Nowa generacja przepompowni SANICUBIC na 60-lecie firmy SFA     [ 17.04.2018 ]

Przepompownie do ścieków umożliwiające podłączenie kilku pomieszczeń sanitarnych sprzedają się coraz lepiej i wydaje się, że nie jest to tylko chwilowa moda, ale jak najbardziej pozytywny trend. Technologia stosowana w przepompowniach jest coraz bardziej efektywna i dostępna cenowo. W związku z tym francuska firma SFA, obchodząca w tym roku 60-lecie istnienia, wypuściła na rynek nową generację przepompowni z serii Sanicubic. Teraz mają one nie tylko nowy, atrakcyjniejszy design, ale stały się jeszcze bardziej praktyczne!
Korzyści ze zdalnego odczytu     [ 16.04.2018 ]

Apator Powogaz opierając się na swoich wieloletnich doświadczeniach, jako producent i dostawca wodomierzy zarówno dla przedsiębiorstw wodociągowych, jak i dla indywidualnych użytkowników, opracował kompleksowy system radiowy, którego celem jest spełnienie oczekiwań różnorodnych klientów. Można go użyć do odczytu wskazań ciepłomierzy, wodomierzy i podzielników kosztów ciepła zamontowanych w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej bądź przemysłowych.
Seria YORK® AmichiTM     [ 01.02.2018 ]

Firma Johnson Controls zaprezentowała agregaty wody lodowej serii YORK® AmichiTM z pompami ciepła, zapewniające wiodącą na rynku efektywność, która spełnia wymogi Ekoprojektu na rok 2021. Przy wydajności 45–260 kW, urządzenia te łączą korzystną cenę sprężarki spiralnej z zaletami falownika prądu stałego (DC) o udoskonalonym sterowaniu, oferując wyższe osiągi w szerszym zakresie charakterystyk pracy.
Innowacyjny system Viega Smartpress w multimedialnej odsłonie     [ 01.02.2018 ]

Viega Smartpress to ekonomiczny system rur tworzywowych z metalowymi złączkami o zoptymalizowanym przepływie. Rozwiązanie jest na tyle innowacyjne, że firma Viega uruchomiła specjalną mikrostronę z multimedialną prezentacją, która w przejrzysty sposób tłumaczy wszystkie zalety produktu: smartpress.viega.pl
Nowe złączki przejściowe i przyłączeniowe Megapress     [ 01.02.2018 ]

Od tego roku system Megapress umożliwia zaprasowywanie na zimno nawet grubościennych rur stalowych o dużych średnicach. Bogata oferta obejmuje odpowiednie elementy do każdego zastosowania instalacyjnego, od złączki gwintowanej po trójnik. Zupełną nowością są złączki przejściowe i przyłączeniowe 1½½ i 2”, zapewniające jeszcze większą elastyczność przy pracach instalacyjnych.
Zapewnij sobie bezpieczeństwo w połączeniach zaprasowywanych QIK     [ 01.02.2018 ]

W 2016 r. firma Instal-Konsorcjum dołączyła do grona klientów firmy Novopress, pomysłodawcy i jednego z liderów w segmencie hydraulicznych zaciskarek do rurowych systemów instalacyjnych, zarówno tworzywowych, jak i metalowych.
Doskonały design i komfort bezdotykowego spłukiwania     [ 21.11.2017 ]

Bezdotykowa elektroniczna płytka uruchamiająca do WC uzupełnia popularną serię Visign for Style firmy Viega. Model Visign for Style sensitive wyróżnia wysokiej klasy design i elegancka powierzchnia w kolorze głębokiej czerni z subtelnymi szarymi elementami. Technologia elektronicznego sterowania została zaczerpnięta ze sprawdzonego systemu znanego już z modeli Visign for More sensitive. Znak jakości „Design Plus powered by ISH 2017“ oraz prestiżowa międzynarodowa nagroda iF Label przyznane nowej płytce firmy Viega stanowią najlepsze potwierdzenie doskonałego wzornictwa i innowacyjności tego rozwiązania.
Od profesjonalistów dla profesjonalistów – czyli pompy i rozdrabniacze do zastosowań komercyjnych     [ 21.11.2017 ]

Adaptacja budynku do zupełnie nowych funkcji może nastręczać problemów. Jednym z nich jest umieszczenie kuchni w nowym miejscu, w którym brakuje pionów kanalizacyjnych.
Dławik przepływu spłukiwania zapobiega pryskaniu wody poza muszlę w miskach bezkołnierzowych     [ 21.11.2017 ]

Spłuczki podtynkowe Viega 2H, 2C i 2S o wysokości 1130 mm są standardowo wyposażone w dławik przepływu spłukiwania. Umożliwia on zredukowanie natężenia przepływu, bez zmniejszania ilości wody. Dzięki temu rozwiązaniu pryskanie wody z misek bezkołnierzowych należy już do przeszłości. Dławik posiada pięć różnych poziomów ustawienia, co pozwala na dostosowanie do konkretnej sytuacji montażowej. Można go bez problemu zamontować również w zainstalowanych już spłuczkach Viega.
Innowacyjny system Viega Smartpress z metalowymi złączkami o zoptymalizowanym przepływie     [ 04.09.2017 ]

Idealnym rozwiązaniem do rozprowadzania instalacji wody użytkowej i instalacji grzewczych na kondygnacji są elastyczne rury wielowarstwowe. Układa się je szybko z rolki, a do instalacji nie potrzeba wielu złączek. Nowy system instalacyjny Viega Smartpress zapewnia jeszcze większe ułatwienie montażu. Nowe złączki zaprasowywane ze stali nierdzewnej i brązu nie mają o-ringu. Nie trzeba już zatem kalibrować ani poszerzać końców rur. Poza szybkim montażem, nowe złączki Viega Smartpress wyróżniają się minimalnymi stratami ciśnienia, niższymi nawet o 80% od standardowych złączek zaprasowywanych do rur z tworzywa sztucznego. Dzięki temu instalacje wody użytkowej mogą mieć znacznie mniejszą średnicę. Obniża to koszty inwestycji i eksploatacji oraz przyczynia się do zachowania jakości wody użytkowej.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: