Jaki klimatyzator wybrać?     [ 20.08.2020 ]

Zmieniający się klimat sprawia, że wielu z nas próbuje sobie radzić z nadmiernie wysokimi temperaturami. Jednym ze sposobów, po który sięgamy coraz chętniej, jest zakup klimatyzatora. I tu pojawia się pytanie: jakie urządzenie wybrać?
Rekuperatory Viteco R – nowa jakość wykonania     [ 20.08.2020 ]

Prezentujemy nową, odmienioną linię rekuperatorów Viteco. Nowy typoszereg, nowy kształt, nowa jakość wykonania. Rekuperatory Viteco przeznaczone są do wykorzystania w domach jednorodzinnych zaprojektowanych według wymogów technicznych obowiązujących od 2021 r., w skrócie WT2021. To energooszczędne urządzenia wyprodukowane przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanego parku maszynowego oraz nowoczesnych podzespołów.
Wentylator dachowy Vero-150 – cicha praca okapów kuchennych     [ 08.05.2020 ]

Kuchnia to miejsce szczególne – to serce każdego domu. Wracając zmęczony zgiełkiem dnia codziennego, pragniesz ciszy. Teraz już możesz przygotować posiłki, ugotować obiad bez zbędnego hałasu i przykrych zapachów wynikających ze źle pracującej wentylacji. Mamy rozwiązanie Twoich problemów, podaruj sobie i swoim bliskim ciszę. Wentylator dachowy Vero-150 to komfort, na który zasługujesz. Nasi projektanci stworzyli go dla Ciebie! Jesteśmy tam, gdzie inspiracja.
10 rzeczy, które musisz wiedzieć o rekuperacji     [ 08.05.2020 ]

Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w nowo powstających budynkach. To niewątpliwie najlepszy krok w stronę oszczędności energii, wciąż budzi jednak wiele pytań i wątpliwości, np. jaki rodzaj rekuperatora wybrać, jaki to będzie miało wpływ na ogrzewanie w domu itd. Eksperci z VASCO Group postanowili odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.
Wpływ jakości wykonanej instalacji wentylacyjnej na problemy codziennego używania     [ 08.05.2020 ]

System wentylacyjny to układ, który składa się z centrali wentylacyjnej (rekuperatora), kanałów wentylacyjnych służących rozprowadzeniu powietrza po pomieszczeniach, ale również – co ważne – z elementów regulacyjnych oraz „zakończeń instalacji”, czyli kratek wentylacyjnych, anemostatów itp.
Bezpieczna wentylacja dzięki CONLIT MAT od ROCKWOOL     [ 08.05.2020 ]

Zapewnienie odpowiedniej ochrony przeciwpożarowej dla przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych to jedno z poważniejszych wyzwań dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa w całym budynku. Dlatego też powstał CONLIT MAT – system oparty na wełnie skalnej ROCKWOOL, który tworzy niepalną barierę ogniową, zaprojektowaną po to, by chronić te newralgiczne elementy budynku przed ogniem.
Algorytmy powalczą o czyste powietrze i… prostsze życie!     [ 19.02.2020 ]

Jedna trzecia emitowanego do atmosfery CO2 produkowana jest w domu, twierdzą amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Każdy z nas przyczynia się do tego, włączając światło w pokoju, ogrzewając zimą dom lub schładzając go latem. Z pozoru niewinne czynności generują zapotrzebowanie na energię. Skala jest ogromna, bo tylko w Polsce jest blisko 4 mln gospodarstw domowych. Jednak akademiccy badacze ocenili, że wystarczy 30 lat, by zredukować tę ilość CO2 w atmosferze nawet o 80 proc.! Jak? Wykorzystując nowoczesne technologie.
Już nie tylko sprawna wymiana powietrza – trendy w wentylacji na 2020     [ 19.02.2020 ]

Chociaż wydaje nam się, że do zadań wentylacji należy jedynie sprawna wymiana powietrza, to nowoczesna technologia pozwala nam także wprowadzić do domu ulubiony zapach, usunąć z powietrza szkodliwe cząsteczki smogu czy umożliwia oszczędne gospodarowanie energią dzięki odzyskowi ciepła. Na jakie dodatki do wentylacji mechanicznej warto postawić, żeby zyskać?
Wentylacja Hybrydowa w budynkach mieszkalnych – nowa jakość powietrza dla mieszkających w nich ludzi     [ 13.11.2019 ]

Współczesny architekt na etapie projektowania systemu wentylacyjnego obiektu do niedawna miał dwie możliwości. Mógł wybrać wentylację naturalną – znaną w jego środowisku czasami jako wentylację tradycyjną, lub wentylację mechaniczną ciągłą. W pierwszym przypadku etap projektowania uważano za zakończony, gdy pomieszczenie zaopatrzono w kanał wentylacyjny z kratką wywiewną, a na dachu istniał komin z bocznymi otworami przykryty czapą betonową.
Miejska „bryza”, czyli jak stan powietrza wpływa na jakosc zycia     [ 25.07.2019 ]

Jednym z wazniejszych czynników wpływajacych na komfort codziennego zycia jest jakosc powietrza. I nie chodzi tu o zyciodajny tlen, a inne unoszace sie wokół nas czasteczki. Im wiecej niepozadanych substancji, które poprzez układ oddechowy przenikaja do naszego krwiobiegu, tym wieksza szansa na pojawienie sie odczuwalnych negatywnych skutków ich wdychania. Na ile powaznie potraktowac wrogów, których nie widac? Czy istnieja sposoby kontrolowania jakosci powietrza, które wdychamy kazdego dnia? Jakie przedsiewziac kroki, jesli zyjemy na obszarze szczególnie narazonym na zanieczyszczenia pod postacia pyłów oraz obecnosc alergenów?
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: