Czy Unia Europejska jest światowym liderem w działaniach na rzecz klimatu?     [ 17.02.2021 ]

Przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz politycy państw członkowskich UE lubią mówić o unijnej polityce klimatycznej jako o niekwestionowanym drogowskazie dla świata w dążeniu do powstrzymania zmian klimatu, tj. osiągnięcia celów Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu (UNFCCC, 1992) i Porozumienia paryskiego (Paris Agreement, 2015). Jednak czy faktycznie można uznać Unię Europejską za światowego lidera w działaniach na rzecz klimatu? Na to pytanie stara się odpowiedzieć dr Marzena Chodor, ekspertka Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego.
Taśmy – nowości w ofercie marki QIK     [ 05.02.2021 ]

Oferta marki QIK z początkiem 2021 r. zostaje rozszerzona o taśmy samoprzylepne DUCT TAPE do otulin z możliwością wyboru pasującego koloru, odpowiedniej długości i lepkości. Taśmy aluminiowe wzmacniane i aluminiowe zbrojone doskonale spełnią swoją funkcję, zachwycając perfekcyjnym wykonaniem i gwarancją solidności.
Gwarancja Słoneczna     [ 05.11.2020 ]

Firma FOTON Technik wprowadza nowość na polskim rynku – GWARANCJĘ SŁONECZNĄ, która zapewnia wysoką wydajność produkcji energii z systemów fotowoltaicznych oferowanych przez firmę. Dzięki temu Klient ma pewność, że wydajność instalacji fotowoltaicznej od FOTON Technik będzie zgodna z projektem, a ponadto będzie służyła efektywnie przez wiele lat.
Promocje sezonowe na produkty concept by Womix     [ 05.11.2020 ]

Na rozpędzający się sezon grzewczy przygotowaliśmy dwie promocje obejmujące produkty concept by Womix. Dotyczą one najbardziej popularnych zestawów grup pompowych, czyli zestawów MIX-BOX oraz zestawów D.
Nawalne deszcze a susza Czy Polsce w dalszym ciągu zagraża susza?     [ 20.08.2020 ]

Zasoby wód powierzchniowych w Polsce wynoszą około 1,6 tys. m3/rok/osobę, podczas gdy średnia dla Europy jest niemal 3-krotnie większa (4,56 tys. m3/rok/ osobę). Tym samym zasoby wodne Polski są jednymi z najniższych w Europie. O suszy w naszym kraju mówi się od lat, a zagrożenie nią, pomimo ulewnych opadów w ostatnich kilku dniach, nie minęło. Ekspert Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego wyjaśnia, dlaczego nawalne opady ostatnich tygodni nie rozwiązały problemu suszy.
10 zmian w programie „Czyste Powietrze”     [ 08.05.2020 ]

Rządowy program „Czyste Powietrze”, mający na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem w naszym kraju, realizowany jest od 2018 r. Do tej pory złożono 119,6 tys. wniosków o dotacje na łączną sumę 2,09 mld zł oraz pożyczki na kwotę 364,2 mln zł.
Architektura staje się coraz bardziej eko!     [ 19.02.2020 ]

Budynków nie tworzy się już tylko z myślą o potrzebach ludzi, ale też o Ziemi. Okazuje się, że dbałość o dobro i wygodę użytkowników obiektów potrafi doskonale iść w parze z troską o stan naszej planety. Taka kombinacja potrzeb wyraźnie pobudza wyobraźnię twórców, napędza innowacyjność, pozwala kreować nowe, rewolucyjne rozwiązania. Zaczynają się one już zadomawiać w naszych mieszkaniach, biurach, restauracjach, przedszkolach czy urzędach
Adaptacja do zmian klimatu po polsku     [ 19.02.2020 ]

Według wyliczeń Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi1 susza z 2017 r. dotknęła 130 tys. gospodarstw i zniszczyła 3,5 mln hektarów upraw, przynosząc straty w wysokości ponad 3,6 mld zł. Niestety, szkód związanych ze zmianami klimatu będzie coraz więcej. Szacuje się, że działalność człowieka przyczyniła się do globalnego ocieplenia o około 1,0oC powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej i wciąż będzie postępować. W tej sytuacji, niezależnie od dążeń do ograniczenia procesu ocieplenia, trzeba dostosować się do obecnych i oczekiwanych zmian poprzez podjęcie działań, które zminimalizują straty społeczne i gospodarcze. Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy, w ramach projektu Klimada 2.0, opracowuje katalog dobrych praktyk adaptacyjnych, w którym będą prezentowane przykłady skutecznych działań służących ograniczeniu skutków zmian klimatu.
Trendy i prognozy cen hurtowych energii elektrycznej     [ 13.11.2019 ]

Energia elektryczna z powodu rosnącego zapotrzebowania i wysokich cen staje się coraz ważniejszym elementem gospodarki. Wartość rynku energii elektrycznej wyniosła ponad 50 miliardów złotych. Mimo prób bezpośredniej regulacji, zasadnicze powody wzrostu cen są możliwe do określenia, a przy jasno określonych założeniach również możliwe do prognozowania.
Raport IEO „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2019”     [ 25.07.2019 ]

Instytut Energetyki Odnawialnej opublikował siódma juz edycje raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce ‘2019”. Raport stanowi kompletne podsumowanie stanu i trendów na rynku fotowoltaiki (PV) w Polsce. Co roku raport powstaje we współpracy z firmami z branzy jako efekt szczegółowego badania rynku. Patronat honorowy nad raportem objeły instytucje: Ministerstwo Przedsiebiorczosci i Technologii, Narodowe Centrum Badan i Rozwoju, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., Zwiazek Banków Polskich. Partnerem głównym jest Bruk-Bet Solar, partnerami sa: Corab, Columbus Energy i EDP Renewables. Premiera raportu odbyła sie w Centrum Prasowym PAP 18 czerwca z udziałem goscia honorowego – Jadwigi Emilewicz, Minister Przedsiebiorczosci i Technologii.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: