Zielona przyszłość budownictwa – budynki energooszczędne a właściwe systemy izolacyjne     [ 05.05.2015 ]

Choć ekologia wciąż przez niektórych mylnie kojarzona jest z chwilową modą, doświadczeni inwestorzy w pełni zaakceptowali już fakt, że dbałość o środowisko jest nieodzownie zintegrowana z przyszłością nowoczesnego budownictwa. Na popularność ekologicznych budynków niewątpliwie mają również wpływ wyjątkowo niskie koszty ich eksploatacji. O tym, jak energooszczędność nowo wznoszonych budynków wiąże się z właściwą izolacją przewodów, a także w jaki sposób możliwe staje się spełnianie wymogów „zielonego budownictwa”, opowiada Maria Witkowska, Dyrektor Obsługi Technicznej Rynku firmy Armacell.
Systemy solarne Viteco     [ 17.03.2015 ]

Marka Viteco zaprojektowana została dla osób poszukujących wysokiej jakości, przyjaznych środowisku rozwiązań, które zapewniałyby ekonomiczną efektywność cieplną. Produkty Viteco to gwarancja dobrego wykonania i parametrów technicznych oraz skuteczność i pewność rozwiązań na wiele lat. Rozwój marki Viteco od początku ukierunkowany został na stworzenie kompletnej i uniwersalnej oferty systemów solarnych, która dawałaby duże możliwości nie tylko na etapie doboru instalacji, ale także jej rozbudowy. Dzięki zastosowaniu zarówno udało się stworzyć asortyment stanowiący odpowiedź nawet dla najbardziej wymagających klientów.
Gruntowe pompy ciepła – w zgodzie z pięknym ogrodem     [ 18.07.2014 ]

Gruntowe pompy ciepła mogą koegzystować z architekturą krajobrazu. Obszar, na którym zamontowane są poziome lub pionowe kolektory, może być pięknym, przydomowym ogrodem. Najważniejsze, by dobrać odpowiedni system dolnego źródła i roślinność.
Fluke 1730 – zlokalizuj straty energii – zmniejsz rachunek za prąd     [ 27.09.2013 ]

Nowy trójfazowy rejestrator energii elektrycznej Fluke 1730 upraszcza proces wykrywania strat prądu. To intuicyjne w obsłudze urządzenie pozwala kierownikom zakładów i technikom-specjalistom na tworzenie i wdrażanie skutecznych strategii oszczędnościowych.
Z natury przyjazny środowisku – ekogroszek     [ 27.09.2013 ]

Ekologiczne źródła energii, czyli kolektory słoneczne i pompy ciepła to dość drogie inwestycje. Nie każdy inwestor budujący lub modernizujący instalację grzewczą może sobie na nią pozwolić, mimo że większości z nich zależy na ochronie środowiska naturalnego.
Energooszczędny dworek firmy ArtHauss
budowany w Starej Gorzelni pod Częstochową
    [ 11.12.2012 ]

W okolicach Częstochowy od połowy listopada powstaje pierwszy w Polsce energooszczędny dworek, budowany w technologii ArtHauss. Lider domów energooszczędnych – firma ArtHauss – na przykładzie budowanego w Starej Gorzelni dworku, którego inwestorem jest Pani Monika Piątkowska pokazuje, jak w prosty sposób można połączyć wyjątkową urodę i prostotę architektury sprzed kilku wieków z innowacyjnymi, przyjaznymi środowisku rozwiązaniami XXI wieku. Dzięki temu realizacja firmy ArtHauss to błyskawiczne urzeczywistnienie marzeń o własnym domu dla kilku pokoleń, który jest przyjazny domownikom i co ważne ekonomiczny w eksploatacji.
Masz dość starego? Wymień go na nowszy model!     [ 25.09.2012 ]

Efektywność energetyczna to w chwili obecnej jeden z ważniejszych aspektów w przypadku naszych domów i mieszkań. Rosnące koszty ogrzewania skłaniają do pochylenia się nad tematem. W przypadku budowania domu od podstaw wystarczy odpowiednio rozplanować instalację. Problem pojawia się w starszych budynkach, gdzie trzeba zmierzyć się z jej wymianą.
Technologie przyszłości w podwrocławskiej Lumina House     [ 29.09.2011 ]

Budowa niskoenergochłonnego domu w podwrocławskiej Długołęce powoli dobiega końca. Gotowe są już elewacje zewnętrzne i instalacje wewnętrzne. Obiekt, w którym zastosowano wysokoefektywne technologie solarne i bardzo ciepłą stolarkę z serii Schüco AWS, będzie się wyróżniał bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię końcową – zaledwie 39,7 kWh/(m2/rok).
Budujesz dom energooszczędny? Wreszcie można liczyć na pomoc państwa.     [ 04.08.2011 ]

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił długo oczekiwany, pilotażowy program wsparcia budownictwa niskoenergetycznego pod nazwą „Dom Energetyczny”. Unijna dyrektywa przewiduje bowiem, że po 2020 roku, każdy nowo wybudowany obiekt powinien spełniać warunki budynku niskoenergetycznego, czyli mieć zapotrzebowanie o 50% mniejsze niż obecnie na energię końcową – czyli mniej niż 60 kilowatogodzin na m2 rocznie.

Polskie osiedla oszczędzają dzięki prognozie pogody     [ 14.03.2011 ]

eGain forecasting™, jeden z najbardziej nowoczesnych systemów regulacji temperatury w budynkach, już działa w Polsce. Szwedzki system jest wyjątkowy dlatego, że jako jedyny uwzględnia codziennie aktualizowaną prognozę pogody. Dzięki temu pozwala on z wyprzedzeniem przewidzieć, jak skutecznie ogrzać budynek, a jednocześnie zmniejszyć zużycie energii. Innowacyjne rozwiązanie powstało przede wszystkim z myślą o budynkach wielorodzinnych.
poprzednia 1 2 (3) 4 5 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: