Kolektor E-PVT 2,0     [ 18.07.2014 ]

jest połączeniem słonecznego kolektora płaskiego z fotowoltaicznym modułem o polikrystalicznych ogniwach krzemu o mocy 300W. Słoneczny kolektor termiczny odpowiedzialny jest za konwersje promieniowania słonecznego na energię cieplną wykorzystywaną do c.w.u. (ciepła woda użytkowa) lub c.o. (centralne ogrzewanie), moduł fotowoltaiczny natomiast zamienia energię słoneczną na energię elektryczną.
Pompy ciepła Viteco – nowości 2014     [ 18.07.2014 ]

Pompa ciepła Viteco HPWT 3.0 to nowoczesne urządzenie służące do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Do tego celu pozyskuje energię cieplną zawartą w powietrzu atmosferycznym bądź wentylacyjnym budynku. Potrafi ona pozyskać do 80% energii z natury, dzięki czemu jesteśmy w stanie obniżyć koszt przygotowania c.w.u. nawet do 80% w porównaniu z wykorzystaniem rozwiązań tradycyjnych.
Technologia hybrydowa Viteco     [ 18.07.2014 ]

Hybrydowy kolektor słoneczny E-PVT 2,0 jest połączeniem kolektora słonecznego płaskiego, przetwarzającego energię słoneczną w energię cieplną, z modułem fotowoltaicznym o polikrystalicznych ogniwach krzemu o mocy 300 W, który przetwarza promieniowanie słoneczne w prąd elektryczny.
Elektrownia lub ciepłownia, która dostarcza Ci energię do domu, może zmodernizować lub wymienić przestarzały piec lub kotłownię     [ 01.04.2014 ]

Nawet do 30% kosztów tych inwestycji pokryje w formie dotacji Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Najpierw trzeba wystąpić z wnioskiem do Funduszu, przy założeniu, że minimalna kwota dofinansowania inwestycji wynosi 600 tys. euro.
Ogrzewanie domu jednorodzinnego biopaliwem     [ 01.04.2014 ]

W dobie poszukiwania oszczędności właściciele domów jednorodzinnych mogą wybierać z całej palety paliw, którymi można ogrzewać pomieszczenia – gaz ziemny, gaz płynny, olej opałowy, węgiel, energia elektryczna, drewno czy biomasa. Wybór konkretnego rozwiązania wiąże się zarówno z ekonomią, jak i rozpoznawalnością danego rozwiązania na rynku. Popularność pelletu, którego producentem jest Stelmet, notuje wzrost od 2004 roku, w którym wyprodukowano 120 tys. ton tego biopaliwa, dla porównania w roku 2012 produkcja w Polsce wyniosła 600 tys. ton. Ponadto rośnie liczba instalacji na ekologiczne paliwo. Według Instytutu Energii Odnawialnej, w 2012 roku w Polsce w użytkowaniu było ok. 90 tys. kotłów dedykowanych na biomasę.
Biogazownia – dlaczego warto?     [ 01.04.2014 ]

Unijne przepisy, regulujące ilość energii powstającej z odnawialnych źródeł, wyznaczają krajom członkowskim rygorystyczne wartości bilansu energetycznego. Dyrektywy te zakładają bowiem, że w roku 2020 udział OZE powinien osiągnąć w Polsce poziom 15%. Jedną z metod pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej z odnawialnych źródeł jest produkcja biogazu. Biogazownie to wciąż nowe rozwiązania dla polskiej energetyki. Małgorzata Bartkowski z firmy REECO Poland, będącej organizatorem pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Innowacji Energetycznych InEnerg, wyjaśnia, dlaczego warto inwestować w tego rodzaju instalację.
Biomasa stała     [ 01.04.2014 ]

W latach 2011–2012 ilość wykorzystanej energii pierwotnej zawartej w biomasie stałej powróciła na ścieżkę wzrostu na poziomie 5,4%, osiągając poziom 82,3 miliona ton oleju ekwiwalentnego (Mtoe), czyli o 4,2 Mtoe więcej w porównaniu do roku ubiegłego. W 2011 roku wyjątkowo łagodna zima przyczyniła się do znacznego zmniejszenia ilości wykorzystanej biomasy, co zahamowało niezakłócony od 1999 roku rozwój tego rynku.
Zrównoważone budownictwo w ambitnej formie architektonicznej     [ 04.02.2014 ]

Systemy fotowoltaiczne Schüco BIPV umożliwiają projektowanie i realizację ciekawej architektonicznie powłoki budynku, która jednocześnie pełni funkcję generatora odnawialnej energii elektrycznej. Elastyczne w zastosowaniu moduły produkowane są w różnych wymiarach, dlatego można je w atrakcyjny wizualnie sposób zintegrować z przystosowanymi do tego celu systemami okien i fasad Schüco.
Perspektywiczny rynek kotłów i urządzeń wykorzystujących biomasę w Polsce     [ 27.11.2013 ]

Na podstawie pierwszej edycji raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej
– „Rynek kotłów i urządzeń na biomasę w Polsce – Podsumowanie 2012 r.”
Wypełnienie odwiertów sond pionowych podstawą efektywnej i długotrwałej pracy pompy ciepła     [ 27.11.2013 ]

Kwestia wypełnienia otworu wiertniczego w instalacjach sond pionowych jest jedną z bardziej kluczowych spraw dotyczących bezawaryjnego i efektywnego funkcjonowania dolnego źródła ciepła w układach gruntowych pomp ciepła. Coraz częściej stosuje się „chłodzenie geotermalne” („free cooling”) oraz połączenie „ogrzewania i chłodzenia geotermalnego”. Nowoczesne systemy muszą być przygotowane również na szybką regenerację dolnego źródła ciepła, czyli gruntu np. poprzez wykorzystanie nadwyżki ciepła pochodzącego z kolektorów słonecznych. W powyższym aspekcie wypełnienie sond pionowych nabiera jeszcze większego znaczenia dla niezawodności funkcjonowania instalacji przez kilkadziesiąt lat.
poprzednia 1 2 3 (4) 5 6 7 8 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: