Gospodarka wodna a zmiany klimatu     [ 13.11.2019 ]

Woda warunkuje egzystencję każdego żywego organizmu, a niemal wszystkie gałęzie gospodarki potrzebują jej do prowadzenia swojej działalności. Zmiany klimatu w istotny sposób mogą wpływać na dostępność zasobów wody i jej jakość, nierzadko powodując negatywne skutki w wielu obszarach. W związku z tym coraz częściej podejmowane są inicjatywy mające na celu zminimalizowanie tych następstw, a także dobór odpowiednich działań adaptacyjnych do zmieniających się warunków klimatycznych. Jedną, z takich inicjatyw jest projekt Klimada 2.0, realizowany przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy.
Niezawodna i efektywna technologia Stacje świeżej wody użytkowej     [ 13.11.2019 ]

Działająca od początku roku roku SwissShrimp AG to pierwsza szwajcarska firma, która lokalnie hoduje smaczne owoce morza i sprzedaje je w całym kraju ekskluzywnym restauracjom i osobom prywatnym. Hodowla odbywa się bez użycia żadnych antybiotyków, a koncepcja energetyczna największego gospodarstwa tego typu w Europie jest całkowicie ukierunkowana na zrównoważony rozwój. Lokalizacja w Rheinfelden została wybrana specjalnie w celu bezpośredniego wykorzystania ciepła odpadowego z warzelni. Również mieszanka soli do basenów z krewetkami jest produkowana lokalnie. Trzy stacje świeżej wody pitnej z serii TacoTherm Fresh Peta X zapewniają efektywne podgrzewanie świeżej wody w 16 zbiornikach hodowlanych.
Nowe przyciski uruchamiające Visign: indywidualne wzory do każdej łazienki     [ 05.11.2019 ]

Istnieją różne trendy w zakresie designu, lecz największą sztuką jest funkcjonalne połączenie technologii i wzornictwa tak, by spełnić indywidualne potrzeby klientów. Łazienka w coraz większym stopniu staje się miejscem relaksu, gdzie zwracamy uwagę na estetykę wszystkich elementów wyposażenia. Firma odpowiada na te oczekiwania, wprowadzając nową, szeroką ofertę przycisków uruchamiających Visign. Te funkcjonalne produkty o różnorodnym designie harmonijne wkomponują się w każdą aranżację wnętrza.
Toaleta myjąca TECEone – prostota w najczystszej postaci     [ 05.11.2019 ]

Jeszcze do niedawna toalety myjące swoim wyglądem przypominały obiekty kosmiczne sterowane za pomocą dużego panelu. Czas na zmiany. Wybór miski z funkcją bidetu nie musi oznaczać kompromisów. Dowodem jest TECEone – innowacyjna toaleta myjąca, dzięki której użytkownicy nie muszą rezygnować z designu na rzecz funkcjonalności. Nowość od firmy TECE łączy bowiem w sobie te cechy, które są najistotniejsze dla komfortu i higieny.
Spectra Smart – idea wprowadzona w zycie     [ 25.07.2019 ]

Postawilismy sobie cel: stwórzmy produkt, który zapewni uzytkownikom komfort ciepłej wody uzytkowej, bedac przy tym maksymalnie wygodny w obsłudze. Powinien równiez zadbac o potrzeby całej rodziny i chronic srodowisko naturalne
Viega stawia na kolor!     [ 25.07.2019 ]

Kolor powraca do swiata łazienek, jednak nie w „pstrokatym” stylu lat 80., lecz jako spójna koncepcja, oparta na dozowanych z umiarem akcentach. Viega odpowiada na tren trend, oferujac produkty z jednolitej gamy kolorystycznej do pryszniców, wanien i systemów podtynkowych. Pozwalaja one projektowac ciekawe aranzacje łazienkowe o bardziej „przytulnym” klimacie.
Jak ogrzac wode w domku letniskowym?     [ 25.07.2019 ]

W domku letniskowym czy działkowej altanie mamy do dyspozycji mała przestrzen. Dlatego stały dostep do ciepłej wody moze zapewnic pojemnosciowy ogrzewacz, który ma płaski kształt i moze byc zainstalowany w poziomie lub pionie. Dzieki dwóm zbiornikom i dwóm grzałkom ceramicznym, a takze sterowaniu za pomoca aplikacji mobilnej bez przeszkód umyjemy sie lub wezmiemy prysznic podczas wypoczynku na działce.
Kurki kulowe wodne w ofercie marki QIK     [ 25.07.2019 ]

Miło nam poinformowac, ze asortyment marki QIK został uzupełniony o kurki kulowe do wody. Kurki kulowe QIK to nowoczesne podejscie do armatury odcinajacej zamkniete w klasycznej formie. Tworzac kurki kulowe QIK, kierowano sie nastepujacymi cechami: wytrzymałosc, prostota montazu oraz szeroki zakres stosowania.
Rozwiązania sanitarne w pomieszczeniach bez kanalizacji     [ 08.05.2019 ]

Pomporozdrabniacze i pompy do ścieków umożliwiające stworzenie dowolnego pomieszczenia sanitarnego sprzedają się coraz lepiej i wydaje się, że nie jest to tylko chwilowa moda, ale jak najbardziej pozytywny trend. Technologia stosowana w tego typu urządzeniach jest coraz bardziej efektywna i dostępna cenowo.
Baterie stworzone z myślą o doskonałości     [ 08.05.2019 ]

Marka Laveo wprowadziła do swojej oferty linię Pretto, w skład której wchodzą nowoczesne baterie i zestawy prysznicowe. Pretto to armatura kuchenna i łazienkowa, którą cechuje doskonały design i komfort użytkowania. Wyróżnia je niepowtarzalny, loftowy charakter i minimalistyczny kształt. To baterie, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, których wyznacznikami są czystość formy i funkcjonalność.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: