Nowość w rodzinie marek RWC!     [ 13.03.2022 ]

Sprężone powietrze jest to powietrze utrzymywane pod pewnym ciśnieniem, które zwykle jest wyższe od ciśnienia atmosferycznego. W krajach europejskich od 8% do 10% energii elektrycznej jest wykorzystywane do wytwarzania sprężonego powietrza. W przemyśle (po sprężeniu do odpowiedniego ciśnienia) powietrze wykorzystywane jest jako nośnik energii do zasilania maszyn i urządzeń o napędzie pneumatycznym. Może być również stosowane jako nośnik informacji w pneumatycznych układach sterowania. Przygotowanie sprężonego powietrza realizowane jest w specjalnych urządzeniach sprężarkowych, składowane jest w zbiornikach, a jego transport odbywa się z wykorzystaniem rur i elementów instalacji pneumatycznych.
60 lat historii komfortowych rozwiązań instalacyjnych     [ 13.03.2022 ]

Komfort zaczyna się od drobnych kroków, które prowadzą do wielkich rezultatów. To niezmienne motto firmy Taconova, specjalisty w dziedzinie rozwiązań, zapewniających optymalną temperaturę wody i pomieszczeń. Ekscytująca i pełna interesujących wydarzeń historia przedsiębiorstwa, rozpoczęła się w latach 60 XX w. Z okazji jubileuszu Taconova udostępnia na swojej stronie internetowej materiały, dotyczące kolejnych dekad od momentu założenia firmy. Ta wirtualna podróż w przeszłość pokazuje, co poruszało wtedy świat i jak w tym czasie rozwijały się technologie firmy Taconova oraz jacy ludzie za nimi stali i w jaki sposób te produkty do dziś zapewniają użytkownikom ciepło i komfort.
WIELKA LOTERIA I KONKURS PIK – wyniki trzeciego losowania     [ 13.03.2022 ]

To dla nas wielka radość móc ogłosić, że zwycięzcami trzeciego losowania pięciu nagród (laptopy marki ACER i smartfony iPhone) WIELKIEJ LOTERII PIK, które odbyło się 20 stycznia 2022 r., zostali Partnerzy firmy Heating, Miedzik i Promogaz-Kpis. Wraz z nagrodami przesyłamy ogromne gratulacje tak samo Zwycięzcom, jak i Konsorcjantom, których Partnerzy zwyciężyli w tym losowaniu.
Targi Instalacje już w kwietniu     [ 13.03.2022 ]

Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE to od lat największe spotkanie przedstawicieli branży, gdzie kompleksowo prezentowana jest oferta wiodących producentów oraz dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Branża instalacyjna ponownie spotka się w Poznaniu w dniach 25–27 kwietnia.
Warsztaty Pracy Projektanta i Rzeczoznawcy Instalacji i Sieci Sanitarnych     [ 13.03.2022 ]

Ponad 500 uczestników wzięło udział w III Warsztatach pracy projektanta i rzeczoznawcy instalacji i sieci sanitarnych, które odbyły się w dniach 18–19 listopada 2021 r. w formule online.
Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji     [ 26.01.2022 ]

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią swój trwały ślad w polskiej przestrzeni? Które wnętrza wzbudziły najwięcej emocji? Grupa Sztuka Architektury zaprasza do udziału w czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest wspólne architektoniczne podsumowanie minionego roku oraz wyróżnienie najciekawszych realizacji. Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Na zgłoszenia czekamy do 14 lutego 2022.
Wielka Loteria i Wielki Konkurs PIK     [ 05.12.2021 ]

Z przyjemnością informujemy, że 21.09.2021 r. w siedzibie firmy Motivation Direct w Warszawie odbyło się pierwsze elektroniczne losowanie pięciu atrakcyjnych nagród w ramach organizowanej przez Instal-Konsorcjum WIELKIEJ LOTERII PIK. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z losowania, która dostępna jest na stronie www.ik.pl w sekcji Baza Wiedzy – W obiektywie.
POBE postuluje wdrożenie bilansowania 1:1 za energię      [ 05.12.2021 ]

Apel Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej POBE w sprawie nowelizacji ustawy – Prawo energetyczne oraz ustawy o odnawialnych źródłach energii ws. propozycji wdrożenia systemu opustów z rozliczaniem energii 1:1
Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS     [ 05.12.2021 ]

Niemal 3000 branżowych zwiedzających odwiedziło 11. Targi Techniki Gazowniczej. Liczba konkretnych rozmów biznesowych, bardzo ciekawa ekspozycja oraz wysoki poziom merytorycznych spotkań sprawiły, że było to prawdziwe święto gazownictwa.
Polski startup wśród finalistów dziesiątej edycji turnieju innowacji społecznych     [ 05.12.2021 ]

Instytut EBI, należący do Grupy Europejskiego Banku Inwestycyjnego, ogłosił listę 15 finalistów wybranych do dziesiątego, jubileuszowego turnieju innowacji społecznych. Każdego roku turniej organizowany jest w innej stolicy UE, aby nagradzać i sponsorować europejskich przedsiębiorców społecznych, których głównym celem jest wywieranie wpływu społecznego, etycznego lub środowiskowego.
poprzednia 1 (2) 3 4 5 6 7 8 9 10 11 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: