INSTALACJE ON TOUR     [ 13.09.2015 ]

W połowie maja 2015 r. Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z firmami: AFRISO, BROTJE, GRUNDFOS, TECE oraz VOGEL&NOOT uruchomiły kolejną edycję projektu „INSTALACJE ON TOUR”. W trzynastu miastach Polski trwać będzie rywalizacja instalatorów polegająca na wykonaniu w jak najkrótszym czasie szeregu czynności na modelu instalacji. Zdobywcy trzech najlepszych czasów w poszczególnych miastach walczyć będą w finale 5. Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), które odbędą się w 2016 r. w Poznaniu podczas targów INSTALACJE (25–28.04.2016).
Rewolucja w branży OZE     [ 13.09.2015 ]

Piąta edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej odbędzie się w dniach 22–24 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI
Roadshow firmy Viega
– innowacyjne rozwiązania i wiedza techniczna w rozrywkowej formule
    [ 13.09.2015 ]

„Viega Experience” to już niemal tradycja w bran- ży sanitarno-grzewczej. Co cztery lata, kilka tygodni po światowych targach ISH firma Viega wyrusza w trasę z wielką objazdową imprezą Roadshow. Tegoroczna inauguracja miała miejsce w Lipsku, a finał odbędzie się w Kolonii. Organizatorzy oczekują, że łącznie we wszystkich siedmiu eventach weźmie udział ponad 12 000 osób – instalatorów, partnerów handlowych, projektantów, w tym wielu z Polski. Na drugiej imprezie z cyklu w Monachium gościliśmy także grupę dziennikarzy reprezentują- cych krajowe media branżowe.
Produkty Viega w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku     [ 16.03.2015 ]

W prestiżowych obiektach, takich jak ECS, ważna jest nie tylko oryginalna architektura, ale również przemyślany dobór wszystkich zastosowanych rozwiązań i produktów. Muszą one harmonijnie wpisywać się wzornictwem w koncepcję stylistyczną budynku, a jednocześnie gwarantować trwałość, bezpieczeństwo i bezproblemową eksploatację. Dlatego w łazienkach ECS zainstalowano systemy podtynkowe, syfony i odpływy firmy Viega, które wyróżnia niezawodna technologia, funkcjonalność oraz elegancki, minimalistyczny design.
Centrala rekuperacyjna CWL-400 Excellent marki Wolf wentylacja mechaniczna nowej generacji     [ 16.03.2015 ]

Zaprojektowanie wydajnej, a zarazem ekonomicznej wentylacji wydaje się być zadaniem niewykonalnym. Tymczasem okazuje się, że prostym sposobem na spełnienie obu tych wymagań jest system wentylacji mechanicznej wyposażony w wysokiej klasy rekuperator. Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest centrala rekuperacyjna CWL-400 Excellent, dostępna w ofercie firmy Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o. Dzięki niej z powodzeniem można odzyskać ciepło, które w tradycyjnych instalacjach pozostaje niewykorzystane i wyrzucone kominem wentylacji grawitacyjnej na zewnątrz.
Ulepszona zaciskarka Pressgun Picco
Mały może (jeszcze) więcej!
    [ 16.03.2015 ]

Pressgun Picco to doskonały przykład, że nawet urządzenia o najmniejszych gabarytach mogą oferować zaawansowane rozwiązania techniczne i wysoki komfort pracy, jeśli zostały odpowiednio zaprojektowane. Chociaż ze względu na wagę (zaledwie 2,5 kg) nowa zaciskarka firmy Viega jest „zawodnikiem kategorii lekkiej”, w większości przypadków z powodzeniem zastępuje zdecydowanie cięższe modele konkurencji.
Chemia kotłowa w ofercie De Dietrich     [ 16.03.2015 ]

Wysoka jakość produktów oferowanych przez De Dietrich skłania producenta do zaoferowania okresów gwarancyjnych dłuższych niż proponowane standardowo. Własnej konstrukcji wymienniki kotłów odlewanych ze stopu aluminium i krzemu posiadają wiele zalet, m.in. dużą powierzchnię grzewczą, odporność na szoki termiczne oraz wysoką tolerancję na wodę o znacznym stopniu twardości.
Nowa aplikacja Geberit dla urządzeń mobilnych     [ 16.03.2015 ]

Pod koniec grudnia 2014 r. firma Geberit udostępniła nowoczesną aplikację mobilną dla systemów Android oraz iOS, przeznaczoną dla Oficjalnych Dystrybutorów i Serwisantów Geberit. Można ją bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play lub Apple App Store. Aplikacja wykorzystuje bazę produktów online, dzięki czemu informacje o produktach są zawsze aktualne.
Global BACnet Roadshow 2015     [ 16.03.2015 ]

Dortmund/Marietta.– BACnet International i BACnet Interest Group Europe (BIG-EU) ogłaszają oficjalny terminarz Global BACnet Roadshow 2015.
VIII FORUM ENERGETYKI PROSUMENCKIEJ     [ 19.02.2015 ]

Największe spotkanie sektora energetyki prosumenckiej w Polsce
 (nowa formuła, corocznego, począwszy od 2008 roku
Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej i Biomasy)
poprzednia 1 2 3 4 5 6 (7) 8 9 10 11 12 13 14 15 16 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: