Planowane zmiany w Warunkach Technicznych 2021 spowodują podwyżki cen mieszkań     [ 13.11.2020 ]

Dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej dołączyło do apelu o przyznanie architektom, inżynierom i inwestorom dowolności w sposobie, w jaki od 2021 r. będą osiągać nowe, niższe limity łącznego zużycia nieodnawialnej energii pierwotnej przez budynki bez dalszego zaostrzania szczegółowych parametrów izolacyjności cieplnej poszczególnych materiałów budowlanych. Nowe parametry, które mają obowiązywać od stycznia 2021 r., będą jednymi z najbardziej rygorystycznych w całej Europie.
Zielona energia na wyciągnięcie ręki     [ 13.11.2020 ]

Darmowy prąd bez ograniczeń brzmi jak marzenie. A gdyby tak postawić na energię słoneczną? Dzięki kompleksowym usługom polskiej marki Kratki ENERGY specjalizującej się w monokrystalicznych panelach fotowoltaicznych możemy cieszyć się własnymi solidnymi i funkcjonalnymi elektrowniami fotowoltaicznymi. To ekonomiczne a zarazem ekologiczne rozwiązanie zapewnia niemal całkowitą niezależność energetyczną. Energia ze słońca to energia przyszłości!
Ocieplony dom to… zdrowy dom!     [ 13.11.2020 ]

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia termoizolacja domu niesie za sobą szereg korzyści – zaczynając od pozytywnego wpływu na środowisko, na uldze dla naszych portfeli kończąc. Warto skupić się także na innym, niezwykle istotnym aspekcie właściwego ocieplenia budynku – jego roli z punktu widzenia zdrowia mieszkańców.
Zdrowe instalacje – zdrowy budynek. Jak zabezpieczyć systemy HVAC?     [ 13.11.2020 ]

Rurociągi systemów grzewczych i wentylacyjnych, transportujące ciepłą wodę czy zimne powietrze nieco obrazowo porównuje się niekiedy do żył i arterii w układzie krążenia. Utrzymanie ich w dobrym zdrowiu powinno więc stanowić priorytet dla każdego projektanta, wykonawcy oraz użytkownika. Recepta? Dobór odpowiedniej izolacji termicznej.
Zmiany klimatu a zdrowie     [ 13.11.2020 ]

Jak wynika z szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zmiany klimatu powodują obecnie bezpośrednio ponad 140 tys. zgonów rocznie, przede wszystkim w Afryce i południowo- -wschodniej Azji1. Prognozuje się, że do 2030 r. liczba ta może wzrosnąć o 250 tys. zgonów rocznie, spowodowanych m.in. malarią, stresem cieplnym, biegunką i niedożywieniem2. W skali globalnej bezpośrednie koszty ekonomiczne zmian klimatu związane z pogorszeniem zdrowia mogą wynieść nawet 4 mld dolarów rocznie3. O wpływie zmian klimatu i towarzyszącym im zjawiskom na zdrowie opowiada Krzysztof Skotak, kierownik Ośrodka Zintegrowanych Badań Środowiska IOŚ-PIB.
Nowy obowiązek dla inwestorów instalacji fotowoltaicznych. Sprawdź, czego dotyczą zmiany     [ 05.11.2020 ]

Wraz ze zmianami wprowadzonymi w ustawie regulującej Prawo budowlane wejdą nowe wytyczne dotyczące montażu instalacji fotowoltaicznej o mocy znamionowej większej niż 6,5 kW. Od 19 września inwestorzy planujący zakup instalacji będą musieli uzgodnić swój projekt z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Szybszy rozwój biznesu dzięki fotowoltaice     [ 05.11.2020 ]

Fotowoltaika to nie tylko darmowa energia dla domów. To gałąź OZE, która pozwala na większy rozwój działalności biznesowej. Przedsiębiorcy na całym świecie dostrzegli szereg korzyści płynących z inwestycji fotowoltaicznych, m.in. wyraźne zyski wynikające z oszczędzania energii, jak również zyski z odsprzedaży nadwyżek energetycznych. Obserwujemy obecnie najmocniejsze w historii działania na rzecz rozwoju zielonej energii, a przedsiębiorcy mają znakomite warunki do inwestowania w fotowoltaikę z szybkim zwrotem z inwestycji.
Czy zacienienie ma wpływ na wydajność paneli fotowoltaicznych?     [ 05.11.2020 ]

Rozwój technologii pozwala na czerpanie energii niewywołującej negatywnego wpływu na środowisko. Zastosowanie paneli fotowoltaicznych pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Jednak podczas montażu instalacji należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, jednym z nich jest stopień zacienienia.
Czy warto połączyć instalację pompy ciepła z kolektorami słonecznymi?     [ 20.08.2020 ]

Ciągły rozwój technologiczny pozwala na stosowanie innowacyjnych rozwiązań grzewczych, które nie mają szkodliwego wpływu na środowisko. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na odnawialne źródła energii. To świetny sposób na ograniczenie kosztów poniesionych na ogrzewanie. Warto połączyć dwa systemy, kiedy zależy nam zarówno na ciepłej wodzie, jak i powietrzu.
Kompleksowe rozwiązanie fotowoltaiczne z dofinansowaniem rządowym     [ 20.08.2020 ]

Osoby planujące instalację fotowoltaiczną w swoim domu otrzymały nowy instrument finansowy, pozwalający znacząco zmniejszyć jej koszt. Nowa wersja programu „Czyste powietrze” daje beneficjentom możliwość otrzymania dotacji na mikroinstalację fotowoltaiczną oraz pompę ciepła.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: