Branża budowlana a wojna w Ukrainie – jakie są perspektywy?     [ 31.07.2023 ]

Pomimo nadal napiętej sytuacji na wielu frontach, wielu Ukraińców oraz obserwatorów z niecierpliwością wypatruje końca konfliktu. Chociaż branża budowlana została poważnie dotknięta przez wojnę, przedsiębiorcy – lokalni i zagraniczni – liczą na szybkie i pozytywne rozwiązanie sytuacji. Wsparcie w odbudowie kraju to szansa dla wielu na umocnienie swojej pozycji, rozwój biznesu i zagospodarowanie nowych obszarów, jak chociażby rozwój tego kraju w kierunku zielonego budownictwa.
Targi WOD-KAN 2023     [ 31.07.2023 ]

W dniach od 30 maja do 1 czerwca odbyły się w Bydgoszczy Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2023. Była to już 29. edycja tego branżowego spotkania.
III Giełda Towarowa Grupy Instal-Konsorcjum     [ 31.07.2023 ]

Z wielką radością zapraszamy Państwa do rejestracji i udziału w III Giełdzie Towarowej Grupy Instal-Konsorcjum.. Wydarzenie zaplanowane jest na 14 i 15 września 2023 roku. Podobnie jak wcześniejsze edycje, odbędzie się w HALI EXPO w Łodzi (adres: Al. Politechniki 4). Tak, jak w poprzednich wydarzeniach, również w tym udział mogą wziąć przede wszystkim Klienci naszych hurtowni. Jesteśmy wręcz pewni, że tak wyczekiwane wydarzenie, jak III Giełda Towarowa Grupy Instal-Konsorcjum, odniesie ogromny sukces nie tylko pod względem sprzedażowym, ale także organizacyjnym.
E-konferencja: Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. II edycja.     [ 31.07.2023 ]

Intensywny rozwój miast wywiera coraz silniejszy wpływ na środowisko niezurbanizowane. Jednocześnie miasta i ich mieszkańcy stają przed rosnącą skalą wyzwań, takich jak zanieczyszczenie powietrza, występowanie miejskiej wyspy ciepła, nadmiar lub niedobór wody czy utrata naturalnych siedlisk. Wprowadzając elementy błękitno-zielonej infrastruktury w postaci zielonych dachów i fasad, pojemników retencyjnych, ogrodów deszczowych, nawierzchni przepuszczalnych, powierzchni strukturalnych, systemów OZE czy systemów zrównoważonej gospodarki wodą deszczową, miasta mogą przyczyniać się do ograniczenia skutków zmian klimatu oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych. W trakcie naszej e-konferencji porozmawiamy o tym, jak te wymogi połączyć z nowoczesną architekturą i jakie wyzwania stawiają one przed projektantami. Widzimy się 29 czerwca 2023 o godz. 9:00. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się.
ArchFilmFest w Gdańsku. Pokazy filmów o architekturze i dyskusja     [ 28.05.2023 ]

Festiwal Filmów o Architekturze ArchFilmFest zawita tym razem do Wrocławia. Program pokazów i dyskusji dotyczyć będzie m.in. wyzwań środowiskowych, które są jednym z najważniejszych zagadnień z jakim musi mierzyć się współczesna architektura i budownictwo. Poruszymy również temat japońskiej architektury, która niesie ze sobą inspiracje tradycyjnym, japońskim budownictwem drewnianym oraz prostotę. Festiwal odbędzie się w dniach 24-25 maja 2023, start godz. 17:00 w Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy, budynek Biblioteki Głównej UG, ul. Wita Stwosza 5
Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego rok     [ 14.04.2023 ]

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni i projektów 2022 roku zrealizowanych w Polsce. To jedyny plebiscyt, który obejmuje swoim zasięgiem wszystkie dziedziny projektowania: kubaturę, wnętrza i krajobraz. Tradycyjnie już laureaci wybrani zostaną dwutorowo. Głosuje publiczność i profesjonalne jury. Głosowanie internautów potrwa do 4 kwietnia 2023 r.
Otwarcie Viega World     [ 14.04.2023 ]

W pobliżu swojej głównej siedziby w Attendorn firma Viega uruchomiła jedno z najbardziej innowacyjnych centrów szkoleniowych w branży. Interaktywny Viega World został pomyślany jako projekt referencyjny dla budownictwa przyszłości. W przekonujący sposób pokazuje pełne możliwości technologii BIM (modelowanie informacji o budynku). Dzięki konsekwentnemu wykorzystaniu tego narzędzia, cały obiekt od początku zaprojektowano jako neutralny klimatycznie ośrodek szkoleniowy. Pozwoliło to na opracowanie koncepcji energetycznej, spełniającej najwyższe standardy w zakresie zrównoważonego budownictwa, która może być powielana przy planowaniu innych budynków.
III Giełda Towarowa Grupy Instal-Konsorcjum     [ 14.04.2023 ]

Z nieukrywaną radością informujemy, iż został ustalony termin III Giełdy Towarowej Grupy Instal-Konsorcjum – 14 i 15 września 2023 roku. Giełda odbędzie się w HALI EXPO w Łodzi, Al. Politechniki 4. Tak jak w poprzednich edycjach, w Giełdzie Towarowej uczestniczyć będą przede wszystkim Klienci naszych hurtowni. Jesteśmy przekonani, że III Giełda Towarowa Grupy Instal-Konsorcjum odniesie spektakularny sukces zarówno sprzedażowy, jak i organizacyjny.
Warsaw HVAC Expo     [ 14.04.2023 ]

W dniach od 1 do 3 marca w Ptak Warsaw Expo odbyły się międzynarodowe targi techniki grzewczej, wentylacji i klimatyzacji Warsaw HVAC Expo. Targi te, to największa tego typu impreza w Polsce.
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2022 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku     [ 14.04.2023 ]

Zakończyło się głosowanie internautów piętnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała swoich faworytów z puli ponad 60 realizacji zgłoszonych w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Zwycięzców głosowania jury oraz zdobywcę nagrody Grand Prix 2022 poznamy na uroczystej Gali, która odbędzie się 6 czerwca 2023 w nowo otwartym budynku Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.
poprzednia 1 (2) 3 4 5 6 7 8 9 10 11 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: