Nagroda Red Dot dla odpływu prysznicowego Advantix Cleviva firmy Viega     [ 20.08.2020 ]

Prestiżowa, międzynarodowa nagroda Red Dot Design Award przyznawana jest produktom wyróżniającym się wyjątkowej jakości wzornictwem. W tym roku konkurencja była większa niż kiedykolwiek, ponieważ do konkursu zostało zgłoszonych ponad 6500 produktów z 60 krajów. Tylko 1644 z nich otrzymało wyróżnienie, a jednym z nich był właśnie odpływ prysznicowy Advantix Cleviva firmy Viega.
Inteligentne urządzenia do zmiękczania wody Viteco Smart Rain     [ 20.08.2020 ]

Nowa seria urządzeń Viteco Smart Rain charakteryzuje się najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w systemach uzdatniania wody. Całkowicie automatyczna, bezobsługowa stacja zmiękczania wody jest przeznaczona do usuwania „kamienia” w instalacjach sanitarnych. Intuicyjny interfejs umożliwia bezproblemowe uruchomienie stacji przez każdego użytkownika. Zastosowane rozwiązania powodują długą, bezawaryjną i bardzo ekonomiczną pracę.
Nowości od SFA na 2020 rok     [ 08.05.2020 ]

Przepompownie do ścieków umożliwiające podłączenie kilku pomieszczeń sanitarnych sprzedają się coraz lepiej i wydaje się, że nie jest to tylko chwilowa moda, ale jak najbardziej pozytywny trend. Technologia stosowana w przepompowniach jest coraz bardziej efektywna i dostępna cenowo. W związku z tym francuska firma SFA, będąca światowym liderem w produkcji i sprzedaży tego typu urządzeń, zaprezentowała nowe modele urządzeń wchodzące w skład popularnej gamy przepompowni Sanicubic.
Woda – czy wiesz, ile naprawdę jej marnujesz?     [ 08.05.2020 ]

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. To dobra okazja, aby zastanowić się nad sposobem, w jaki z niej korzystamy. Liczby mówią same za siebie. Na jednego mieszkańca naszego kraju przypada średnio ok. 1,56 mln litrów/rok, podczas gdy średnia dla Europy jest niemal trzykrotnie większa (4,56 mln litrów/rok). Tym samym zasoby wodne Polski są jednymi z najniższych w Europie, dlatego tak istotne jest prawidłowe zarządzanie nimi.
Przewaga kilku warstw – dlaczego warto postawić na rury wielowarstwowe?     [ 08.05.2020 ]

Podczas każdej realizacji pojawia się pytanie: na jaki rodzaj instalacji się zdecydować? Wybór jest duży – od rur wykonanych z tworzywa sztucznego aż po tradycyjne przewody miedziane czy stalowe. Co jednak, kiedy połączymy ze sobą zalety wszystkich tych materiałów?
Bez słabych punktów – Uni Pipe PLUS od Uponor     [ 08.05.2020 ]

Stworzona w technologii SACP wielowarstwowa rura Uni Pipe PLUS jest nie tylko uniwersalna, ale także wygodna w zastosowaniu dzięki zwiększonej elastyczności i plastyczności. Jednorodna, wytłaczana warstwa aluminium, pozbawiona szwów połączeniowych sprawia, że Uni Pipe PLUS układa się szybko oraz jest odporna na działanie niekorzystnych warunków, jak korozja czy wysokie ciśnienie.
Bez słabych punktów – Uni Pipe PLUS od Uponor     [ 07.05.2020 ]

Stworzona w technologii SACP wielowarstwowa rura Uni Pipe PLUS jest nie tylko uniwersalna, ale także wygodna w zastosowaniu dzięki zwiększonej elastyczności i plastyczności. Jednorodna, wytłaczana warstwa aluminium, pozbawiona szwów połączeniowych sprawia, że Uni Pipe PLUS układa się szybko oraz jest odporna na działanie niekorzystnych warunków, jak korozja czy wysokie ciśnienie.
Idealnie dopasowane – przyciski spłukujące i profile prysznicowe TECE w kolorach armatury sanitarnej     [ 07.05.2020 ]

Klasyczny chrom i stal nierdzewna jako jedyna opcja przy wyborze elementów wyposażenia łazienki? Te czasy już minęły. Teraz, dzięki powłokom PVD, możemy dopasować przycisk spłukujący i odwodnienie prysznicowe TECE do oferty wiodących producentów armatury sanitarnej. Wyrafinowane akcenty, m.in. w kolorze czerwonego i optycznego złota, wkraczają do łazienek!
Generator impulsowy Viteco HelixPRO     [ 19.02.2020 ]

HelixPRO skutecznie przeciwdziała powstawaniu oraz osadzaniu się kamienia i innych związków w instalacji wodnej. W trakcie pracy oczyszcza istniejącą instalację ze złogów magnezowo-wapiennych, powstałych we wcześniejszym okresie użytkowania instalacji. Zabezpiecza armaturę i sprzęt AGD przed szkodliwym działaniem kamienia.
Stacje zmiękczania wody – Bosch Aqua 2000 S Komfort delikatnej wody     [ 19.02.2020 ]

Twarda woda w domu może być powodem wielu niedogodności. Węglany wapnia i magnezu odkładają się w postaci kamienia oraz osadów na wszystkich elementach mających styczność z wodą, a to może generować dodatkowe koszty. Rozwiązaniem tego problemu jest stacja zmiękczania wody Bosch Aqua 2000 S.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: