Rozwiązania sanitarne w pomieszczeniach bez kanalizacji     [ 08.05.2019 ]

Pomporozdrabniacze i pompy do ścieków umożliwiające stworzenie dowolnego pomieszczenia sanitarnego sprzedają się coraz lepiej i wydaje się, że nie jest to tylko chwilowa moda, ale jak najbardziej pozytywny trend. Technologia stosowana w tego typu urządzeniach jest coraz bardziej efektywna i dostępna cenowo.
Baterie stworzone z myślą o doskonałości     [ 08.05.2019 ]

Marka Laveo wprowadziła do swojej oferty linię Pretto, w skład której wchodzą nowoczesne baterie i zestawy prysznicowe. Pretto to armatura kuchenna i łazienkowa, którą cechuje doskonały design i komfort użytkowania. Wyróżnia je niepowtarzalny, loftowy charakter i minimalistyczny kształt. To baterie, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, których wyznacznikami są czystość formy i funkcjonalność.
System skrzynek retencyjno-rozsączających STORMBOX II     [ 07.05.2019 ]

Za nami pierwsze wiosenne deszcze. To dobry pretekst, żeby napisać kilka słów o aspektach prawnych odprowadzania wód opadowych i roztopowych z terenów inwestycji. Z dniem 1 stycznia 2018 r. weszło w życia nowe Prawo wodne, które istotnie zmieniło dotychczasowe zasady gospodarowania wodami. Zmian jest spora liczba, więc warto się na nie przygotować pod kątem nowych inwestycji.
Praktyczne z każdej strony – odwodnienie TECElinus z odwracalnym rusztem     [ 04.02.2019 ]

Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru rozwiązań sanitarnych jest możliwość dostosowania ich do indywidualnych preferencji i stylu aranżacji łazienki. Przykładem uniwersalnych i przemyślanych rozwiązań jest nowy system odwodnienia TECElinus. Odwracalny ruszt oraz kompletność systemu umożliwiają swobodę w aranżacji przestrzeni prysznicowej i zachowanie jej spójności na każdym z etapów realizacji projektu.
Podwójne bezpieczeństwo połączeń zaprasowywanych     [ 01.02.2019 ]

Innowacyjne rozwiązania stosowane w systemach Viega mają na celu zapewnienie maksymalnej trwałości i szczelności połączeń. Kontur V to specjalny profil szczęk zaciskowych, umożliwiający podwójne zaprasowanie kształtki. Nazwa pochodzi od jego wynalazcy, czyli firmy Viega. Dzięki temu rozwiązaniu instalacja będzie pracować bezawaryjnie przez wiele lat, nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.
Rozwiązania sanitarne w pomieszczeniach bez kanalizacji     [ 16.11.2018 ]

Pomporozdrabniacze i pompy do ścieków umożliwiające stworzenie dowolnego pomieszczenia sanitarnego sprzedają się coraz lepiej i wydaje się, że nie jest to tylko chwilowa moda, ale jak najbardziej pozytywny trend. Technologia stosowana w tego typu urządzeniach jest coraz bardziej efektywna i dostępna cenowo.
Szybki i bezpieczny montaż w systemie Viega Smartpress     [ 12.11.2018 ]

Viega Smartpress to innowacyjny system rur wielowarstwowych z metalowymi złączkami, przeznaczony do instalacji wody użytkowej i grzewczych. Nowoczesna technologia zaprasowywania oraz unikalne zalety montażowe sprawiają, że coraz więcej wykonawców i inwestorów wybiera to rozwiązanie, kiedy trzeba prowadzić prace w użytkowanych już budynkach.
Zmiękczacze Exclusive Line Carbon Uzdatnianie wody: czy warto?     [ 12.11.2018 ]

Myśląc o wodzie, najczęściej wyobrażamy sobie górski potok z krystalicznie czystym strumieniem wody – wystarczy wyciągnąć ręce i pić. Rzeczywistość jednak brutalnie weryfikuje nasze wyobrażenia. Woda w naszym domu nie zawsze jest czysta jak górski kryształ. Czasem jest to wina ujęcia wody, innym razem wodociągu, a czasem po prostu winne są właściwości fizykochemiczne wody.
Alba i Tiga – nowe baterie w linii VerdeLine     [ 13.08.2018 ]

Do kolekcji baterii oszczędzających wodę dołączyły dwie nowe serie – Alba VerdeLine i Tiga VerdeLine. Baterie, podobnie jak inne modele należące do tej linii, zostały wyposażone w innowacyjne komponenty umożliwiające ograniczenie zużycia wody, a tym samym znaczne obniżenie domowych kosztów.
Projektowanie instalacji tryskaczowych     [ 12.08.2018 ]

Na początku maja 2018 r. nakładem Wydawnictwa PWN ukazała się książka „Projektowanie instalacji tryskaczowych” autorstwa Agnieszki Malesińskiej.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: