwo i bezproblemową eksploatację. Dlatego w łazienkach ECS zainstalowano systemy podtynkowe, syfony i odpływy firmy Viega, które wyróżnia niezawodna technologia, funkcjonalność oraz elegancki, minimalistyczny design.
Centrala rekuperacyjna CWL-400 Excellent marki Wolf wentylacja mechaniczna nowej generacji     [ 16.03.2015 ]

Zaprojektowanie wydajnej, a zarazem ekonomicznej wentylacji wydaje się być zadaniem niewykonalnym. Tymczasem okazuje się, że prostym sposobem na spełnienie obu tych wymagań jest system wentylacji mechanicznej wyposażony w wysokiej klasy rekuperator. Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest centrala rekuperacyjna CWL-400 Excellent, dostępna w ofercie firmy Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o. Dzięki niej z powodzeniem można odzyskać ciepło, które w tradycyjnych instalacjach pozostaje niewykorzystane i wyrzucone kominem wentylacji grawitacyjnej na zewnątrz.
Ulepszona zaciskarka Pressgun Picco
Mały może (jeszcze) więcej!
    [ 16.03.2015 ]

Pressgun Picco to doskonały przykład, że nawet urządzenia o najmniejszych gabarytach mogą oferować zaawansowane rozwiązania techniczne i wysoki komfort pracy, jeśli zostały odpowiednio zaprojektowane. Chociaż ze względu na wagę (zaledwie 2,5 kg) nowa zaciskarka firmy Viega jest „zawodnikiem kategorii lekkiej”, w większości przypadków z powodzeniem zastępuje zdecydowanie cięższe modele konkurencji.
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 (10) 11 12 13 14 15 16 17 18 19 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: