Walka o czyste powietrze Jak się ochronić przed smogiem     [ 07.05.2019 ]

Trwająca od kilku lat dyskusja na temat katastrofalnego w skutkach stanu polskiego powietrza sprawiła, że coraz częściej poszukujemy rozwiązań, które mają pomóc nam w walce ze smogiem. Dokuczliwy, nie tylko w okresie zimowym, smog daje nam się we znaki, dusząc i drażniąc nasz układ oddechowy. Gdy poziom stężenia szkodliwych substancji przekracza przyjęte normy, smog zaczyna być zauważalny – na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od mgły. O tym, jak ochronić się przed negatywnymi skutkami smogu, opowiada Dominik Konieczny, ekspert z firmy Brookvent.
Wentylacja i rekuperacja – co to jest i jak działa?     [ 07.05.2019 ]

Rosnąca szczelność nowych budynków, a w szczególności wyremontowanych budynków mieszkalnych, sprawia, że są zbyt hermetyczne, niemalże podobne do termosów, i nie mają wystarczającego dopływu powietrza zewnętrznego. Remedium na to są nowoczesne systemy wentylacyjne, które dostarczają im niezbędnego do oddychania powietrza w procesie wymiany bez marnowania energii. W zależności od urządzenia przejmują także funkcje ogrzewania i przygotowania ciepłej wody.
CentroClima montuje klimatyzację na stacjach warszawskiego metra     [ 07.05.2019 ]

Trwające prace przy budowie II linii metra w Warszawie to obecnie jedna z najważniejszych inwestycji transportowych nie tylko na Mazowszu, ale także w Polsce. Łączna długość tuneli, które połączą m.in. Targówek z centrum miasta, to aż 15 km. Montaż urządzeń klimatyzacyjnych dla trzech stacji (C06, C07, C08) wykonywać będzie CentroClima.
Wentylator dachowy Vero-150     [ 07.05.2019 ]

Kuchnia to miejsce szczególne – to serce każdego domu. Wracając zmęczony zgiełkiem dnia codziennego, pragniesz ciszy. Teraz już możesz przygotować posiłki, ugotować obiad bez zbędnego hałasu i przykrych zapachów wynikających ze źle pracującej wentylacji. Mamy rozwiązanie Twoich problemów, podaruj sobie i swoim bliskim ciszę. Wentylator dachowy Vero-150 to komfort, na który zasługujesz. Nasi projektanci stworzyli go dla Ciebie! Jesteśmy tam, gdzie inspiracja.
Air Flux – nowa generacja systemów klimatyzacji VRF     [ 07.05.2019 ]

Bosch Termotechnika wprowadza na rynek nowe, dwururowe systemy klimatyzacji VRF. Bosch Air Flux zapewniają skuteczne chłodzenie i ogrzewanie powietrza w budynkach komercyjnych.
17. EDYCJA FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA     [ 07.05.2019 ]

W dniach od 5 do 6 marca 2019 r. w Warszawie odbyło się w Warszawie jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych – Międzynarodowe Targi Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA.
Zarządzaj komfortem w klubach fitness z systemami VRF     [ 04.02.2019 ]

Hotele, biura, restauracje czy obiekty sportowe – w każdym z tych miejsc zarządcy dbają o komfort swoich gości i klientów. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą producenci instalacji HVAC, proponując innowacyjne i bezpieczne rozwiązania. Jeden z katowickich oddziałów Smart Gym to realizacja, w której w pełni wykorzystano ich nowoczesne funkcjonalności.
Kanały izolowane termicznie     [ 01.02.2019 ]

Systemy wentylacji transportujące poprzez kanały wentylacyjne ciepłe lub zimne powietrze wymagają izolacji termicznej, której głównym zadaniem jest ograniczenie i kontrolowanie potencjalnych strat ciepła. Redukcja niepotrzebnych strat ciepła w przewodach wentylacyjnych jest ważna zarówno z doraźnych względów finansowych, jak i szerszego wymiaru – ochrony środowiska poprzez zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię.
Prawidłowa wentylacja ważnym aspektem zdrowego życia     [ 16.11.2018 ]

Wyobraźmy sobie pomieszczenie, w którym projektant nie przewidział systemu wymiany powietrza, nie pomyślał o kratkach nawiewnych powietrza świeżego, wywiewnych powietrza zużytego, jak również nie przewidział systemu, który zapewnia utrzymanie jakości powietrza na właściwym dla oddychania poziomie.
Bosch Vent 5000 C – centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła     [ 12.08.2018 ]

Świeże powietrze przez całą dobę, niezależnie od warunków atmosferycznych, bez konieczności uciążliwego wietrzenia – z systemami wentylacji Bosch to możliwe. Weź głęboki oddech i ciesz się powietrzem doskonałej jakości we wszystkich pomieszczeniach.
  (1) 2 3 4 5 6 7 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: