Jak izolować otulinami rurociągi instalacji grzewczej?     [ 21.08.2022 ]

Istnieje wiele metod izolacji przewodów grzewczych uwzględniających nie tylko różne materiały, lecz także formy ich montażu. Szczególną popularnością wśród inwestorów i wykonawców cieszy się wytrzymała kamienna wełna mineralna.
Dom energooszczędny a dom pasywny     [ 21.08.2022 ]

Od oszczędności energii nie ma odwrotu. Tym bardziej że jest to tylko etap na drodze do realizacji unijnego celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. Tymczasem budownictwo nadal jest jednym z tych sektorów, w których zapotrzebowanie na energię jest bardzo duże.
Jak krok po kroku przeprowadzić montaż izolacji?     [ 21.08.2022 ]

Choć prace związane z montażem izolacji w systemach ogrzewania, chłodzenia lub wody pitnej nie należą do najtrudniejszych, mimo wszystko wymagają podjęcia konkretnych kroków, pozwalających na szybką i prawidłową instalację. W jaki sposób przeprowadzić montaż izolacji, by w pełni zoptymalizować czas pracy, bez utraty na fachowym i profesjonalnym efekcie końcowym? Na to pytanie odpowiada Lech Skomorowski, Regionalny Kierownik Sprzedaży w firmie Thermaflex.
Dotacje na wymianę pieca – gdzie są najbardziej atrakcyjne?     [ 21.08.2022 ]

Popularny program dofinansowań „Czyste Powietrze”, zapoczątkowany w 2019 roku, korzystnie wpłynął na jakość powietrza w wielu polskich miastach. Za jego sprawą tysiące Polaków otrzymało fundusze, które pomogły im pozbyć się starych pieców i wymienić je na bardziej ekologiczne rozwiązania. Równie pomocne są także lokalne programy, choć warunki i wysokość dofinansowań nie są identyczne w każdym mieście. Gdzie są najbardziej korzystne?
Jak obniżyć koszty energii i ogrzewania domu? Praktyczny poradnik Oferteo.pl     [ 24.05.2022 ]

Opłaty za ogrzewanie stanowią znaczą część wszystkich kosztów utrzymania domu. Innowacyjne rozwiązania poprzez lepszą wydajność zmniejszają stosunek wydatków na ogrzewanie względem reszty opłat. Ponadto decydujący się na ekologiczne instalacje mogą starać się o dotacje w programach „Moje Ciepło” oraz „Czyste Powietrze 2022”.
Korozja stalowych kanałów instalacyjnych. Zrozumieć zjawisko, powstrzymać proces     [ 24.05.2022 ]

Kondensacja wilgoci z powietrza na zewnętrznej bądź wewnętrznej powierzchni kanałów wentylacyjnych to zjawisko, które prowadzi do wielu problemów, na czele z korozją i uszkodzeniami instalacji. Aby mu zapobiec, spróbujmy najpierw zrozumieć towarzyszące jej procesy fizyczne.
W 2022 roku rachunki za energię wzrosną nawet o 54%. Jak smart home może pomóc?     [ 16.05.2022 ]

Od 1 stycznia tego roku obowiązują nowe taryfy dla indywidualnych odbiorców prądu oraz gazu. Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki, w 2022 roku konsumenci zapłacą za prąd o 24% więcej w porównaniu z poprzednim rokiem1. W przypadku gazu rachunki będą wyższe o ponad połowę2. Smart home może pomóc radzić sobie z nagłym wzrostem cen i ograniczyć związane z tym wydatki.
Polskie budynki na potęgę tracą ciepło – jak temu zapobiec?     [ 13.03.2022 ]

Ceny energii systematycznie rosną, a Polacy szukają sposobów na oszczędności. Jednak wysiłki te może utrudniać nieefektywność energetyczna domów, w tym brak odpowiedniej izolacji. Następstwem jest bezpowrotna utrata energii i zwiększona degradacja środowiska. Jaka jest skala zjawiska?
Zasobnik na tabletki czyszczące do spłuczek Viega Prevista     [ 13.03.2022 ]

Jak zapewnić najwyższy poziom higieny w toalecie przez cały czas? Skutecznym i wygodnym rozwiązaniem jest oferowany przez firmę Viega zasobnik na tabletki czyszczące do WC, schowany za przyciskiem uruchamiającym. Wystarczy delikatnie odchylić przycisk, by włożyć tabletkę, która uwalniając substancje aktywne, gwarantuje czystość i świeży zapach przy każdym spłukiwaniu.
Jak zabezpieczyć instalacje przed niskimi temperaturami?     [ 13.03.2022 ]

W okresie zimowym w miejscach wystawionych na bezpośrednie działania niskich temperatur można spodziewać się awarii instalacji wodnej. W jaki sposób odpowiednio przygotować te instalacje na najchłodniejszą porę roku?
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: