Rozwiązania sanitarne w pomieszczeniach bez kanalizacji     [ 16.11.2018 ]

Pomporozdrabniacze i pompy do ścieków umożliwiające stworzenie dowolnego pomieszczenia sanitarnego sprzedają się coraz lepiej i wydaje się, że nie jest to tylko chwilowa moda, ale jak najbardziej pozytywny trend. Technologia stosowana w tego typu urządzeniach jest coraz bardziej efektywna i dostępna cenowo.
Szybki i bezpieczny montaż w systemie Viega Smartpress     [ 12.11.2018 ]

Viega Smartpress to innowacyjny system rur wielowarstwowych z metalowymi złączkami, przeznaczony do instalacji wody użytkowej i grzewczych. Nowoczesna technologia zaprasowywania oraz unikalne zalety montażowe sprawiają, że coraz więcej wykonawców i inwestorów wybiera to rozwiązanie, kiedy trzeba prowadzić prace w użytkowanych już budynkach.
Zmiękczacze Exclusive Line Carbon Uzdatnianie wody: czy warto?     [ 12.11.2018 ]

Myśląc o wodzie, najczęściej wyobrażamy sobie górski potok z krystalicznie czystym strumieniem wody – wystarczy wyciągnąć ręce i pić. Rzeczywistość jednak brutalnie weryfikuje nasze wyobrażenia. Woda w naszym domu nie zawsze jest czysta jak górski kryształ. Czasem jest to wina ujęcia wody, innym razem wodociągu, a czasem po prostu winne są właściwości fizykochemiczne wody.
Alba i Tiga – nowe baterie w linii VerdeLine     [ 13.08.2018 ]

Do kolekcji baterii oszczędzających wodę dołączyły dwie nowe serie – Alba VerdeLine i Tiga VerdeLine. Baterie, podobnie jak inne modele należące do tej linii, zostały wyposażone w innowacyjne komponenty umożliwiające ograniczenie zużycia wody, a tym samym znaczne obniżenie domowych kosztów.
Projektowanie instalacji tryskaczowych     [ 12.08.2018 ]

Na początku maja 2018 r. nakładem Wydawnictwa PWN ukazała się książka „Projektowanie instalacji tryskaczowych” autorstwa Agnieszki Malesińskiej.
Uniwersalny odpływ do każdej łazienki     [ 12.08.2018 ]

Elastyczność i możliwość łączenia ze sobą różnych elementów to jedna z kluczowych zalet modułowego systemu odpływów Advantix. Niektórzy klienci i partnerzy handlowi cenią sobie jednak również proste, gotowe rozwiązania. Z myślą o nich oferta firmy Viega została poszerzona o kompletne zestawy wyposażeniowe, gdzie w jednym opakowaniu możemy zamówić odpływ z optymalnym rusztem i wszystkimi elementami potrzebnymi do montażu.
Nowe rozwiązania sanitarne w remontach obiektów zabytkowych     [ 12.08.2018 ]

Adaptacja obiektów zabytkowych do nowych funkcji lub przeprowadzanie w nich remontów jest dziś zjawiskiem powszechnym. Wymogi funkcjonalne ciągle się zmieniają, a budowle – nie, tym bardziej jeśli zabiegamy o to, by zabytek utrzymywał swoją pierwotną, autentyczną formę. Im starsza budowla, tym dostosowanie do nowych funkcji wymaga poważniejszych ingerencji modernizacyjnych. Wzrastają tym samym sprzeczności pomiędzy kluczowymi w konserwacji zabytków dążeniami do zachowania ich autentyzmu i integralności a koniecznymi przekształceniami dostosowującymi je do nowych funkcji.
Rura QIK® z barierą antydyfuzyjną EVOH     [ 12.08.2018 ]

Markowe komponenty użyte przy produkcji, nowoczesne linie produkcyjne oraz wieloletnia wiedza i kompetencje fabryki pozwalają udzielić 10-letniej gwarancji producenta na rurę QIK® PE-RT II/EVOH/PE-RT II.
Jak zabudować stelaż podtynkowy WC     [ 23.04.2018 ]

Zabudowa stelaża podtynkowego to ostatnio najchętniej wybierane rozwiązanie dla nowoczesnych toalet. Ukryte elementy instalacji i niewidoczne rury pomogą nam otrzymać elegancką aranżację oraz zyskać więcej miejsca w łazience. Decydując się na rodzaj zabudowy, powinniśmy pamiętać nie tylko o wyglądzie, ale również o jakości i właściwościach materiałów, z których ją wykonamy. Dzięki WC Set od Botament® sprawnie przygotujemy trwałą, wodoodporną zabudowę stelaża podtynkowego, a przy tym zrealizujemy pomysły na wymarzoną łazienkę.
NovaMix Compact: podumywalkowe termostatyczne zawory mieszające     [ 23.04.2018 ]

Firma Taconova to jeden z wiodących dostawców zaawansowanych rozwiązań w obszarze armatury. Termostatyczne zawory mieszające NovaMix Compact pracują niezależnie, bez dodatkowego zasilania. Gwarantują bezpieczeństwo, komfort użytkowania oraz estetyczny wygląd instalacji. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla prywatnych łazienek, jak i obiektów publicznych.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: