Preizolowane rury Uponor Ecoflex VIP - – sposób na efektywniejszy przesył energii     [ 21.08.2022 ]

Uniknięcie strat podczas przesyłania ciepła to problem, którego nie udało się dotąd rozwiązać. Różnicę pomiędzy wysyłaną a odbieraną ilością tego medium należy zatem wliczyć w koszty. Te mogą być jednak zdecydowanie niższe dzięki zastosowaniu odpowiedniego rodzaju rur preizolowanych. By sprostać wyzwaniu, marka Uponor sięgnęła po nowatorską technologię i stworzyła rozwiązanie pozwalające osiągnąć lokalnym sieciom ciepłowniczym lepszą efektywność pracy.
SharkBite NEXUS – kompletny system złączy, rur i zaworów do instalacji sanitarno-grzewczych     [ 16.05.2022 ]

Sprężone powietrze jest to powietrze utrzymywane pod pewnym ciśnieniem, które zwykle jest wyższe od ciśnienia atmosferycznego. W krajach europejskich od 8% do 10% energii elektrycznej jest wykorzystywane do wytwarzania sprężonego powietrza. W przemyśle (po sprężeniu do odpowiedniego ciśnienia) powietrze wykorzystywane jest jako nośnik energii do zasilania maszyn i urządzeń o napędzie pneumatycznym. Może być również stosowane jako nośnik informacji w pneumatycznych układach sterowania. Przygotowanie sprężonego powietrza realizowane jest w specjalnych urządzeniach sprężarkowych, składowane jest w zbiornikach, a jego transport odbywa się z wykorzystaniem rur i elementów instalacji pneumatycznych.
Zaciskarki Novopress do systemu instalacyjnego QIK     [ 16.05.2022 ]

Poszukując nowoczesnych narzędzi zaciskowych spełniających najwyższe normy bezpieczeństwa, ekonomiczności, jakości i trwałości, nie można przejść obojętnie obok asortymentu niemieckiej firmy Novopress. Firma ta od ponad 50 lat zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych produktów przeznaczonych do łączenia rur różnych systemów. Novopress jest międzynarodowym liderem stawiającym sobie wysokie wymagania i udowadniającym, że jest w stanie spełnić oczekiwania swoich Partnerów. Jednym z narzędzi promowanych przez tę firmę jest zaciskarka Novopress ACO103, stworzona między innymi dla systemu instalacyjnego QIK. Zachęcamy do obejrzenia webinarium Akademii IK nt. zaciskarek Novopress.
Elementy uszczelniające w złączkach zaprasowywanych Viega     [ 13.03.2022 ]

Niezawodność i trwałość złączek zależy w znacznej mierze od jakości elementu uszczelniającego. W kształtkach zaprasowywanych Viega stosuje się specjalne rodzaje kauczuku, precyzyjnie dopasowane do określonych wymagań. Dzięki temu mogą one być używane nie tylko w instalacjach grzewczych i sanitarnych, ale również przewodzących gaz lub narażonych na szczególnie wysokie temperatury.
Klub Złotego Instalatora BDR Thermea z aplikacją mobilną     [ 13.03.2022 ]

W mobilnej aplikacji KZI każdy uczestnik programu lojalnościowego ma dostęp do swojego konta KZI i może wygodnie dokonać przeglądu zarejestrowanych w Systemie Kart Gwarancyjnych urządzeń do premii KZI. Aplikacja mobilna, podobnie jak wersja przeglądarkowa, daje ponadto możliwość zamiany przyznanych punktów KZI na premię pieniężną i odbierania jej na karcie przedpłaconej. Instalator może także zapoznać się z aktualnościami o programie lojalnościowym i ważnymi informacjami od firmy BDR Thermea Poland, przypomnieć sobie zasady programu, a także poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Nowość w ofercie drabin KRAUSE     [ 12.12.2021 ]

Wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy ciągle rosną, a ustawodawcy systematycznie zaostrzają przepisy dotyczące różnego rodzaju prac, w tym tych wykonywanych na wysokości. Wszystko po to, by jeszcze lepiej chronić zdrowie użytkowników drabin, pomostów czy rusztowań. Zmiany mogą mieć charakter ogólnoeuropejski albo lokalny – w wybranym kraju, tak jak ma to miejsce w przypadku najnowszych aktualizacji regulacji TRBS (czyli przepisów technicznych dla bezpieczeństwa w przemyśle), obowiązujących w tym momencie w Niemczech. Firma KRAUSE wprowadza właśnie na tamtejszy rynek nowe modele drabin zgodne z surowszymi wymaganiami. Dlaczego zdecydowała się je sprzedawać także w Polsce? I czym się one charakteryzują?
Rekordowy projekt z rurami GRP w Rzymie     [ 05.12.2021 ]

Rury od Amiblu do przecisku zostały zastosowane przy najdłuższym na świecie mikrotunelowaniu w Rzymie. „Collettore della Crescenza 3o lotto – Isola Farnese” to trzeci etap projektu związanego z rekultywacją Fosso della Crescenza, jednego z cieków wodnych zlokalizowanych na północ od stolicy Włoch, cechującego się cennymi właściwościami historycznymi i przyrodniczymi. Kontrakt opiewał na 32,5 mln euro, a całkowita długość to 5320 metry.
Nowe zaciskarki Viega Pressgun     [ 05.12.2021 ]

Wysokiej jakości zaciskarka jest najważniejszym narzędziem dla instalatora pracującego w technice zaprasowywania. Kluczowe cechy takiego urządzenia to efektywność, niezawodność oraz komfort obsługi. Nowe modele Pressgun firmy Viega oferują fachowcom jeszcze więcej korzyści, w tym bardziej wydajne akumulatory, wyjątkowo ergonomiczną konstrukcję i obracane nawet o 270o mocowanie szczęk zaciskowych.
Kamery termowizyjne TiS55+ i TiS75+     [ 29.08.2021 ]

Nowa seria prostych w obsłudze kamer termowizyjnych ma pomagać we wdrażaniu programów konserwacji zapobiegawczej. Nowe kamery – TiS55+ i TiS75+ przeznaczone są dla techników i podwykonawców, którzy oprócz wymagań w zakresie wyszukiwania i usuwania awarii, inspekcji okresowych i konserwacji zapobiegawczej potrzebują także jak najwyższej jakości obrazu i zaawansowanych funkcji.
HowTo – cyfrowa innowacja w tworzeniu i rozpowszechnianiu informacji technicznej     [ 02.07.2021 ]

Etteplan ogłosił wprowadzenie na rynek Etteplan HowTo, zupełnie nowej, opartej na chmurze usłudze do wydajnego tworzenia, bezpiecznego hostingu i wielokanałowej dystrybucji na żądanie informacji technicznej dla urządzeń przemysłowych i innych potrzeb przemysłu.
  (1) 2 3 4 5 6 7 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: