Wspólny standard „gigantów” smart home     [ 19.02.2020 ]

Świat Smart Home zaczął przypominać biblijną wieżę Babel, gdzie mnogość producentów, a co za tym idzie standardów, ogranicza rozwój rynku. Jednak „giganci” świata IT podejmują dialog, który ma doprowadzić do powstania jednego uniwersalnego standardu i uporządkować świat inteligentnej automatyki domowej. Czy głównym celem jest tylko chęć zysku?
Press Booster – przystawka do zaciskarek     [ 19.02.2020 ]

System Megapress umożliwia łączenie rur ze stali grubościennej poprzez zaprasowywanie na zimno. Montaż odbywa się tu przy pomocy sprawdzonych zaciskarek Viega Pressgun. W przypadku złączek XL konieczne jest jednak zastosowanie dodatkowej przystawki, wzmacniającej siłę zaprasowania. Dzięki temu instalator może szybko i bez wysiłku wykonywać połączenia o średnicach 21/2, 3 i 4”.
Termo-detektor UniversalTemp dla majsterkowiczów     [ 19.02.2020 ]

Bosch UniversalTemp pomaga użytkownikom w szybki, łatwy i komfortowy sposób mierzyć temperaturę powierzchni. Urządzenie mierzy temperatury od -30 do +50 stopni Celsjusza, wykorzystując zasadę pomiaru w podczerwieni. Jest to jedno z urządzeń o największym zakresie mierzonych temperatur dostępnych na rynku.
Nowe zawory kulowe i czerpalne concept by Arco     [ 13.11.2019 ]

Do grupy towarów marki concept w Polsce zostały wprowadzone nowe produkty – zawory kulowe oraz czerpalne. Ich producentem jest hiszpańska firma Valvulas Arco, jeden z najważniejszych na świecie producentów zaworów wodnych, gazowych i grzejnikowych. Dzięki zastosowaniu najlepszych surowców oraz nowoczesnemu procesowi produkcji, Arco od blisko 50 lat oferuje produkty najwyższej jakości, przeznaczone do stosowania w przemyśle, budownictwie oraz gospodarstwach domowych.
Zawory kulowe do gazu concept by Giacomini     [ 05.11.2019 ]

W asortymencie marki concept pojawi się oferta nowej serii zaworów do gazu zgodnych z normą EN 331:2015, dostarczanych przez znanego producenta armatury i systemów instalacyjnych, firmę Giacomini.
Profipress – połaczenia zaprasowywane z miedzi do wszystkich typów instalacji     [ 25.07.2019 ]

Firma Viega od lat upowszechnia na polskim rynku nowoczesna technike zaprasowywania na zimno. System Profipress przyjał sie juz na dobre w instalacjach gazowych. Nowa akcja promocyjna ma przekonac wykonawców, ze zaprasowywanie miedzi to optymalne i ekonomiczne rozwiazanie równiez w instalacjach wody uzytkowej, grzewczych i solarnych. W tym celu firma Viega przygotowała szereg atrakcyjnych materiałów promocyjnych dla instalatorów i hurtowni.
Uniwersalne zaciskarki Viega Pressgun     [ 07.05.2019 ]

W dzisiejszych czasach instalatorzy coraz bardziej cenią rozwiązania zapewniające szybszy, łatwiejszy i bezpieczniejszy montaż. Wykonywanie połączeń zaprasowywanych przy użyciu zaciskarek Viega pozwala zaoszczędzić do 80 proc. czasu, w porównaniu z innymi sposobami łączenia rur. Obrotowa głowica i pierścienie ze szczękami przegubowymi umożliwiają pracę nawet na minimalnej przestrzeni.
Płytka montażowa stalowa     [ 16.11.2018 ]

Oferta systemu instalacyjnego QIK została poszerzona o nowy produkt – płytkę montażową stalową QIK 150/100.
Nowa aplikacja Panasonic Datanavi ułatwiająca konserwację systemów ogrzewania i chłodzenia     [ 17.04.2018 ]

Panasonic zaprezentował aplikację Datanavi, mającą na celu szybsze uruchomienie i konserwację urządzeń grzewczo-chłodzących. Rozwiązanie wykorzystuje innowacyjną technologię Panasonic do przekazywania informacji za pomocą światła, Light ID. Dzięki niej dostarcza najważniejsze dane o produkcie bezpośrednio na mobilne urządzenie użytkownika bądź serwisanta, umożliwiając tym samym szybkie wykonywanie prac związanych z uruchomieniem i konserwacją systemu.
Perfekcyjne szafki rozdzielaczowe QIK     [ 21.11.2017 ]

Wychodząc naprzeciw wymaganiom instalatora oraz dbając o atrakcyjność cenową, rozszerzyliśmy ofertę marki QIK o nowe szafki rozdzielaczowe. Zalety tych produktów to solidne wykonanie, wysokiej jakości materiały oraz liczne udogodnienia montażowe. Szafki oferowane są w dwóch podstawowych wersjach: podtynkowej i natynkowej.
  (1) 2 3 4 5 6 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: