BACnet® Global Roadshow łączy się z przyszłością inteligentnej automatyki budynków.     [ 05.02.2015 ]

Dortmund/Marietta.– BACnet International i BACnet Interest Group Europe (BIG-EU) ogłaszają oficjalny terminarz Global BACnet Roadshow 2015. Świętując 20-lecie standarndu ANSI 135 i 10-lecie standardu ISO 16484-5 roadshow potwierdza migracje z systemów własnościowych do środowisk otwartych w automatyce budynkowej.Najważniejszymi zagadnieniami są analityka połączeniowa, bezpieczeństwo cyberprzestrzenne w budownictwie oraz rola branży IT w systemach operacyjnych obiektów i zarządzaniu systemami budynkowymi. Od teraz stronawww.bacnetroadshow.orgjest centralnym punktem spotkań kontaktowych dla projektantów, konstruktorów i użytkowników budynków. Rodashow jest organizowane przez Mardirect, dostawcę public relations i usług marketingowych dla międzynarodowej społeczności BACnet.
Tegoroczny sukces RENEXPO® Poland stał się faktem     [ 25.01.2015 ]

Pełnym sukcesem zakończyła się 25 września br. w Warszawie czwarta odsłona jednego z najważniejszych wydarzeń branży energii odnawialnej i efektywności energetycznej – trzydniowych targów RENEXPO® Poland. Międzynarodowi wystawcy, innowacyjne technologie, profesjonalne konferencje i fora branżowe przyciągnęły tysiące zwiedzających, zainteresowanych generowaniem i użytkowaniem energii przyszłości.
Dom energooszczędny – inteligentna technologia budownictwa     [ 18.11.2014 ]

Trendy związane z domami energooszczędnymi, pasywnymi, zeroenergetycznymi czy dodatnimi w ostatnich latach znacznie zyskują na znaczeniu. Od 2021 r. na terenie Unii Europejskiej mają być wznoszone wyłącznie budynki niskoenergetyczne, zasilane choćby częściowo ze źródeł odnawialnych. Ale dynamiczny wzrost zainteresowania budownictwem energooszczędnym w coraz większym stopniu jest wynikiem nie tyle unijnych zobowiązań, co świadomego wyboru inwestorów, właścicieli i zarządców różnego rodzaju obiektów.
Nowe wysokiej klasy produkty bezpieczeństwa gazowego na rynku     [ 18.11.2014 ]

Bezpieczeństwo gazowe jest jedną z tych gałęzi inżynierii, która nie cieszy się powodzeniem wśród codziennej prasy. Nie pojawia się również często w wiadomościach, poza sytuacjami, kiedy wydarzy się coś złego. W większości przypadków ma to miejsce, gdy nieprzestrzegane są surowe zalecenia producenta i montażysty. Czynnik ludzki jest w tym równaniu nieprzewidywalny. Dobrzy producenci biorą go jednak pod uwagę, a ich urządzenia działają bez zarzutu za każdym razem. W Primatechu naszym priorytetem jest niezawodność.
RD bud zaprasza na kolejną odsłonę projektu „Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”     [ 18.11.2014 ]

25 września 2014 r. w Warszawie w Pure Sky Club specjaliści z kraju i z zagranicy pochylą się nad zagadnieniem rewitalizacji obiektów budowlanych. Organizatorem konferencji poświęconej tematyce „Zrównoważone renowacje – druga młodość inwestycji budowlanych” jest firma RD bud, która od lat propaguje politykę nowoczesnego budownictwa pozostającego w zgodzie z naturą.
Przenośny zestaw NOMAD – HYDRAULIKA SANITARNA     [ 17.07.2014 ]

Sukces sprzedaży węża przedłużającego do palnika Nr Kat. 4770 i palnika Nr Kat. 472 produkcji Guilbert Express spowodował, że firma postanowiła wypuścić na rynek gotowy zestaw przeznaczony dla instalatorów i serwisantów, pozwalający im na lepszą organizację pracy i wygodny transport niezbędnych narzędzi.
Dwa w jednym: nowe spłuczki do niskich elementów do zabudowy podtynkowej     [ 17.07.2014 ]

Elementy do zabudowy podtynkowej Viega o wysokości 830 lub 840 mm pozwalają na elastyczną aranżację wnętrza łazienki. Dzięki nim miska ustępowa, umywalka czy bidet mogą zostać umieszczone pod oknem lub spadzistym dachem. Oferta firmy Viega obejmuje także przystosowane do nich niskie spłuczki, uruchamiane od przodu lub od góry.
Innowacje KSB     [ 17.07.2014 ]

Na tegorocznych targach SHK w Essen (12–15 marca) oraz IFH w Norymberdze (8–11 kwietnia) koncern KSB zaprezentował najnowszą wersję pompy liniowej Etaline.
RENEXPO® Poland 2014     [ 17.07.2014 ]

Już po raz czwarty, w dniach od 23 do 25 września 2014 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędą się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 2014.
Konferencja Kliwent-Event     [ 17.07.2014 ]

Działalność kół naukowych najczęściej zamyka się w kręgu organizowania szkoleń oraz wyjazdów do firm związanych z daną tematyką. W tym roku jednak koło naukowe wentylacji i klimatyzacji przemysłowej działające w Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie KN Kliwent postanowiło wyjść poza ramy dotychczasowej aktywności i stworzyć wydarzenie, które mogłoby zaangażować zarówno studentów, jak i przedstawicieli firm z szeroko pojętej branży HVAC.
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 (8) 9 10 11 12 13 14 15 16 17 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: