„Czyste powietrze” – jak uzyskać wsparcie na ocieplenie domu     [ 20.05.2024 ]

Termomodernizacja niesie za sobą wiele korzyści, zarówno dla właścicieli domów, jak i środowiska naturalnego. To oszczędność energii (niższe rachunki), zwiększenie komfortu mieszkania i wzrost wartości nieruchomości. A jednocześnie, w konsekwencji, redukcja emisji CO2.
Jak rozpoznać pellet dobrej jakości?     [ 20.05.2024 ]

Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.
Izolacja domu wiosną     [ 20.05.2024 ]

Kończy się sezon ogrzewania, zaczyna się sezon budowlany i remontowy. Żyjemy jednak w takich czasach, że ten drugi wynika z tego pierwszego. Jak? A tak – rosnące koszty ogrzewania popychają do prac, które ograniczą zużycie ciepła w domu. A więc – witaj termomodernizacjo!
Jak powstrzymać smog i pogarszającą się jakość powietrza?     [ 14.02.2024 ]

Smog to zjawisko, które niczym śnieg o tej porze roku regularnie pokrywa nie tylko polskie miasta, ale też wsie. Na pogarszającą się jakość powietrza wpływa wiele czynników, lecz jednym z głównych „winowajców” są budynki, których ogrzewanie pochłania znaczne ilości węgla i paliw stałych. Choć transformacja energetyki w kierunku ekologicznych i odnawialnych źródeł to ważny krok w kierunku rozwiązania problemu, eksperci branży budowlanej podkreślają: w pierwszej kolejności należy poprawić efektywność energetyczną obiektów.
Komfortowa łazienka dla seniora     [ 14.02.2024 ]

Wielu seniorów pragnie jak najdłużej prowadzić samodzielne życie we własnym domu. Często wymaga to odpowiedniego przystosowania pomieszczeń, ze szczególnym naciskiem na łazienkę bez barier. Dostawcy rozwiązań sanitarnych wychodzą naprzeciw tym potrzebom, oferując nowoczesne produkty, pozwalające zaprojektować funkcjonalną i komfortową łazienkę dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.
Tylko 15% właścicieli instalacji fotowoltaicznej posiada przydomowy magazyn energii     [ 02.12.2023 ]

Serwis Oferteo.pl przeprowadził badanie o sposobach, w jakie Polacy wykorzystują nadwyżki prądu wytworzonego za pośrednictwem instalacji fotowoltaicznych. Wyniki pokazują, że kluczowe dla rozwoju OZE magazyny energii nie cieszą się jeszcze w naszym kraju znaczącą popularnością. W Polsce tylko 15% posiadaczy instalacji FV korzysta z rozwiązań do magazynowania nadwyżek produkowanej energii, z których większość wykorzystywana jest na bieżące potrzeby gospodarstwa domowego.
Masz domek letniskowy? Przygotuj go do zimy     [ 02.12.2023 ]

Pękające rury, uszkodzony system kanalizacyjny, ograniczony dostęp do wody i dodatkowe obciążenie finansowe – to tylko kilka konsekwencji zamarzania instalacji wodnej. Dlatego nie warto lekceważyć wpływu sezonu jesienno-zimowego na wolnostojące budynki działkowe – zwłaszcza pod względem ochrony przed mrozami. Czy istnieją sposoby na zabezpieczenie tego rodzaju systemów przed konsekwencjami nadchodzącej zimy?
Instalacje szyte na miarę gwarancją efektywności i niskich kosztów     [ 02.12.2023 ]

Rozwiązania systemowe – to określenie, które zaczyna robić furorę na rynku pomp ciepła i wentylacji. Coraz częściej, jak mantrę, powtarzają je renomowani producenci. Nieprzypadkowo. Dobór właściwego rozwiązania jest kluczowym etapem projektu. Pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb konkretnego obiektu i inwestora, co jest gwarancją największej efektywności energetycznej i najniższych kosztów eksploatacyjnych. Jednak nie każdy z nas ma odpowiednią wiedzę, dlatego warto polegać na fachowym wsparciu na każdym etapie inwestycji.
Wystarczy tak niewiele, aby zapewnić bezpieczeństwo w domu     [ 02.12.2023 ]

Pomimo tego, że blisko 3/4 przebadanych Polaków (71%) posiada urządzenie grzewcze, które może emitować tlenek węgla, tylko 61% zdaje sobie sprawę, że zatrucie tlenkiem węgla (CO) może wystąpić w ich domach – według najnowszego, europejskiego badania przeprowadzonego przez Resideo1. Tych wypadków można uniknąć, dlatego Resideo ogłosiło wrzesień miesiącem ochrony przed zatruciem tlenkiem węgla i dymem, a dzięki działaniom edukacyjnym zwiększa świadomość społeczną.
Społeczny doradca remontowy w każdym powiecie     [ 01.08.2023 ]

Koalicja Termomodernizacji wykształciła już ponad 600 doradców bezpłatnie pomagających właścicielom domów w pozyskaniu funduszy na remonty ich budynków. Z ich wiedzy i doświadczenia można skorzystać już niemal w każdym powiecie na terenie całego kraju.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: