Fotowoltaika na targach InEnerg 2014     [ 01.04.2014 ]

W ciągu godziny ze Słońca do powierzchni Ziemi dociera więcej energii elektrycznej, niż wynosi jej roczne zużycie dla całej naszej planety. Wszystkie światowe złoża węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego pozwalają łącznie wytworzyć tyle energii, ile ze Słońca do Ziemi dociera w ciągu niespełna dwóch miesięcy. Szacuje się, że ludzkość wykorzystuje zaledwie ok. 0,02% mocy promieniowania słonecznego. Potencjał życiodajnej gwiazdy jest olbrzymi i – co ważne – niewyczerpalny. Nic więc dziwnego, że fotowoltaika to drugie co do wielkości – po energetyce wiatrowej – odnawialne źródło energii i jeden z najważniejszych tematów premierowej edycji Międzynarodowych Targów Energetycznych InEnerg, które w dniach 4–6 marca 2014 roku odbędą się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.
Systemy wielowarstwowe VESBO – prosty montaż i gwarancja niezawodności     [ 03.02.2014 ]

Wybierając system przeznaczony do instalacji wody i ogrzewania należy wziąć pod uwagę dwa najważniejsze kryteria – trwałość i łatwość montażu. Marka VESBO oferuje produkty, które spełniają je bez zarzutu. System wielowarstwowy to niezawodne rozwiązanie na długie lata.
Nowe okienka termograficzne od Fluke – bezpieczeństwo przede wszystkim     [ 03.02.2014 ]

Fluke ClirVu – nowa seria okienek termograficznych Fluke zapewnia najwyższy poziom ochrony dla elektryków, inżynierów i inspektorów, którzy pracują z urządzeniami pod wysokim napięciem.
Innowacja w technice rozdzielaczy     [ 03.02.2014 ]

REHAU oferuje nowy rozdzielacz modułowy RAUGEO CLICK do instalacji geotermalnych
Długowieczna ochrona armatury – zawór SCHELL Comfort niezniszczalnym filtrem     [ 03.02.2014 ]

Na rynku jest dostępnych wiele modeli zaworów kątowych do podłączenia armatury wodnej. Na pierwszy rzut oka różnią się pomiędzy sobą tylko wyglądem, jednak kwestia ich właściwego wyboru jest znacznie bardziej skomplikowana. Firma SCHELL proponuje niezawodny zawór regulacyjny z długowiecznym tworzywowym filtrem, który jednocześnie pozwala zaoszczędzić wodę i w pewny sposób chronić armaturę.
Rozdzielacze do ogrzewania ProCalida     [ 03.02.2014 ]

Jak skutecznie sprostać konieczności rozdzielenia ciepłej wody na kilka obiegów grzewczych, a także elastycznie dostosowywać się do zmian w koncepcji, jakie mogą przyjść do głowy klientowi?
GEBERIT ON TOUR
– podsumowanie edycji 2013
    [ 03.02.2014 ]

Firma Geberit zakończyła tegoroczną edycję akcji Geberit On Tour skierowanej do instalatorów w całej Polsce. Od wiosny do jesieni Geberit On Tour odwiedził 20 miast, przejeżdżając niemal 10 000 km po polskich drogach. On Tour ruszył podczas Targów SBS w Strykowie 24-25 kwietnia, zaś ostatnim gospodarzem tegorocznej edycji był BIMs Plus, który gościł instalatorów w białostockim oddziale firmy w dniach 23-25 września. Tegoroczni gospodarze imprez to hurtownie instalacyjne, posiadające magazyny produktów rurowych Geberit Mapress i/lub Geberit Mepla. W sumie przeszkolono niemal 600 instalatorów.
Energia bez granic…
Przed nami pierwsza edycja targów InEnerg
    [ 01.02.2014 ]

Niezwykle ambitne zadania stawia przed Unią Europejską przyjęta przez Brukselę strategia energetyczna na lata 2011-2020, opierająca się na realizacji celów 20-20-20. Wyzwania, przed którymi stają kraje członkowskie – w tym również Polska – są wspólne dla większości państw. Ich powodzenie wymaga międzynarodowej współpracy i innowacyjnych rozwiązań. Areną do ich ponadregionalnej wymiany mają stać się organizowanych przez REECO Poland w marcu 2014 roku we Wrocławiu Międzynarodowe Targi Innowacji Energetycznych InEnerg 2014.
Sauer-Danfoss rozpoczyna nowy rozdział jako Danfoss     [ 27.11.2013 ]

Firma Sauer-Danfoss oficjalnie zmieniła nazwę na Danfoss i teraz działa pod pełną nazwą Danfoss Power Solutions jako nowy segment biznesowy w grupie Danfoss. Specjaliści z Danfoss Power Solutions nadal będą dostarczać rozwiązania hydrauliki siłowej. W dłuższej perspektywie klienci mogą spodziewać się korzyści z szerszej globalnej sieci i bogatszej bazy technologicznej oferowanych przez firmę Danfoss, a także połączenia know-how wynikającego ze współpracy dwóch firm.
RENEXPO Poland 2013     [ 27.11.2013 ]

Przemówieniem Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika, rozpoczęły się 16.10.2013 Trzecie Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO ® Poland w Warszawskim Centrum EXPO XXI. W tym roku swoje produkty i usługi prezentowało około 135 wystawców, w tym 40% z zagranicy, a odbywające się równolegle konferencje i fora branżowe zgromadziły publiczność wypełniającą sale po brzegi. Zwieńczeniem pierwszego dnia targów było wręczenie "Pucharów RENERGY AWARD". Tegoroczni laureaci nagród to Paweł Lachman, Prezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła oraz firmy: SMA Central & Eastern Europe i Glen Dimplex Sp. z o. o.
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 (9) 10 11 12 13 14 15 16 17 18 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: