Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021– internauci wybrali     [ 14.04.2022 ]

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała swoich faworytów z puli ponad 60 realizacji zgłoszonych w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Zwycięzców głosowania jury oraz zdobywcę nagrody Grand Prix 2021 poznamy na uroczystej Gali, która odbędzie się w maju br.
Wystartował Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 – wybierz najlepszą realizację minionego roku     [ 22.03.2022 ]

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni i projektów 2021 roku zrealizowanych w Polsce. To jedyny Plebiscyt, który obejmuje swoim zasięgiem wszystkie dziedziny projektowania: kubaturę, wnętrze i krajobraz. Głosowanie internautów potrwa do 4 kwietnia 2022 r.
Nowość w rodzinie marek RWC!     [ 13.03.2022 ]

Sprężone powietrze jest to powietrze utrzymywane pod pewnym ciśnieniem, które zwykle jest wyższe od ciśnienia atmosferycznego. W krajach europejskich od 8% do 10% energii elektrycznej jest wykorzystywane do wytwarzania sprężonego powietrza. W przemyśle (po sprężeniu do odpowiedniego ciśnienia) powietrze wykorzystywane jest jako nośnik energii do zasilania maszyn i urządzeń o napędzie pneumatycznym. Może być również stosowane jako nośnik informacji w pneumatycznych układach sterowania. Przygotowanie sprężonego powietrza realizowane jest w specjalnych urządzeniach sprężarkowych, składowane jest w zbiornikach, a jego transport odbywa się z wykorzystaniem rur i elementów instalacji pneumatycznych.
60 lat historii komfortowych rozwiązań instalacyjnych     [ 13.03.2022 ]

Komfort zaczyna się od drobnych kroków, które prowadzą do wielkich rezultatów. To niezmienne motto firmy Taconova, specjalisty w dziedzinie rozwiązań, zapewniających optymalną temperaturę wody i pomieszczeń. Ekscytująca i pełna interesujących wydarzeń historia przedsiębiorstwa, rozpoczęła się w latach 60 XX w. Z okazji jubileuszu Taconova udostępnia na swojej stronie internetowej materiały, dotyczące kolejnych dekad od momentu założenia firmy. Ta wirtualna podróż w przeszłość pokazuje, co poruszało wtedy świat i jak w tym czasie rozwijały się technologie firmy Taconova oraz jacy ludzie za nimi stali i w jaki sposób te produkty do dziś zapewniają użytkownikom ciepło i komfort.
WIELKA LOTERIA I KONKURS PIK – wyniki trzeciego losowania     [ 13.03.2022 ]

To dla nas wielka radość móc ogłosić, że zwycięzcami trzeciego losowania pięciu nagród (laptopy marki ACER i smartfony iPhone) WIELKIEJ LOTERII PIK, które odbyło się 20 stycznia 2022 r., zostali Partnerzy firmy Heating, Miedzik i Promogaz-Kpis. Wraz z nagrodami przesyłamy ogromne gratulacje tak samo Zwycięzcom, jak i Konsorcjantom, których Partnerzy zwyciężyli w tym losowaniu.
Targi Instalacje już w kwietniu     [ 13.03.2022 ]

Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE to od lat największe spotkanie przedstawicieli branży, gdzie kompleksowo prezentowana jest oferta wiodących producentów oraz dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Branża instalacyjna ponownie spotka się w Poznaniu w dniach 25–27 kwietnia.
Warsztaty Pracy Projektanta i Rzeczoznawcy Instalacji i Sieci Sanitarnych     [ 13.03.2022 ]

Ponad 500 uczestników wzięło udział w III Warsztatach pracy projektanta i rzeczoznawcy instalacji i sieci sanitarnych, które odbyły się w dniach 18–19 listopada 2021 r. w formule online.
Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji     [ 26.01.2022 ]

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią swój trwały ślad w polskiej przestrzeni? Które wnętrza wzbudziły najwięcej emocji? Grupa Sztuka Architektury zaprasza do udziału w czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest wspólne architektoniczne podsumowanie minionego roku oraz wyróżnienie najciekawszych realizacji. Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Na zgłoszenia czekamy do 14 lutego 2022.
Wielka Loteria i Wielki Konkurs PIK     [ 05.12.2021 ]

Z przyjemnością informujemy, że 21.09.2021 r. w siedzibie firmy Motivation Direct w Warszawie odbyło się pierwsze elektroniczne losowanie pięciu atrakcyjnych nagród w ramach organizowanej przez Instal-Konsorcjum WIELKIEJ LOTERII PIK. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z losowania, która dostępna jest na stronie www.ik.pl w sekcji Baza Wiedzy – W obiektywie.
POBE postuluje wdrożenie bilansowania 1:1 za energię      [ 05.12.2021 ]

Apel Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej POBE w sprawie nowelizacji ustawy – Prawo energetyczne oraz ustawy o odnawialnych źródłach energii ws. propozycji wdrożenia systemu opustów z rozliczaniem energii 1:1
poprzednia 1 2 (3) 4 5 6 7 8 9 10 11 12 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: