Co roku w Polsce z powodu smogu ginie ok. 44 tys. Polaków     [ 04.02.2019 ]

Z powodu smogu w samej Europie umiera rocznie ok. 440 tysięcy osób. 10% z tej zatrważającej liczby to obywatele Polski. Tak wysoki odsetek śmiertelności sprawia, że naukowcy na całym świecie biją na alarm i zgodnie powtarzają – wiele chorób, z którymi dziś się zmagamy, to efekt oddychania zanieczyszczonym powietrzem.
Nowa strona internetowa marki Viteco     [ 01.02.2019 ]

Z ogromną przyjemnością pragniemy podzielić się z Państwem informacją, iż marka Viteco posiada nową stronę internetową. Strona www.viteco.pl została stworzona według najnowszych trendów. Pasek menu podzielono na moduły, dzięki którym nawigowanie po stronie jest łatwe, intuicyjne. Zależy nam, aby dostarczać naszym Klientom wszystkich ważnych informacji w czytelny i nowoczesny sposób.
Najważniejsze zmiany w rządowym projekcie ustawy o OZE przed skierowaniem jej do Sejmu     [ 23.04.2018 ]

Latem ubiegłego roku, po przerwaniu drugiej tury aukcji na energię z OZE, ME wystąpiło o notyfikację projektu obecnej nowelizacji ustawy o OZE (pre-notyfikacja) i 13 grudnia uzyskało wstępną akceptację dla szeregu propozycji, uznanych przez KE za zgodne z zasadami pomocy publicznej. Podobnie jak wcześniej (w przypadku MG), w zgłoszonym do notyfikacji pierwotnym projekcie nowelizacji ustawy o OZE, propozycje legislacyjne w zakresie promocji OZE nie były wygórowane i nie wychodziły znacząco poza ogólne, ustalone dla dopuszczalnego także bez notyfikacji minimum pomocy publicznej dla OZE (trudności w notyfikacji rosną wraz z większym wsparciem OZE lub partykularyzmami).
Nie chcemy mieszkać wśród smogu – czy deweloperzy spełnią nasze oczekiwania?     [ 23.04.2018 ]

Aż 94% Polaków uważa, że zanieczyszczone powietrze jest znaczącym problemem w naszym kraju – wskazuje badanie społeczne „Wiem, czym oddycham, czyli Polacy o smogu”. Zauważalna jest tendencja, że przy wyborze własnego M4 coraz częściej sugerujemy się stanem środowiska naturalnego i bliskim otoczeniem natury.
Bez udziału państwa branża energetyczna nie mogłaby istnieć     [ 23.04.2018 ]

Rynek energetyczny to rynek wielkich firm. Funkcjonowanie w tej branży wiąże się często z koniecznością poniesienia dużych kosztów inwestycyjnych, co zazwyczaj przekracza możliwości podmiotów prywatnych. Dlatego udział państwa, również ze względu na strategiczny charakter rynku energetycznego, jest w tym sektorze bardzo widoczny. Jak wynika z raportu „Kierunki 2018” przygotowanego przez Bank DNB i PwC, interwencjonizm państwowy w tej branży jest odczuwalny, zarówno jeżeli chodzi o formę własności, jak i sferę regulacji. Jest to widoczne szczególnie w Europie kontynentalnej. Z kolei w państwach anglosaskich interwencje państwa mają charakter niemal wyłącznie regulacyjny. W Polsce udział skarbu państwa w branży energetycznej wynosi blisko 18 proc.
Grupa Taco nabywa spółkę Taconova     [ 01.02.2018 ]

Spółka Taconova, której siedziba znajduje się w Zurychu (Szwajcaria), może poszczycić się ponad 55-letnim doświadczeniem w tworzeniu rozwiązań technologicznych dla inteligentnych budynków. Firma oferuje szeroki wybór rozwiązań w dziedzinie równoważenia hydraulicznego, ogrzewania podłogowego, techniki rozdzielania, techniki systemowej i zaworów. Spółka Taconova rozpoczęła swoją działalność w 1961 r. jako europejski partner handlowy spółki Taco, Inc. z siedzibą w Cranston, Rhode Island, a w 1980 r. została sprzedana grupie Guinness.
AUKCJE OZE – FOTOWOLTAIKA 2017 Firmy fotowoltaiczne wygrywają w systemie aukcyjnym     [ 21.11.2017 ]

Instytut Energetyki Odnawialnej we wrześniu br. opublikował raport i bazę firm „Aukcje OZE – fotowoltaika”. Raport został przygotowany m.in. na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego oraz informacji publicznie dostępnych. Baza Excel szczegółowo opisuje zwycięzców aukcji w branży fotowoltaicznej. Baza firm pozwala na wszechstronną analizę nowego, szybko rosnącego segmentu rynku OZE.
Baza danych BIM firmy Viega do projektowania w cyfrowym modelu budowlanym     [ 04.09.2017 ]

Przyszłość budownictwa leży w technologiach cyfrowych. Building Information Model (BIM) to narzędzie planistyczne, które łączy elementy projektu związane z różnymi branżami w jednym wirtualnym modelu budynku. Wpływa to znacząco na efektywność ekonomiczną i niezawodność poszczególnych procesów, włączając w to fazę operacyjną. Baza danych BIM firmy Viega jest dostępna bezpłatnie na stronie: www. viega.com/BIM
Rynek fotowoltaiki 2016/2017 na podstawie raportu „Rynek fotowoltaiki 2017 w Polsce”     [ 04.09.2017 ]

Instytut Energetyki Odnawialnej opublikował w maju br. raport „Rynek fotowoltaiki’2017 w Polsce”, który jest przygotowywany na podstawie badania rynku prowadzanego bezpośrednio wśród producentów i głównych dystrybutorów systemów fotowoltaicznych. Partnerem raportu jest Europejski Instytut Miedzi. Raport został objęty patronatem przez: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polską Agencję Inwestycji i Handlu S.A. (dawniej PAIZ) oraz Związek Gmin Wiejskich RP. W raporcie zostały zaprezentowane nie tylko dane statystyczne dotyczące sprzedaży instalacji fotowoltaicznych w Polsce na przestrzeni ostatnich lat (import, eksport, segmentacja rynku krajowego), ale również możliwości rozwoju rynku oraz modele biznesowe dla branży PV w Polsce.
Stagnacja w rozwoju budownictwa     [ 03.09.2017 ]

Prasa donosi o gwałtownym rozwoju budownictwa mieszkaniowego i jego wpływie na wzrost PKB Polski. Czy jednak wszystko idzie w dobrym kierunku? Czy fakt spełnienia marzeń dużej liczby Polaków jest jedyną misją rozwoju budownictwa? Czy w ogóle budownictwo się rozwija, czy tylko przybywa mieszkań? Zatrzymajmy się więc na chwilę i wejdźmy w tę tematykę głębiej.
  (1) 2 3 4 5 6 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: