Premierowa edycja Międzynarodowych Targów Innowacji Energetycznych InEnerg     [ 17.07.2014 ]

Jednym z najważniejszych wydarzeń w pierwszym tygodniu marca we Wrocławiu były I Międzynarodowe Targi Innowacji Energetycznych InEnerg. To trzydniowe spotkanie branżowych liderów, zorganizowane w dniach 4–6 marca 2014 r., przyciągnęło na Stadion Miejski wielu zwiedzających, zainteresowanych pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych i budownictwem energooszczędnym.
Targi INSTALACJE oraz TCS 2014 za nami!     [ 17.07.2014 ]

W dniach od 9 do 11 kwietnia odbyło się największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branży instalacyjnej, ciepła systemowego, zabezpieczeń, ochrony pracy, pożarnictwa i ratownictwa oraz sektora mediów elektronicznych. Według zebranych tuż po zakończeniu targów danych, tegoroczną ekspozycję odwiedziło 24 200 zwiedzających.
Kliwent Event     [ 16.05.2014 ]

Koło naukowe wentylacji i klimatyzacji przemysłowej KN Kliwent działające w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie postawiło rozszerzyć swoją dotychczasową, aktywną działalność o stworzenie wydarzenia, które mogłoby zaangażować zarówno studentów, pracowników naukowych oraz przedstawicieli firm z branży HVAC. Tym sposobem powstał pomysł organizacji corocznej konferencji Kliwent-Event.
Nowy Biuletyn Energii Odnawialnej – Energetyka Wiatrowa     [ 16.05.2014 ]

W 2013 roku moc zainstalowana w energetyce wiatrowej na świecie osiagnęła 318,6 GW. Mimo, że rynek nowo zainstalowanych mocy zwiększył się o 12% osiągając 35,5 GW, to w porównaniu z rokiem 2012, odnotowano spadek dynamiki przyrostu nowych mocy zainstalowanych.
RENEXPO® Poland     [ 15.05.2014 ]

4. Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej
Design na 104. Przyciski spłukujące TECEloop     [ 01.04.2014 ]

13 modeli przycisków i 8 rodzajów płytek – to właśnie te liczby stoją za liczbą kombinacji, które oferuje nam firma TECE pod marką TECEloop. Dzięki nim jeden przycisk spłukujący dostępny jest w aż 104 wariantach kolorystycznych. Daje to nam możliwość dopasowania przycisku do niemal każdej łazienki.
Armafix AF firmy Armacell     [ 01.04.2014 ]

Prawidłowa izolacja rur jest wyjątkowo istotna nie tylko z ekonomicznego, ale również ekologicznego punktu widzenia. Jednak dobór odpowiedniej izolacji to nie wszystko, ważne jest również odpowiednie zamocowanie rur, zapobiegające odpływowi energii lub nasiąkaniu izolacji. System uchwytów Armafix AF firmy Armacell pozwoli uniknąć tego problemu.
Wycieki pod kontrolą: detektor wycieku     [ 01.04.2014 ]

Usprawniają pracę różnorodnych instalacji, sprawdzają się w praktyce od wielu lat, a przy tym – są przyjazne środowisku.
Fotowoltaika na targach InEnerg 2014     [ 01.04.2014 ]

W ciągu godziny ze Słońca do powierzchni Ziemi dociera więcej energii elektrycznej, niż wynosi jej roczne zużycie dla całej naszej planety. Wszystkie światowe złoża węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego pozwalają łącznie wytworzyć tyle energii, ile ze Słońca do Ziemi dociera w ciągu niespełna dwóch miesięcy. Szacuje się, że ludzkość wykorzystuje zaledwie ok. 0,02% mocy promieniowania słonecznego. Potencjał życiodajnej gwiazdy jest olbrzymi i – co ważne – niewyczerpalny. Nic więc dziwnego, że fotowoltaika to drugie co do wielkości – po energetyce wiatrowej – odnawialne źródło energii i jeden z najważniejszych tematów premierowej edycji Międzynarodowych Targów Energetycznych InEnerg, które w dniach 4–6 marca 2014 roku odbędą się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.
Systemy wielowarstwowe VESBO – prosty montaż i gwarancja niezawodności     [ 03.02.2014 ]

Wybierając system przeznaczony do instalacji wody i ogrzewania należy wziąć pod uwagę dwa najważniejsze kryteria – trwałość i łatwość montażu. Marka VESBO oferuje produkty, które spełniają je bez zarzutu. System wielowarstwowy to niezawodne rozwiązanie na długie lata.
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 (9) 10 11 12 13 14 15 16 17 18 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: