Czy warto połączyć instalację pompy ciepła z kolektorami słonecznymi?     [ 20.08.2020 ]

Ciągły rozwój technologiczny pozwala na stosowanie innowacyjnych rozwiązań grzewczych, które nie mają szkodliwego wpływu na środowisko. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na odnawialne źródła energii. To świetny sposób na ograniczenie kosztów poniesionych na ogrzewanie. Warto połączyć dwa systemy, kiedy zależy nam zarówno na ciepłej wodzie, jak i powietrzu.
Kompleksowe rozwiązanie fotowoltaiczne z dofinansowaniem rządowym     [ 20.08.2020 ]

Osoby planujące instalację fotowoltaiczną w swoim domu otrzymały nowy instrument finansowy, pozwalający znacząco zmniejszyć jej koszt. Nowa wersja programu „Czyste powietrze” daje beneficjentom możliwość otrzymania dotacji na mikroinstalację fotowoltaiczną oraz pompę ciepła.
Izolacje rur sposobem na oszczędności     [ 20.08.2020 ]

Możliwości oszczędzania w budownictwie nie są jeszcze w pełni wykorzystane. A biorąc pod uwagę coraz większe ceny prądu, pogarszające się zanieczyszczenie środowiska oraz rosnącą zależność państw europejskich od dostawców energii, oczywiste jest, że ten potencjał nie powinien się marnować. Skuteczna, dobrze dobrana izolacja pomaga zredukować koszty utrzymania budynku.
Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu domu     [ 20.08.2020 ]

Jak otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki? Czy mogę samodzielnie zamontować panele słoneczne? Ile zyskam dzięki instalacji fotowoltaicznej na dachu? Na te pytania znajdziemy w Internecie mnóstwo odpowiedzi. Trudniej natomiast o porady kierowane do samych instalatorów, mówiące o bezpieczeństwie prac. A z uwagi na to, że są one często prowadzone w bardzo trudnych warunkach, wysoko nad podłożem, temat jest niezwykle ważny.
Przewodnik Akustyczny Izolacji Technicznych     [ 20.08.2020 ]

Współczesne wymagania dla systemów HVAC i instalacji przemysłowych sprawiają, że projektanci i wykonawcy muszą sięgać po izolacje, które nie tylko zapewniają dobre parametry termoizolacyjne, lecz także skutecznie chronią przed hałasem. Aby pomóc profesjonalistom w dobraniu optymalnego rozwiązania, Paroc Polska opublikował nowy Przewodnik Akustyczny Izolacji Technicznych.
Aluminium, czyli na czym zbudować zieloną markę     [ 08.05.2020 ]

Więcej, dłużej, bardziej. Model biznesowy nastawiony na zysk powoli przechodzi do przeszłości, a coraz więcej marek chce brać odpowiedzialność za wpływ swoich działań na środowisko. Obecnie czołowe hasło kapitalistycznej gospodarki mogłoby brzmieć: więcej, ale etycznie pozyskanych, dłużej pozostających w użyciu i bardziej odpowiedzialnych produktów. Najwięksi giganci deklarują redukcję produkcji plastiku, zmniejszenie emisji CO2 czy korzystanie z odnawialnych źródeł energii i surowców wtórnych. Jak przemysł może wesprzeć te inicjatywy i na czym zbudować niskoemisyjną przyszłość? Przyglądamy się zielonym rozwiązaniom.
Komin odporny na emisję trujących spalin – jakie wymagania musi spełniać?     [ 19.02.2020 ]

Duszący zapach i szary dym ulatniające się z komina – z takim widokiem najczęściej mamy do czynienia podczas okresu grzewczego. Spaliny z urządzeń grzewczych stanowią groźne dla zdrowia, a w dużym stężeniu również dla życia substancje. Szczególnie użytkownicy piecyków i kominków powinni zwracać uwagę na zapewnienie odpowiedniej ilości tlenu do spalania, by nie dopuścić do powstania śmiertelnego tlenku węgla potocznie zwanego czadem. Warto przyjrzeć się, jakie wymagania powinna spełnić instalacja grzewcza, na czele z kominem, by zapewnić bezpieczeństwo domownikom, a tym samym przyczynić się do ochrony środowiska.
Planujesz budowę domu energooszczędnego? Płyta izolacyjna PAROC UNS 34     [ 19.02.2020 ]

Choć wiele mówi się dziś o nadchodzącej wielkimi krokami aktualizacji Warunków Technicznych, w myśl których od 1 stycznia 2021 r. domy będą wymagały grubszego ocieplenia, to część inwestorów… nie przykłada do tematu większej wagi. Dlaczego? Ponieważ już dziś stawiają na budownictwo energooszczędne i pasywne, które łączy bardzo niskie zapotrzebowanie na ciepło z wyjątkowym komfortem mieszkania. PAROC, producent rozwiązań izolacyjnych z najwyższej półki, przygotował propozycję przystosowaną do najbardziej wymagających projektów – płytę PAROC UNS 34.
Jakie będą domy w 2021 roku     [ 19.02.2020 ]

Regulacje prawne mające na celu ochronę klimatu dotykają wszystkich warstw naszego życia. Zawsze w momencie ich wprowadzania wzbudzały i nadal wzbudzają obawy o ich zasadność.
Czy Polacy wiedzą, skąd bierze się smog i jak z nim walczyć?     [ 13.11.2019 ]

Spalanie śmieci w piecach (30 proc.), spaliny z kominów fabryk (22 proc.) oraz spalanie węgla (18 proc.) – to zdaniem Polaków trzy najczęstsze przyczyny powstawania smogu według badania omniASM dla ROCKWOOL. Jak możemy z nim wygrać? Tutaj Polacy najczęściej typują niepalenie śmieci w piecu (24,5 proc.), nakładanie filtrów na kominy przemysłowe (21 proc.) oraz wymianę pieca na bardziej ekologiczny (16 proc.). Czy wszystkie z tych stwierdzeń są prawdziwe? Wszelkie mity, które funkcjonują na temat smogu i sposobu walki z nim, powinny zostać w końcu obalone.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: