Jak zadbać o właściwą wentylację w kuchni?     [ 29.08.2021 ]

Stan powietrza w kuchni wpływa nie tylko na zdrowie domowników, lecz również na psucie się produktów spożywczych, stan techniczny mebli oraz ogólną czystość. Kuchnia jest bowiem pomieszczeniem narażonym na duże wahania temperatury oraz wilgoć. Kamila Prałat z firmy SOLGAZ podpowiada, co zrobić, by zadbać o właściwy mikroklimat panujący w przestrzeni kuchennej.
ArmaFlex® Duct Plus Alu – wymagaj więcej od izolacji kanałów wentylacyjnych     [ 02.07.2021 ]

Podstawową funkcją izolacji kanałów wentylacyjnych jest zapobieganie stratom energii, kontrola kondensacji oraz ochrona pomieszczeń przed hałasem. Dziś od dobrej izolacji powinniśmy jednak wymagać znacznie więcej. ArmaFlex® Duct Plus Alu to nowoczesny materiał izolacyjny, który dodatkowo zapewni ochronę instalacji przed korozją, zwiększy bezpieczeństwo pożarowe oraz świetnie sprawdzi się także w pomieszczeniach czystych: nie pyli i jest zmywalny, a dodatkowo zapewnia estetyczny wygląd.
GeniaAir Mono czy GeniaAir Split – oferta pomp ciepła marki Saunier Duval     [ 02.07.2021 ]

Wyznaczanie nowych standardów na rynku urządzeń grzewczych to w Saunier Duval wieloletnia tradycja. W 2018 r. weszły do oferty pompy ciepła GeniaAir Split, zaś w 2020 r. – pompy ciepła GeniaAir Mono. Ten drugi model to jedno z pierwszych urządzeń Saunier Duval z zastosowaniem czynnika R290. W przyszłości będzie ich więcej. R290 ma niewątpliwe zalety w porównaniu z innymi czynnikami: około 75 proc. mniejszą objętość w obiegu, niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) oraz umożliwia pracę z grzejnikami dzięki wysokiej temperaturze zasilania (75oC), co jest szczególnie korzystne w projektach modernizacji instalacji.
Nowa generacja urządzeń Panasonic Etherea z ulepszonym nanoe X     [ 21.06.2021 ]

Najnowsza seria urządzeń Panasonic Etherea będzie wyposażona w innowacyjną technologię nanoe X Generator Mark 2. Wprowadzona na rynek w lutym nowa seria to inteligentne rozwiązanie, które zapewni czyste powietrze i jeszcze wyższy komfort w Twoim domu. Seria Etherea firmy Panasonic jest znana z wysokiej wydajności, dzięki czemu zaspokaja potrzeby każdego domu.
Nowoczesna technologia wentylacji Więcej niż tylko wymiana powietrza     [ 17.02.2021 ]

Rozwój budownictwa, wykorzystywanie nowoczesnych technologii i materiałów zwiększyło szczelność budynków – nowego budownictwa jak i tych modernizowanych. Determinuje to jednak konieczność zapewnienia stałej wymiany powietrza zapobiegającej uszkodzeniom czy rozwojowi pleśni w mieszkaniach. Wentylacja okienna to za mało, ponieważ aby zapewnić energooszczędną i higieniczną minimalną wymianę powietrza, trzeba byłoby wietrzyć cztery do sześciu razy dziennie przez około 5 minut w celu wentylacji. To z wyłączonym ogrzewaniem i z całkowicie otwartymi oknami jest prawie niemożliwe.
Centrala WOLF CWL Excellent – nowoczesna wentylacja mechaniczna     [ 05.02.2021 ]

Systemy wentylacji mechanicznej są coraz popularniejsze, zwłaszcza w nowych budynkach. Wymogi dotyczące efektywności cieplnej są wciąż zwiększane, a domy – coraz szczelniejsze. Prowadzi to do mniejszych strat ciepła, jednak pojawia się kolejny problem – co z wentylacją tak szczelnych budynków, w których powietrze nie może swobodnie przepływać przez nieszczelne okna? W takich wypadkach warto postawić na wydajne rozwiązanie oparte na systemie wentylacji mechanicznej, takie jak CWL Excellent od WOLF.
Systemy izolacyjne w instalacji klimatyzacji     [ 05.11.2020 ]

Od wielu lat notuje się ciągły wzrost średniej temperatury Ziemi. Oznacza to, że w nadchodzących latach będzie cieplej, więc wzrośnie znaczenie instalacji klimatyzacyjnych w budynkach. Ustawodawcy dążą w stronę zeroemisyjności i niskich strat energii, a klimatyzacja zużywa jej sporo. Tym ważniejsza stanie się jej prawidłowa izolacja.
ArmaFlex Duct Plus AL – sposób na wydajną pracę wentylacji     [ 05.11.2020 ]

Właściwa praca kanałów wentylacyjnych zależy w dużej mierze od ich odpowiedniej izolacji. To dzięki niej instalacja będzie pracować cicho i wydajnie. Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania warto wziąć pod uwagę również sprawny montaż i bezpieczeństwo użytkowania. Wszystkim tym wymaganiom odpowiada ArmaFlex Duct Plus Al firmy Armacell.
FanGrid – mniej znaczy więcej     [ 05.11.2020 ]

W celu osiągnięcia wysokiej wydajności powietrza w technice wentylacyjnej duże, pojedyncze wentylatory nie są już dzisiaj preferowanym rozwiązaniem. Zamiast tego proponujemy FanGridy: kilka mniejszych wentylatorów połączonych ze sobą w celu równoległej współpracy. Te modułowe systemy są bardzo elastyczne i wydajne, a tworzona przez nie redundancja zwiększa niezawodność działania.
Jaki klimatyzator wybrać?     [ 20.08.2020 ]

Zmieniający się klimat sprawia, że wielu z nas próbuje sobie radzić z nadmiernie wysokimi temperaturami. Jednym ze sposobów, po który sięgamy coraz chętniej, jest zakup klimatyzatora. I tu pojawia się pytanie: jakie urządzenie wybrać?
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: