Czy Polacy wiedzą, skąd bierze się smog i jak z nim walczyć?     [ 13.11.2019 ]

Spalanie śmieci w piecach (30 proc.), spaliny z kominów fabryk (22 proc.) oraz spalanie węgla (18 proc.) – to zdaniem Polaków trzy najczęstsze przyczyny powstawania smogu według badania omniASM dla ROCKWOOL. Jak możemy z nim wygrać? Tutaj Polacy najczęściej typują niepalenie śmieci w piecu (24,5 proc.), nakładanie filtrów na kominy przemysłowe (21 proc.) oraz wymianę pieca na bardziej ekologiczny (16 proc.). Czy wszystkie z tych stwierdzeń są prawdziwe? Wszelkie mity, które funkcjonują na temat smogu i sposobu walki z nim, powinny zostać w końcu obalone.
Kalkulator strat ciśnienia na stronie viega.pl     [ 05.11.2019 ]

Potrzebujesz szybko obliczyć średnicę rurociągu i stworzyć tabele strat ciśnienia? Z nowym narzędziem firmy Viega jest to wyjątkowo proste i wymaga zaledwie kilku kliknięć. Kalkulator można znaleźć na stronie internetowej producenta w zakładce „Serwis”. To dodatkowe ułatwienie podczas pracy z systemami instalacyjnymi Viega.
Dom Twoją przystanią komfortu
Jak to osiągnąć?
    [ 25.07.2019 ]

To tam wracasz po stresujacych godzinach w pracy i niekonczacych sie spotkaniach, tam chcesz odpoczac w otoczeniu najblizszych ci osób. Dlatego tak wazne jest, aby dom zapewniał idealne warunki do zdrowego zycia i relaksu. Przyszłosc budownictwa mieszkaniowego powinna byc oparta własnie na komforcie ludzi.
Jak przygotować instalację grzewczą na okres wiosenno-letni?     [ 07.05.2019 ]

Mamy już w pełni okres wiosenny, a to z kolei oznacza, że okres grzewczy dobiega końca. Czy wiąże się to również z całkowitym zakończeniem eksploatacji instalacji grzewczej? Na pewno nie dla wszystkich użytkowników. Wiele urządzeń nadal będzie pracowało na potrzeby m.in. podgrzania wody (c.w.u.). Z tego względu w najbliższym czasie kluczowe będzie odpowiednie przygotowanie zarówno kotła, jak i komina, by oba w okresie wiosenno-letnim pracowały bezawaryjnie i bezpiecznie.
Gruntowa pompa ciepła – kolektor pionowy receptą na niewielką działkę     [ 04.02.2019 ]

Wybór gruntowej pompy ciepła wiąże się z wieloma zaletami. Decydując się na tę technologię zyskujemy m.in. odnawialne źródło energii, a także niezależność od warunków zewnętrznych i względnie niezmienną w okresie całego roku sprawność systemu. Dolne źródło może stanowić kolektor wykonany w wersji poziomej lub pionowej. W przypadku montażu kolektora pionowego rozwiązanie to może wymagać dopełnienia pewnych formalności i zaangażowania, jednak w końcowym efekcie z pewnością warte jest zachodu.
Słaby ciąg kominowy – jak sobie z nim poradzić ?     [ 04.02.2019 ]

Komin ze względu na swoją funkcję stanowi jeden z najważniejszych elementów całego domu. Odpowiada za odprowadzanie produktów spalania z urządzeń grzewczych, ale może też doprowadzać powietrze do spalania. Jego poprawne działanie gwarantuje bezpieczeństwo domownikom oraz pozwala cieszyć się ciepłem w mroźne dni. Błędy projektowe lub zaniedbanie ze strony użytkowników wpływają na pracę całej instalacji – w tym ciągu kominowego. Jakie są najczęstsze przyczyny jego osłabienia oraz jak im zaradzić?
Montujemy ogrzewanie podłogowe w domowej łazience     [ 16.11.2018 ]

Gdy zima zbliża się wielkimi krokami, coraz częściej zastanawiamy się, jak zachować odrobinę ciepła na kolejne, mroźne miesiące – zwłaszcza w łazience, w której temperaturę odczuwamy inaczej niż w pozostałych pomieszczeniach. Gdy zwykły grzejnik to za mało, z odsieczą przychodzi nowoczesne ogrzewanie podłogowe. Jeśli zamontujemy je już dziś, to pierwsze dni jesieni przywitamy kojącym ciepłem pod własnymi stopami. A to niejedyna zaleta takiego rozwiązania!
Izolacje firmy Armacell sposobem na walkę z kondensacją     [ 16.11.2018 ]

Kondensacja to jeden z największych wrogów izolacji technicznych. Występuje ona w momencie, gdy wilgoć osadza się na powierzchni rur lub para wodna wnika w materiał z zewnątrz. Niestety, nie zawsze jest to widoczne, ponieważ zjawisko to zachodzi w izolacji lub na powierzchni rury.
Rozwiązania sanitarne przystosowane do wieku użytkowników     [ 12.08.2018 ]

Spędzenie jesieni życia we własnym domu i w znanym otoczeniu to dość powszechne i całkowicie zrozumiałe życzenie wielu seniorów. Można je spełnić, przystosowując mieszkanie, a zwłaszcza łazienkę i jej wyposażenie, do potrzeb osób w zaawansowanym wieku. Coraz więcej producentów rozwiązań sanitarnych posiada w swojej ofercie produkty zaprojektowane z myślą o domach wielopokoleniowych. Ułatwiają one codzienne życie i zapewniają wysoki komfort wszystkim domownikom.
Projektowanie izolacji instalacji technicznych a bezpieczeństwo ogniowe – wyjaśniamy przepisy     [ 12.08.2018 ]

Projektanci i wykonawcy systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w rozmowach i na forach branżowych często zadają pytania dotyczące interpretacji niektórych przepisów zawartych w Warunkach Technicznych. Niejednoznaczne zapisy potrafią przysporzyć problemów z doborem odpowiednich parametrów izolacji, co zwłaszcza w przypadku bezpieczeństwa pożarowego konstrukcji wymaga jasnego doprecyzowania. Wraz z ekspertami Paroc przyglądamy się najczęściej zgłaszanym przez fachowców wątpliwościom.
  (1) 2 3 4 5 6 7 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: