GEBERIT ON TOUR
– podsumowanie edycji 2013
    [ 03.02.2014 ]

Firma Geberit zakończyła tegoroczną edycję akcji Geberit On Tour skierowanej do instalatorów w całej Polsce. Od wiosny do jesieni Geberit On Tour odwiedził 20 miast, przejeżdżając niemal 10 000 km po polskich drogach. On Tour ruszył podczas Targów SBS w Strykowie 24-25 kwietnia, zaś ostatnim gospodarzem tegorocznej edycji był BIMs Plus, który gościł instalatorów w białostockim oddziale firmy w dniach 23-25 września. Tegoroczni gospodarze imprez to hurtownie instalacyjne, posiadające magazyny produktów rurowych Geberit Mapress i/lub Geberit Mepla. W sumie przeszkolono niemal 600 instalatorów.
Energia bez granic…
Przed nami pierwsza edycja targów InEnerg
    [ 01.02.2014 ]

Niezwykle ambitne zadania stawia przed Unią Europejską przyjęta przez Brukselę strategia energetyczna na lata 2011-2020, opierająca się na realizacji celów 20-20-20. Wyzwania, przed którymi stają kraje członkowskie – w tym również Polska – są wspólne dla większości państw. Ich powodzenie wymaga międzynarodowej współpracy i innowacyjnych rozwiązań. Areną do ich ponadregionalnej wymiany mają stać się organizowanych przez REECO Poland w marcu 2014 roku we Wrocławiu Międzynarodowe Targi Innowacji Energetycznych InEnerg 2014.
Sauer-Danfoss rozpoczyna nowy rozdział jako Danfoss     [ 27.11.2013 ]

Firma Sauer-Danfoss oficjalnie zmieniła nazwę na Danfoss i teraz działa pod pełną nazwą Danfoss Power Solutions jako nowy segment biznesowy w grupie Danfoss. Specjaliści z Danfoss Power Solutions nadal będą dostarczać rozwiązania hydrauliki siłowej. W dłuższej perspektywie klienci mogą spodziewać się korzyści z szerszej globalnej sieci i bogatszej bazy technologicznej oferowanych przez firmę Danfoss, a także połączenia know-how wynikającego ze współpracy dwóch firm.
RENEXPO Poland 2013     [ 27.11.2013 ]

Przemówieniem Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika, rozpoczęły się 16.10.2013 Trzecie Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO ® Poland w Warszawskim Centrum EXPO XXI. W tym roku swoje produkty i usługi prezentowało około 135 wystawców, w tym 40% z zagranicy, a odbywające się równolegle konferencje i fora branżowe zgromadziły publiczność wypełniającą sale po brzegi. Zwieńczeniem pierwszego dnia targów było wręczenie "Pucharów RENERGY AWARD". Tegoroczni laureaci nagród to Paweł Lachman, Prezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła oraz firmy: SMA Central & Eastern Europe i Glen Dimplex Sp. z o. o.
Miedź w prestiżowych realizacjach     [ 27.11.2013 ]

Miedź coraz częściej stosuje się w prestiżowych projektach, a jej właściwości dają projektantom szerokie pole manewru – to wnioski jakie płyną z seminarium poświęconego wykorzystaniu miedzi w architekturze, które odbyło się we Wrocławiu. Spotkanie zorganizowało Polskie Centrum Promocji Miedzi.
Zmiany w dofinansowaniach solarnych korzystniejsze dla kolektorów płaskich     [ 06.11.2013 ]

1 października br. weszły w życie zmiany przepisów regulujących dopłaty do kredytów na systemy solarne. Teraz środki wyliczane są na podstawie powierzchni czynnej kolektora, a nie jak to było dotychczas powierzchni całkowitej (brutto). Dopłaty będą niższe, ale pozwoli to na zwiększenie liczby zrealizowanych w Polsce inwestycji. Zmianę w najmniejszym stopniu odczują inwestorzy decydujący się na kolektory płaskie.
Za nami piąta edycja konferencji „Straty wody w systemach wodociągowych”     [ 06.11.2013 ]

Tegoroczne spotkanie poświęcone było strategii ograniczania strat wody i jej racjonalnemu zużyciu w przedsiębiorstwach wodociągowych. Podczas dwudniowej konferencji zorganizowanej przez firmę Dendros w Ustroniu, 26-27 września 2013 r., uczestnicy mieli okazję wysłuchać 19 wystąpień specjalistów, zapoznać się z ofertą firm specjalistycznych oraz wziąć udział w dyskusjach i wymianie poglądów.
Oras przejmie firmę Hansa od IK Investment Partners     [ 27.09.2013 ]

Fundusz IK2007 Fund firmy IK Investment Partners („IK”) zgodził się sprzedać firmę Hansa Metallwerke AG („Hansa”), jednego z przodujących dostawców armatury sanitarnej Grupie Oras, liderowi branży w Europie Północnej. Transakcja ma zostać zawarta do końca września 2013 roku.
JESIENNA KONDENSACJA OSZCZĘDNOŚCI Z JUNKERSEM     [ 27.09.2013 ]

JAK CO ROKU JUNKERS PRZYGOTOWAŁ SPECJALNĄ OFERTĘ NA ROZPOCZĘCIE SEZONU GRZEWCZEGO, „KONDENSACJA OSZCZĘDNOŚCI – JESIEŃ 2013”. TERAZ PRZY ZAKUPIE KOTŁA KONDENSACYJNEGO Z OSPRZĘTEM MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆ OD 1100 DO 2000 ZŁOTYCH BRUTTO.
Targi KyivBuild  i Intertool 2014     [ 27.09.2013 ]

W dniach 4 - 6 MARCA 2014 odbędzie się kolejna, 18-ta edycja targów budowlanych KYIVBUILD, organizowanych w Kijowie na Ukrainie. Serdecznie zapraszamy już dziś do zgłaszania swojego uczestnictwa
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 (9) 10 11 12 13 14 15 16 17 18 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: