Automatyczne filtry dyskowe Viteco – nowość na rynku, której nie można przegapić!     [ 21.08.2022 ]

Marka Viteco jest ceniona na rynku ze względu na innowacyjne rozwiązania wysokiej jakości, które oferuje swoim Klientom. Nie inaczej jest w tym przypadku. Automatyczne filtry dyskowe Viteco to rozwiązanie, na które uwagę powinien zwrócić każdy fachowiec. Czym wyróżniają się na rynku? Jakie posiadają zalety? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.
John Guest Speedfit – prostota i uniwersalność     [ 21.08.2022 ]

Firma John Guest jest światowym liderem w produkcji rur i złączek wtykowych i od ponad 60 lat dostarcza niezawodne systemy hydrauliczne i grzewcze. System Speedfit przeznaczony jest do zastosowań w instalacjach zimnej i ciepłej wody użytkowej, instalacjach grzewczych oraz ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.
Najniższy w swojej klasie – stelaż TECEprofil o wysokości montażowej 750 mm     [ 21.08.2022 ]

Trendy to nie tylko inspirujące palety barw, materiały, wzory czy określone formy. To także propozycja oraz obietnica niespotykanej dotąd funkcjonalności i komfortu użytkowania. Nowa sytuacja aranżacyjna stanowi z kolei wyzwanie dla projektanta i wykonawcy, wymagające zastosowania przemyślanych i dedykowanych rozwiązań. Odpowiedzią na nie jest nowy stelaż marki TECE o wysokości montażowej zaledwie 750 mm!
Odpływ Advantix Cleviva – nieograniczone możliwości aranżacji strefy prysznica     [ 24.05.2022 ]

Odpływy podłogowe pozwalają na znacznie większą swobodę w projektowaniu łazienki niż tradycyjny brodzik. Model Advantix Cleviva firmy Viega możemy umieścić w dowolnym miejscu strefy prysznica, na przykład centralnie lub przy samej ścianie. Ciekawym, niestandardowym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą kilku odpływów w linii prostej, albo ułożenie ich w kształcie narożnika lub litery „U”. Wygląda to bardzo efektownie, a jednocześnie zapewnia większą wydajność.
System izolacji podpłytkowych na przykładzie łazienki     [ 24.05.2022 ]

Zbyt duża wilgoć, powodująca wszelkiego rodzaju przecieki czy wykwity na ścianach lub w narożnikach – nikt z nas nie chce, aby takie problemy pojawiły się w łazience. W jaki sposób skutecznie zabezpieczyć łazienkę przed przeciekaniem wody? Odpowiedzią na to jest system izolacji podpłytkowych od Bostik.
Odpływ prysznicowy – ważniejszy niż się wydaje     [ 24.05.2022 ]

Łazienka jest ciągle narażona na działanie wody. Coraz popularniejsze są znajdujące się w niej na poziomie podłogi prysznice typu walk-in, co sprawia, że wzrasta rola odpływu. Szczególnie ważny jest tu rodzaj zastosowanego odwodnienia. Aby uniknąć problemów z kosztownym remontem w razie zalania, spowodowanym wadliwym montażem lub źle dobranym odpływem, należy zwrócić szczególną uwagę na jego wybór już na etapie planowania wykończenia.
Bateria SCHELL GRANDIS E pięciokrotnie nagrodzona!     [ 24.05.2022 ]

Innowacyjna bateria kuchenna SCHELL GRANDIS E uzyskała nagrodę Plus X Award aż w pięciu kategoriach. Jury prestiżowego konkursu doceniło jej wyjątkową jakość, atrakcyjne wzornictwo, łatwość obsługi, a także funkcjonalność i ergonomiczny design. Kolejną unikatową cechą nowoczesnej armatury elektronicznej są innowacyjne funkcje zapewniające optymalną higienę instalacji wodnych w budynkach.
Montaż krok po kroku: odwodnienie prysznicowe z opcją przycięcia profilu     [ 24.05.2022 ]

Odkąd pojawiły się na rynku, pojęcie funkcjonalności w łazience zmieniło swoją definicję. Odwodnienia prysznicowe, bo o nich mowa, stały się doskonałą alternatywą dla brodzików i umożliwiły projektowanie stref prysznicowych bez barier. Gwarancją ich niezawodności jest m.in. prawidłowy montaż. Na przykładzie systemu z możliwością przycięcia profilu prezentujemy krok po kroku, jak go wykonać.
NOWOŚĆ! Welcome BLACK     [ 13.03.2022 ]

W aranżacji wnętrz czerń to jedna z najbardziej popularnych barw ostatnich lat. I chociaż jako główny kolor wyposażenia może stanowić propozycję zbyt odważną, w roli eleganckiego, a zarazem funkcjonalnego detalu sprawdza się znakomicie. Przykładem są rozwiązania do wyposażenia łazienek, takie jak przyciski spłukujące czy armatura sanitarna, które teraz możemy zestawiać także z odwodnieniem prysznicowym w czarnym kolorze.
Znaczenie jakości wody w 6 krajach Europy według raportu Resideo Water Index     [ 12.12.2021 ]

Czysta woda jest jednym z naszych najcenniejszych zasobów, natomiast jej jakość w domu nie zawsze odpowiada naszym oczekiwaniom. Z europejskiego badania Resideo Water Index wynika, że smak oraz jakość wody jest ważna dla 75% badanych Polaków, a 66% zwraca uwagę na jej twardość. Dwóch na trzech badanych Polaków uważa za istotne, aby posiadać system pozwalający oszczędzać wodę. Jak wygląda to w innych krajach Europy? Co zrobić, żeby być zadowolonym z jakości wody w domu i przy tym oszczędnie z niej korzystać?
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: