Podłączenie do kanalizacji miejskiej z zastosowaniem domowej przepompowni ścieków     [ 01.05.2023 ]

Podłączenie domu do sieci kanalizacji to jedna z najważniejszych inwestycji, którą można zrobić w naszym domu. Dzięki temu zyskujemy wygodę i komfort, a przede wszystkim dbamy o środowisko, unikając zanieczyszczenia lokalnych gruntów i wód. Jednakże wiele osób wciąż nie podłączyło swojego domu do sieci kanalizacyjnej, co może skutkować dotkliwą karą finansową. W takim przypadku jednym z rozsądniejszych rozwiązań może być zainstalowanie przydomowej przepompowni ścieków.
Linearis Infinity Nowa jakość odpływów prysznicowych     [ 01.05.2023 ]

Odpływ prysznicowy Linearis Infinity firmy KESSEL wyróżnia się niską wysokością zabudowy, łatwym montażem oraz możliwością modyfikacji i regulacji długości. Dzięki prostemu i nowoczesnemu designowi, świetnie sprawdzi się w każdej łazience – bez względu na jej styl.
Jakość zaworu ma znaczenie     [ 14.04.2023 ]

Choć nie widać ich na co dzień, zawory stanowią obowiązkowy element wyposażenia każdej instalacji wodnej. Nie tylko pozwalają zamknąć dopływ wody w razie awarii, lecz także mogą kontrolować jej przepływ. Dlatego tak istotny jest dobór odpowiedniej armatury o wysokiej jakości, która będzie służyła niezawodnie przez długie lata.
System odwróconej osmozy Viteco – filtr RO 6 – tylko zdrowa woda do picia!     [ 27.02.2023 ]

Opinie na temat picia wody z kranu są podzielone. Z jednej strony specjaliści regularnie badają i uzdatniają „kranówkę”, co oznacza, że nie ma możliwości, aby zawierała szkodliwe substancje, które zagrażają życiu. Co więcej, woda pochodząca z wodociągów jest także sprawdzana przez lokalne stacje sanitarno-epidemiologiczne. Z drugiej jednak strony, zanim woda trafi do kranu, przepływa długą drogę, gdzie może zostać wtórnie zanieczyszczona piaskiem, rdzą lub innymi zanieczyszczeniami. Jeżeli zależy Ci na tym, aby woda, którą użytkujesz, była czysta i bezpieczna, z pomocą może przyjść system odwróconej osmozy Viteco.
Jak zadbać o bezpieczną temperaturę ciepłej wody?     [ 20.02.2023 ]

W sezonie zimowym zazwyczaj korzystamy z cieplejszej wody niż w czasie lata, gdyż pozwala ona szybciej przywrócić komfort cieplny. Jeśli jednak w instalacji wodnej nie ma odpowiednich zabezpieczeń, bardzo łatwo o oparzenie skóry zbyt gorącą wodą, na co narażone są zwłaszcza dzieci czy osoby z ograniczoną zdolnością ruchową. Takie zagrożenie można skutecznie wyeliminować, stosując nowoczesne rozwiązania armatury z termostatem SCHELL.
Optymalna kontrola przepływu w systemach HVAC     [ 20.02.2023 ]

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z systemami grzewczymi, solarnymi czy chłodniczymi, przepływ nośnika ciepła powinien być zawsze kontrolowany, aby zapewnić optymalną i energooszczędną pracę. Zawory strefowe z napędem elektromotorycznym NovaZone Valve firmy Taconova odpowiadają za dystrybucję przepływu i zapewniają dopływ cieczy lub odcięcie części instalacji albo poszczególnych urządzeń. Oferta obejmuje standardowe modele dwudrożne lub trójdrożne i nową wersję z opcjonalnym mikroprzełącznikiem, odpowiednie do różnorodnych sytuacji montażowych.
Zawory napowietrzające HypAir Uponor     [ 09.11.2022 ]

Nieprzyjemne zapachy wydobywające się z kanalizacji podczas zasysania powietrza przez syfon to częsty problem, niejednokrotnie świadczący o jej niewłaściwym napowietrzeniu. Z pomocą w wyeliminowaniu tego zjawiska przychodzi firma Uponor, która właśnie rozszerzyła portfolio swoich produktów dedykowanych hydraulice i kanalizacji o zawory napowietrzające HypAir. Dzięki temu, że otwierają się w przypadku podciśnienia w instalacji kanalizacyjnej, umożliwiając napływ powietrza, a następnie zamykają, pozwalają skutecznie zatrzymać wydobywanie się przykrych zapachów z instalacji kanalizacyjnej.
Zabezpiecz instalację wodną przed mrozem     [ 07.11.2022 ]

Jesienią zewnętrzna armatura czerpalna nie jest już tak regularnie użytkowana jak w okresie letnim, dlatego niekiedy zapominamy o zabezpieczeniu jej przed nadchodzącymi mrozami. Wszystkich związanych z tym czynności i skutków ewentualnych uszkodzeń można uniknąć, stosując innowacyjną mrozoodporną armaturę SCHELL POLAR II.
System SharkBite Nexus – Twoja instalacja wodna i grzewcza niezawodnie, szybko i profesjonalnie     [ 07.11.2022 ]

RWC jest uznawany za jednego z wiodących producentów złączy wtykowych na świecie. Swoją pozycję na rynku zawdzięcza znakomitej jakości wytwarzanych produktów, kompleksowości asortymentu i dostaw oraz szeroko rozbudowanej sieci dystrybucji. Firma John Guest przez 60 lat działalności wypracowała sobie zaufanie i uznanie klientów na całym świecie. W połowie 2018 roku John Guest wstąpił w szeregi międzynarodowej grupy RWC, przekazując jej zdobywane przez lata doświadczenie oraz rozwiązania.
Automatyczne filtry dyskowe Viteco – nowość na rynku, której nie można przegapić!     [ 21.08.2022 ]

Marka Viteco jest ceniona na rynku ze względu na innowacyjne rozwiązania wysokiej jakości, które oferuje swoim Klientom. Nie inaczej jest w tym przypadku. Automatyczne filtry dyskowe Viteco to rozwiązanie, na które uwagę powinien zwrócić każdy fachowiec. Czym wyróżniają się na rynku? Jakie posiadają zalety? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: