Zarządzaj komfortem w klubach fitness z systemami VRF     [ 04.02.2019 ]

Hotele, biura, restauracje czy obiekty sportowe – w każdym z tych miejsc zarządcy dbają o komfort swoich gości i klientów. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą producenci instalacji HVAC, proponując innowacyjne i bezpieczne rozwiązania. Jeden z katowickich oddziałów Smart Gym to realizacja, w której w pełni wykorzystano ich nowoczesne funkcjonalności.
Kanały izolowane termicznie     [ 01.02.2019 ]

Systemy wentylacji transportujące poprzez kanały wentylacyjne ciepłe lub zimne powietrze wymagają izolacji termicznej, której głównym zadaniem jest ograniczenie i kontrolowanie potencjalnych strat ciepła. Redukcja niepotrzebnych strat ciepła w przewodach wentylacyjnych jest ważna zarówno z doraźnych względów finansowych, jak i szerszego wymiaru – ochrony środowiska poprzez zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię.
Prawidłowa wentylacja ważnym aspektem zdrowego życia     [ 16.11.2018 ]

Wyobraźmy sobie pomieszczenie, w którym projektant nie przewidział systemu wymiany powietrza, nie pomyślał o kratkach nawiewnych powietrza świeżego, wywiewnych powietrza zużytego, jak również nie przewidział systemu, który zapewnia utrzymanie jakości powietrza na właściwym dla oddychania poziomie.
Bosch Vent 5000 C – centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła     [ 12.08.2018 ]

Świeże powietrze przez całą dobę, niezależnie od warunków atmosferycznych, bez konieczności uciążliwego wietrzenia – z systemami wentylacji Bosch to możliwe. Weź głęboki oddech i ciesz się powietrzem doskonałej jakości we wszystkich pomieszczeniach.
Wentylacja i rekuperacja pomieszczeń – dlaczego warto?     [ 12.08.2018 ]

We właściwie wentylowanych pomieszczeniach nie tylko lepiej się pracuje, ale też odpoczywa. Stworzony w ten sposób mikroklimat sprzyja dobremu zdrowiu. Zmniejsza ryzyko rozwoju chorób układu oddechowego lub zaostrzenia już istniejących schorzeń, m.in. astmy czy alergii. Niestety, w większości urządzeń wraz z użytym powietrzem generowane są straty ciepła. STIEBEL ELTRON rozwiązało jednak ten problem. Specjalnie opracowany system zastosowany w urządzeniach wentylacyjnych marki pozwala na wtórne wykorzystanie ciepła powietrza zużytego. To gwarantuje niższe koszty eksploatacyjne.
W jaki sposób uniknąć błędów podczas montażu i użytkowania rekuperatora     [ 12.08.2018 ]

Zaprojektowanie systemu wentylacji i odpowiednie dobranie jednostki to pierwszy etap wdrożenia rekuperacji. Następnie należy cały system prawidłowo zainstalować. Dobre praktyki przy montażu są zawsze taki same, aczkolwiek każdy obiekt ma indywidualne cechy. Na co więc zwrócić uwagę?
Nie dać się zapomnieć Czy aromamarketing podbije polski rynek usług?     [ 12.08.2018 ]

Efekt Prousta – tak nazywają psycholodzy skojarzenie między zapachami a wspomnieniami. Niewielu bowiem z nas zdaje sobie sprawę z siły, jaką niesie za sobą zapach. W dzisiejszym przepełnionym obrazem i dźwiękiem świecie ciężko znaleźć skuteczny sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji. Jak więc zostać zapamiętanym w swojej branży?
TMV 5 – inteligentny system VRF z funkcją grzania i chłodzenia w jednym     [ 12.08.2018 ]

System TMV 5 od TOSOT, opierający się na technologii VRF, został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w średnich i dużych obiektach komercyjnych. Kompleksowe rozwiązanie zapewnia komfort przy niskich kosztach eksploatacji i łatwym montażu instalacji.
Systemy VRF od TOSOT kompleksowe rozwiązania dla obiektów komercyjnych     [ 23.04.2018 ]

Funkcjonalne i zaawansowane technologicznie systemy klimatyzacji VRF, dzięki ciągłemu rozwojowi technologicznemu, stają się realną alternatywą dla konwencjonalnych rozwiązań klimatyzacyjnych.
Innowacyjny system wentylacji powietrza     [ 16.04.2018 ]

Rekuperacja na stałe zaczyna gościć w polskich domach i nowoczesnych biurach. Nic dziwnego, gdyż jest to aktualnie najbardziej zaawansowany sposób wentylacji budynków. Każdy nowy budynek energooszczędny powinien posiadać rekuperację, a wybudowanie domu pasywnego bez niej jest praktycznie niemożliwe. STIEBEL ELTRON proponuje systemy wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej tworzące jeden system gwarantujący najniższe koszty eksploatacyjne.
  (1) 2 3 4 5 6 7 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: