Grupa Taco nabywa spółkę Taconova     [ 01.02.2018 ]

Spółka Taconova, której siedziba znajduje się w Zurychu (Szwajcaria), może poszczycić się ponad 55-letnim doświadczeniem w tworzeniu rozwiązań technologicznych dla inteligentnych budynków. Firma oferuje szeroki wybór rozwiązań w dziedzinie równoważenia hydraulicznego, ogrzewania podłogowego, techniki rozdzielania, techniki systemowej i zaworów. Spółka Taconova rozpoczęła swoją działalność w 1961 r. jako europejski partner handlowy spółki Taco, Inc. z siedzibą w Cranston, Rhode Island, a w 1980 r. została sprzedana grupie Guinness.
AUKCJE OZE – FOTOWOLTAIKA 2017 Firmy fotowoltaiczne wygrywają w systemie aukcyjnym     [ 21.11.2017 ]

Instytut Energetyki Odnawialnej we wrześniu br. opublikował raport i bazę firm „Aukcje OZE – fotowoltaika”. Raport został przygotowany m.in. na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego oraz informacji publicznie dostępnych. Baza Excel szczegółowo opisuje zwycięzców aukcji w branży fotowoltaicznej. Baza firm pozwala na wszechstronną analizę nowego, szybko rosnącego segmentu rynku OZE.
Baza danych BIM firmy Viega do projektowania w cyfrowym modelu budowlanym     [ 04.09.2017 ]

Przyszłość budownictwa leży w technologiach cyfrowych. Building Information Model (BIM) to narzędzie planistyczne, które łączy elementy projektu związane z różnymi branżami w jednym wirtualnym modelu budynku. Wpływa to znacząco na efektywność ekonomiczną i niezawodność poszczególnych procesów, włączając w to fazę operacyjną. Baza danych BIM firmy Viega jest dostępna bezpłatnie na stronie: www. viega.com/BIM
Rynek fotowoltaiki 2016/2017 na podstawie raportu „Rynek fotowoltaiki 2017 w Polsce”     [ 04.09.2017 ]

Instytut Energetyki Odnawialnej opublikował w maju br. raport „Rynek fotowoltaiki’2017 w Polsce”, który jest przygotowywany na podstawie badania rynku prowadzanego bezpośrednio wśród producentów i głównych dystrybutorów systemów fotowoltaicznych. Partnerem raportu jest Europejski Instytut Miedzi. Raport został objęty patronatem przez: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polską Agencję Inwestycji i Handlu S.A. (dawniej PAIZ) oraz Związek Gmin Wiejskich RP. W raporcie zostały zaprezentowane nie tylko dane statystyczne dotyczące sprzedaży instalacji fotowoltaicznych w Polsce na przestrzeni ostatnich lat (import, eksport, segmentacja rynku krajowego), ale również możliwości rozwoju rynku oraz modele biznesowe dla branży PV w Polsce.
Stagnacja w rozwoju budownictwa     [ 03.09.2017 ]

Prasa donosi o gwałtownym rozwoju budownictwa mieszkaniowego i jego wpływie na wzrost PKB Polski. Czy jednak wszystko idzie w dobrym kierunku? Czy fakt spełnienia marzeń dużej liczby Polaków jest jedyną misją rozwoju budownictwa? Czy w ogóle budownictwo się rozwija, czy tylko przybywa mieszkań? Zatrzymajmy się więc na chwilę i wejdźmy w tę tematykę głębiej.
Rozmowa z Grzegorzem Hauserem – dyrektorem handlowym firmy „Pipelife Polska”     [ 03.09.2017 ]

Spółka Pipelife Polska S.A. zajmuje się produkcją systemów rurowych z tworzyw sztucznych. Uściślając temat, posiada w swojej ofercie kompleksowy system produktów do sieci zewnętrznych oraz instalacji wewnętrznych. Tutaj mogę się pochwalić, że jako firma, jest jednym z trzech największych europejskich producentów w swojej branży.
Uwagi Instytutu Energetyki Odnawialnej do projektu rozporządzenia Ministerstwa Energii w sprawie ceny referencyjnej energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w 2017 r. wraz z wynikami ankiety wśród firm branży OZE nt. systemu aukcyjnego     [ 25.05.2017 ]

Konsultacje rozporządzenia przygotowywanego przez Ministerstwo Energii w kwestiach dotyczących cen referencyjnych na energię z OZE stwarzają okazję zarówno do oceny wysokości proponowanych cen referencyjnych, jak i szerszego kontekstu ich stanowienia i wpływu systemu aukcyjnego na rynek OZE. Zgodnie z delegacją ustawową Minister Energii określa ceny referencyjne i okres ich obowiązywania w drodze rozporządzenia nie później niż w terminie 60 dni przed dniem przeprowadzenia pierwszej w danym roku aukcji.
Promocje Fluke na sezon jesienny mierniki cęgowe, kamery termowizyjne, testery elektryczne, multimetry cyfrowe     [ 17.12.2016 ]

Firma Fluke przygotowała na sezon jesienny szereg zestawów promocyjnych, a także promocje cenowe na konkretne urządzenia. Zestawy pozwalają zaoszczędzić nawet 40 proc. w stosunku do standardowych cen.
Skutki ekonomiczne uchwalonej nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii w odniesieniu do mikroinstalacji     [ 18.08.2016 ]

Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO), bezpośrednio po opublikowaniu w dniu 5 maja 2016 r. przygotowanego w Ministerstwie Energii poselskiego projektu nowelizacji ustawy o OZE, przygotował kompleksową opinię ekonomiczną o projekcie, wskazując zasadnicze uchybienia w koncepcji regulacyjnej oraz związane z tym ryzyko. Niniejszą opinię IEO przygotował po zakończeniu (przyjęciu przez sejm poprawek senatu) 23 czerwca prac nad nowelizacją. Opinia dotyczy tylko tych elementów uchwalonej ustawy (rozdziału 4 ustawy), w stosunku do których można przeprowadzić ilościowe analizy ekonomiczne. Takich analiz nie można jeszcze przeprowadzić w stosunku do systemu aukcyjnego, który ma zastąpić dotychczasowy system wsparcia produkcji energii elektrycznej zielonymi certyfikatami, z uwagi na brak szeregu rozporządzeń wykonawczych (a nawet ich projektów).
Najwyższa jakość i nowości w ofercie marki QIK     [ 27.07.2016 ]

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferta marki QIK, stanowiąca kompleksowy, wysokiej jakości system instalacyjny, rozszerza gamę produktów. W II kwartale 2016 r. wprowadzamy do oferty rozwiązania stanowiące uzupełnienie dotychczas dostępnego asortymentu. Nowe produkty rozszerzą możliwości, a także ułatwią wykonywanie najpopularniejszych instalacji: ogrzewania podłogowego, grzejnikowego oraz zimnej i ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo przytaczamy kilka kluczowych faktów dotyczących wysokiej jakości rur QIK.
  (1) 2 3 4 5 6 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: