Systemy izolacyjne w instalacji klimatyzacji     [ 05.11.2020 ]

Od wielu lat notuje się ciągły wzrost średniej temperatury Ziemi. Oznacza to, że w nadchodzących latach będzie cieplej, więc wzrośnie znaczenie instalacji klimatyzacyjnych w budynkach. Ustawodawcy dążą w stronę zeroemisyjności i niskich strat energii, a klimatyzacja zużywa jej sporo. Tym ważniejsza stanie się jej prawidłowa izolacja.
ArmaFlex Duct Plus AL – sposób na wydajną pracę wentylacji     [ 05.11.2020 ]

Właściwa praca kanałów wentylacyjnych zależy w dużej mierze od ich odpowiedniej izolacji. To dzięki niej instalacja będzie pracować cicho i wydajnie. Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania warto wziąć pod uwagę również sprawny montaż i bezpieczeństwo użytkowania. Wszystkim tym wymaganiom odpowiada ArmaFlex Duct Plus Al firmy Armacell.
FanGrid – mniej znaczy więcej     [ 05.11.2020 ]

W celu osiągnięcia wysokiej wydajności powietrza w technice wentylacyjnej duże, pojedyncze wentylatory nie są już dzisiaj preferowanym rozwiązaniem. Zamiast tego proponujemy FanGridy: kilka mniejszych wentylatorów połączonych ze sobą w celu równoległej współpracy. Te modułowe systemy są bardzo elastyczne i wydajne, a tworzona przez nie redundancja zwiększa niezawodność działania.
Jaki klimatyzator wybrać?     [ 20.08.2020 ]

Zmieniający się klimat sprawia, że wielu z nas próbuje sobie radzić z nadmiernie wysokimi temperaturami. Jednym ze sposobów, po który sięgamy coraz chętniej, jest zakup klimatyzatora. I tu pojawia się pytanie: jakie urządzenie wybrać?
Rekuperatory Viteco R – nowa jakość wykonania     [ 20.08.2020 ]

Prezentujemy nową, odmienioną linię rekuperatorów Viteco. Nowy typoszereg, nowy kształt, nowa jakość wykonania. Rekuperatory Viteco przeznaczone są do wykorzystania w domach jednorodzinnych zaprojektowanych według wymogów technicznych obowiązujących od 2021 r., w skrócie WT2021. To energooszczędne urządzenia wyprodukowane przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanego parku maszynowego oraz nowoczesnych podzespołów.
Wentylator dachowy Vero-150 – cicha praca okapów kuchennych     [ 08.05.2020 ]

Kuchnia to miejsce szczególne – to serce każdego domu. Wracając zmęczony zgiełkiem dnia codziennego, pragniesz ciszy. Teraz już możesz przygotować posiłki, ugotować obiad bez zbędnego hałasu i przykrych zapachów wynikających ze źle pracującej wentylacji. Mamy rozwiązanie Twoich problemów, podaruj sobie i swoim bliskim ciszę. Wentylator dachowy Vero-150 to komfort, na który zasługujesz. Nasi projektanci stworzyli go dla Ciebie! Jesteśmy tam, gdzie inspiracja.
10 rzeczy, które musisz wiedzieć o rekuperacji     [ 08.05.2020 ]

Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w nowo powstających budynkach. To niewątpliwie najlepszy krok w stronę oszczędności energii, wciąż budzi jednak wiele pytań i wątpliwości, np. jaki rodzaj rekuperatora wybrać, jaki to będzie miało wpływ na ogrzewanie w domu itd. Eksperci z VASCO Group postanowili odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.
Wpływ jakości wykonanej instalacji wentylacyjnej na problemy codziennego używania     [ 08.05.2020 ]

System wentylacyjny to układ, który składa się z centrali wentylacyjnej (rekuperatora), kanałów wentylacyjnych służących rozprowadzeniu powietrza po pomieszczeniach, ale również – co ważne – z elementów regulacyjnych oraz „zakończeń instalacji”, czyli kratek wentylacyjnych, anemostatów itp.
Bezpieczna wentylacja dzięki CONLIT MAT od ROCKWOOL     [ 08.05.2020 ]

Zapewnienie odpowiedniej ochrony przeciwpożarowej dla przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych to jedno z poważniejszych wyzwań dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa w całym budynku. Dlatego też powstał CONLIT MAT – system oparty na wełnie skalnej ROCKWOOL, który tworzy niepalną barierę ogniową, zaprojektowaną po to, by chronić te newralgiczne elementy budynku przed ogniem.
Algorytmy powalczą o czyste powietrze i… prostsze życie!     [ 19.02.2020 ]

Jedna trzecia emitowanego do atmosfery CO2 produkowana jest w domu, twierdzą amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Każdy z nas przyczynia się do tego, włączając światło w pokoju, ogrzewając zimą dom lub schładzając go latem. Z pozoru niewinne czynności generują zapotrzebowanie na energię. Skala jest ogromna, bo tylko w Polsce jest blisko 4 mln gospodarstw domowych. Jednak akademiccy badacze ocenili, że wystarczy 30 lat, by zredukować tę ilość CO2 w atmosferze nawet o 80 proc.! Jak? Wykorzystując nowoczesne technologie.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: