Marka QIK – to już 20 lat na rynku!     [ 14.04.2023 ]

W 2023 roku marka QIK, jeden z najpopularniejszych systemów instalacyjnych w Polsce, obchodzi swoje 20. urodziny. Na przestrzeni dwóch dekad marka ugruntowała swoją pozycję i stała się niekwestionowanym liderem na rynku instalacyjnym. Odświeżony w tym roku wizerunek – logotyp – marki QIK jest symbolem dojrzałości i 20-lecia jej istnienia. Przyjrzyjmy się więc historii i ewolucji, jaką przeszła.
Program partnerski Partner Instal-Konsorcjum w 2023 roku     [ 14.04.2023 ]

Instal-Konsorcjum to nie tylko sieć 30 hurtowni instalacyjnych, ale również miejsce, w którym troszczymy się o dobro i zadowolenie klientów. Tradycyjnie już rozpoczęły się akcje w programie PIK, które obowiązują w terminie od 02.01.2023 do 31.12.2023 r. Dzięki stałej współpracy z hurtowniami Instal-Konsorcjum możesz skorzystać z wielu akcji promocyjnych i zdobywać wiele satysfakcjonujących nagród. Przygotowaliśmy również atrakcyjne świadczenia, które zwiększają bezpieczeństwo i konkurencyjność prowadzonej działalności. Jednym z nich jest PartnerCarLeas – to ciekawa oferta, w ramach której za punkty PIK można jeździć nowym samochodem dostawczym.
Nowe narzędzia QIK Rebranding marki     [ 27.02.2023 ]

Marka QIK istnieje na rynku od prawie 20 lat. Jej dorobek cenią sobie zarówno Instalatorzy, jak i hurtownie zrzeszone w Grupie Instal-Konsorcjum. Oferta marki QIK stale się rozszerza, tym razem o kolejne narzędzia, które mają usprawnić i ułatwić pracę fachowcom wykonującym instalacje oparte na rurze wielowarstwowej QIK i złączkach zaprasowywanych QIK. Mając na uwadze dynamikę zmian, jaka zachodzi w branży grzewczej, QIK stawia nie tylko na nowe narzędzia i wysoką jakość oferowanych produktów, ale również na odświeżenie swojego wizerunku. Jednym z namacalnych elementów zmian jest nowe logo, które marka wprowadza z okazji zbliżającego się jubileuszu 20-lecia swojego istnienia.
Bezpieczeństwo pożarowe instalacji w budynkach     [ 20.02.2023 ]

Myśląc o przeciwpożarowym zabezpieczeniu budynków, zazwyczaj skupiamy się na ich konstrukcji. Tymczasem równie istotnym zagadnieniem są instalacje grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne, zwłaszcza że często przechodzą one przez strefy pożarowe. Kwestii ich bezpieczeństwa absolutnie nie można marginalizować. Jakie aspekty generują najwięcej wątpliwości?
77% firm z branży przemysłu, budownictwa i data center przewiduje zmianę źródeł energii     [ 09.11.2022 ]

Firmy z branży przemysłu, budownictwa i centrów danych przygotowują się na zmianę swoich źródeł energii – wynika z raportu Eaton. Co trzecia jest już w trakcie realizacji tego planu. Przedsiębiorstwa wciąż najczęściej korzystają z energii z sieci, ale w przyszłości na pierwsze miejsce wysuną się OZE. Czego trzeba, żeby tak się stało?
W jakim kierunku będzie podążał rynek budowlany w 2022 roku?     [ 24.05.2022 ]

Zmuszeni do spędzania większej ilości czasu w czterech ścianach, zaczęliśmy przykładać znaczącą wagę do tego, czy nasze domy spełniają wszelkie wymagania pod względem funkcjonalności, energooszczędności oraz ekologii. Jak zmieniła się świadomość projektantów i inwestorów w zakresie zrównoważonego budownictwa? Czy obecne zagrożenia, z którymi mierzy się branża, pociągną za sobą zmiany w kierunku, w którym podąża rynek budowlany w 2022 roku? Mówi o tym Cezary Naliwajek, Sales & Marketing Manager Insulation Europe w firmie Thermaflex.
Szok energetyczny w Europie – potrzebne szybsze rozwijanie OZE     [ 12.12.2021 ]

Ceny energii elektrycznej gwałtownie rosną w całej Europie. W sierpniu średnia cena megawatogodziny w Polsce osiągnęła 360 złotych. W Hiszpanii kosztuje już ponad 150 euro – trzy razy więcej niż w 2020 r. W Niemczech ceny energii wzrosły w tym roku o ponad 60%. Według ekspertów trend ten może się utrzymać w nadchodzących miesiącach. Sytuacja uwydatnia konieczność przyspieszania transformacji energetycznej i bardziej dynamicznego inwestowania w duże farmy fotowoltaiczne.
Badanie Sunday Polska     [ 29.08.2021 ]

Dzięki fotowoltaice wysokość rachunków za energię spada średnio aż o 65%. W instalacje zainwestowała do tej pory 1/3 właścicieli domów. Badanie zrealizowane przez instytut badawczy ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku dla Sunday Polska jasno wskazuje gotowość i chęć właścicieli domów jednorodzinnych w Polsce do inwestowania w energię słoneczną. Obecni posiadacze instalacji PV są w większości bardzo zadowoleni i usatysfakcjonowani oszczędnościami. Dla planujących inwestycje kluczową barierą jest obecnie cena zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych.
Sezon grzewczy 2020/2021 zmienił zachowania Polaków     [ 29.08.2021 ]

Spadek średniej temperatury w zimie tego roku1 wpłynął na temperaturę w naszych domach i spowodował zwiększenie kosztów ogrzewania. Jak pokazują wyniki najnowszego badania Resideo2, aż 34 proc. Polaków poniosło wyższe opłaty za energię elektryczną/gaz, a 6 proc. nie zapłaciło rachunków za ogrzewanie. Badanie pokazuje, jak zmiany temperatury wpłynęły na style oszczędzania Polaków oraz jak planują ogrzewać swoje domy w przyszłym sezonie.
Zmiany w prawie energetycznym szansą na rozwój energii zeroemisyjnej     [ 29.08.2021 ]

14 maja Senat poparł nowelizację prawa energetycznego w Polsce. Przewiduje ona m.in. wymianę liczników na inteligentne, rozwijanie magazynów energii oraz stworzenie centralnego systemu informacji rynku energii. Wprowadzone zmiany to potrzebny i znaczący krok w kierunku energii zeroemisyjnej. Aż 83 proc. mocy w Polsce nadal jest produkowane z paliw kopalnych – to największy odsetek w całej UE.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: