Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2022 - czekamy na zgłoszenia realizacji     [ 20.03.2023 ]

Grupa Sztuka Architektury zaprasza do udziału w XV edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest zarówno wspólne architektoniczne podsumowanie minionego roku, wyróżnienie pracowni i projektów, jak i zwrócenie uwagi na mniej oczywiste postaci i realizacje, które tworzą współczesny ruch architektoniczny w Polsce. Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Na zgłoszenia czekamy do 9 lutego 2023.
Viega na targach ARCHITECT@WORK     [ 20.02.2023 ]

W listopadzie odbyły się pierwsze w Polsce targi ARCHITECT@WORK – jedyne w swoim rodzaju wydarzenie dla architektów i projektantów wnętrz. Podczas imprezy zaprezentowano ponad 450 innowacyjnych produktów, starannie wyselekcjonowanych wcześniej przez profesjonalne jury. Wśród nich znalazły się przyciski uruchamiające Visign oraz odpływ Advantix Cleviva firmy Viega.
E-konferencja: Światło w architekturze. II edycja     [ 23.01.2023 ]

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytkowników oraz na bilans energetyczny budynku. Jego zbalansowana obecność w projekcie jest jednym z dowodów mistrzostwa architekta. Z kolei jego nadmiar może zasadniczo zakłócić komfort wykorzystania obiektu. W trakcie naszej konferencji poddamy analizie wszystkie aspekty właściwego korzystania ze światła. Widzimy się 15 grudnia 2022 o godz. 9:00. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się. To już 17 e-konferencja z cyklu Idee i technologie w architekturze.
Viega zaprasza na szkolenia w Warszawie i Gdańsku     [ 07.11.2022 ]

Jesienią firma Viega planuje kolejny cykl regularnych szkoleń dla instalatorów, projektantów, partnerów handlowych i uczniów szkół technicznych. Tematyka obejmuje zagadnienia związane z montażem instalacji rurowych, zabudową podtynkową i techniką odprowadzania wody. Na zajęciach poruszane są także kwestie higieny wody użytkowej czy ochrony przed korozją. Istnieje również możliwość dostosowania programu do indywidualnych potrzeb uczestników.
Wielka Loteria i Konkurs PIK – podsumowanie     [ 07.11.2022 ]

Z przyjemnością informujemy, że Wielka Loteria i Konkurs PIK zostały zakończone, a nagrody rozdane. Do wygrania była nagroda główna w postaci samochodu dostawczego Ford Transit Connect oraz 25 nagród dodatkowych, takich jak laptopy i iPhony. Natomiast dla 25 Partnerów, którzy w ciągu roku zdobyli największą liczbę punktów PIK, nagrodą gwarantowaną był udział w Akademii Bezpiecznej Jazdy. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!
Wyścig po weekend z Ferrari, czyli Benefit Beretta     [ 07.11.2022 ]

Benefit Beretta dedykowany jest dla firm instalacyjnych i serwisowych, które kupują i montują urządzenia marki Beretta (nie jest wymagana umowa autoryzacyjna) i nie posiadają ważnej umowy dealerskiej z RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. Głównym celem Uczestnika tego Programu jest możliwość spełnienia marzenia i wygrania auta marki Ferrari na weekend, a dodatkowo skorzystania z wielu… benefitów, m.in. voucherów do takich sklepów, jak: allegro, zalando, euro rtv agd, wakacje.pl.
ArchFilmFest powraca do kalendarza wydarzeń architektonicznych     [ 10.09.2022 ]

Festiwal Filmów o Architekturze ArchFilmFest zawita tym razem do Wrocławia. Program pokazów i dyskusji dotyczyć będzie m.in. wyzwań środowiskowych, które są jednym z najważniejszych zagadnień z jakim musi mierzyć się współczesna architektura i budownictwo. Poruszymy również temat japońskiej architektury, która niesie ze sobą inspiracje tradycyjnym, japońskim budownictwem drewnianym oraz prostotę. Festiwal odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2022, start godz. 17:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym, ul. Piłsudskiego 64a.
Kamień milowy w integracji firm Uponor i Capricorn     [ 21.08.2022 ]

Zgodnie z przyjętą strategią wzrostu w Europie Uponor pracuje nad pełną integracją z firmą Capricorn S.A., której udziały zostały nabyte w minionym roku. Kolejnym ważnym wydarzeniem na drodze ku wspólnej przyszłości obu firm było otwarcie nowego magazynu w Świebodzicach.
Targi Instalacje 2022     [ 21.08.2022 ]

W dniach od 25 do 27 kwietnia w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE 2022. Przez trzy dni trwania bloku targów ekspozycję odwiedziło blisko 15 tysięcy osób. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć wiele nowości produktowych na stoiskach wystawców, odwiedzić strefy tematyczne, a także wziąć udział w licznych konferencjach branżowych i warsztatach technicznych.
Siła wspólnoty, czyli demokracja energetyczna w czasach kryzysu     [ 21.08.2022 ]

Za naszą wschodnią granicą trwa wojna, która na długie lata zmieni geopolityczny kształt kontynentu. Jednocześnie rozstrzygają się losy nowej polityki klimatycznej UE oraz funduszy unijnych, które priorytetowo powinny wspierać zieloną transformację i wspólnoty energetyczne.
poprzednia 1 2 (3) 4 5 6 7 8 9 10 11 12 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: