Wentylator dachowy MAG-160     [ 21.08.2022 ]

Projektowaniem i produkcją wentylatorów dachowych firma Uniwersal zajmuje się od lat. Szereg urządzeń ma swoje zastosowanie w różnorakim przemyśle. Wentylujemy hale fabryczne, magazyny, składy, stacje paliw, pomieszczenia oczyszczalni ścieków, laboratoria, budownictwo mieszkaniowe indywidualne oraz wielorodzinne. Nowy wentylator MAG-160 odpowiada na zapotrzebowania rynku developerów
System dystrybucji powietrza firmy Ground-Therm. Nowość w ofercie Viteco     [ 24.05.2022 ]

Firma Ground-Therm to spółka z polskim kapitałem zakładowym. Specjalizujemy się w wytwarzaniu nowoczesnych systemów dystrybucji powietrza dla budynków oraz lokali mieszkalnych. Sukces, jaki odniosła firma w tym zakresie, pozwolił na dalszy rozwój, co finalnie przyczyniło się do opracowania własnego systemu dystrybucji powietrza VENTIFLEX® PLUS, opatentowanego przez nas w roku 2013 (patent nr 405120). Od marca br. system ten uzupełnił asortyment rekuperacji marki Viteco.
Wentylator dachowy Vero-150 – cicha praca okapów kuchennych     [ 24.05.2022 ]

Kuchnia to miejsce szczególne – to serce każdego domu. Wracając zmęczony zgiełkiem dnia codziennego, pragniesz ciszy. Teraz już możesz przygotować posiłki, ugotować obiad bez zbędnego hałasu i przykrych zapachów wynikających ze źle pracującej wentylacji. Mamy rozwiązanie Twoich problemów, podaruj sobie i swoim bliskim ciszę. Wentylator dachowy Vero-150 to komfort, na który zasługujesz. Nasi projektanci stworzyli go dla Ciebie! Jesteśmy tam, gdzie inspiracja.
System dystrybucji powietrza firmy Ground-Therm. Nowość w ofercie Viteco     [ 16.05.2022 ]

Firma Ground-Therm to spółka z polskim kapitałem zakładowym. Specjalizujemy się w wytwarzaniu nowoczesnych systemów dystrybucji powietrza dla budynków oraz lokali mieszkalnych. Sukces, jaki odniosła firma w tym zakresie, pozwolił na dalszy rozwój, co finalnie przyczyniło się do opracowania własnego systemu dystrybucji powietrza VENTIFLEX® PLUS, opatentowanego przez nas w roku 2013 (patent nr 405120). Od marca br. system ten uzupełnił asortyment rekuperacji marki Viteco.
Panasonic rozszerza gamę produktów PACi NX o jednostkę kasetonową z funkcję nanoe X     [ 16.05.2022 ]

Panasonic Heating & Cooling Solutions rozszerzył swoją ofertę o jednostkę kasetonową mini PACi PY3 60x60 z wbudowaną funkcją nanoe X. To idealne rozwiązanie dla przestrzeni takich jak restauracje, sklepy i niewielkie biura. Nowa jednostka wewnętrzna jest dostępna w pięciu wariantach wydajnościowych (od 2,0 do 6,0 kW).
Nowa generacja klimatyzatorów pokojowych Bosch z serii Climate 6000i     [ 13.03.2022 ]

Przyjęło się, że klimatyzację montuje się głównie w okresie wiosenno- letnim, kiedy doskwierają nam upały i chcemy szybko znaleźć na to rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że klimatyzacja, oprócz chłodzenia, spełnia również inne ważne funkcje. W zimie może stanowić źródło ciepła, a także oczyszczać powietrze z zanieczyszczeń. Te i inne funkcje ma najnowszy klimatyzator z oferty Bosch Termotechnika: Climate 6000i.
„Wbudowana” sprawność energetyczna     [ 13.03.2022 ]

Jeśli instalacje wentylacyjne i chłodnicze działają już od kilku lat, warto przyjrzeć się ich sprawności. Ich modernizacja z wykorzystaniem najnowocześniejszych wentylatorów otwiera wiele możliwości, zwłaszcza, gdy proces ten jest dobrze przemyślany i prawidłowo przeprowadzony. Przy uwzględnieniu poniższych czynników modernizacja na pewno zakończy się sukcesem.
Dobry klimat w domu     [ 05.12.2021 ]

Dom jest miejscem, w którym spędzamy wiele czasu – przekonała nas o tym panująca od ponad roku pandemia koronawirusa i towarzysząca jej izolacja społeczna. Jednak niezależnie od okoliczności dom powinien gwarantować nam bezpieczeństwo oraz dbać o nasze zdrowie. Elementami, które mają wpływ na te aspekty, jest między innymi instalacja wentylacyjna oraz grzewcza. Co zrobić, by działały wydajnie, a jednocześnie wspierały nasze codzienne funkcjonowanie?
Preizolowane przewody Tubolit Split     [ 05.12.2021 ]

Sprawna i wydajna praca klimatyzatorów w znacznej mierze zależy od doboru izolacji i eliminacji strat ciepła na przewodach z czynnikiem chłodzącym. Izolacja Tubolit Split jest wsparciem dla efektywnej pracy urządzeń oraz chroni instalację przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych. Dzięki podwyższonej klasie bezpieczeństwa pożarowego może być też stosowana wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie materiałów nieprzyczyniających się do rozgorzenia.
Rekuperatory CWL-Excellent Wolf – kompleksowe rozwiązanie wentylacyjne     [ 05.12.2021 ]

Każde mieszkanie i każdy dom muszą posiadać wentylację. Wynika to z przepisów i odpowiednich norm, które powstały z troski o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Wentylacja mechaniczna z zastosowaniem rekuperatora to sposób na czyste, wolne od pyłków, świeże powietrze – bez hałasu ulicznego. Ponadto ciepło z powietrza wywiewanego z budynku nie jest utracone. Jest ono wykorzystywane do podgrzewania nawiewanego powietrza zewnętrznego. Oszczędza to energię i pieniądze.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: