Droga polskiego przemysłu do zeroemisyjności     [ 20.05.2024 ]

Zapobieganie zmianom klimatycznym oraz walka o ochronę naszej planety to powszechne tematy, które kraje rozwinięte uważają za absolutną konieczność. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, a w efekcie końcowym dążenie do zeroemisyjności, to jeden z istotnych elementów strategii przeciwdziałania degradacji środowiska. W Polsce, podobnie jak w innych krajach, to przemysł odgrywa kluczową rolę w osiąganiu tych celów, co wymaga przemyślanej strategii i zdecydowanych działań.
Bezzwrotne dotacje z KPO     [ 20.05.2024 ]

Ruszył program wsparcia dla branży hotelarskiej i gastronomicznej (HoReCa), która najbardziej ucierpiała podczas pandemii i mocno odczuwa rosnące ceny energii. Wysokość dotacji, można otrzymać nawet 90 procent dofinansowania, pozwala na montaż pomp ciepła oraz systemów wentylacji, a tym samym znaczne zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Specjaliści wskazują na korzyści z zastosowania wentylacji z rekuperacją ciepła, co obniża potrzeby energetyczne obiektu.
Polski rynek energetyczny zamknięty na inwestycje     [ 20.05.2024 ]

Warunki rynkowe w polskim sektorze energetycznym w 2023 roku znacznie się pogorszyły – wynika z badania firmy Eaton. Pod względem kosztów transakcyjnych, regulacji oraz poziomu wykorzystania elastycznych zasobów, takich jak magazyny energii, pompy ciepła czy inteligentne liczniki, Polska otrzymała najniższą ocenę ze wszystkich krajów europejskich. Jak wskazują eksperci Eaton, konieczne są jasne i konkretne przepisy, które zwiększą dostępność rynku energii w Polsce. Najbardziej otwarte na zieloną energię ponownie okazały się kraje skandynawskie.
Co czeka rynek energii w 2024 roku?     [ 14.02.2024 ]

Rok 2023 był pełen niepokoju, konfliktów i zmian, także w sektorze energetycznym. Nadchodzące miesiące przyniosą wiele wyzwań związanych z transformacją i bezpieczeństwem energetycznym. To już nie tylko przechodzenie na OZE, ale przede wszystkim zapewnianie elastycznych sieci dystrybucyjnych, rozwijanie infrastruktury pojazdów elektrycznych oraz przygotowanie budynków na spełnienie wymogów związanych z zeroemisyjnością. Co czeka rynek energii w 2024 roku?
Co czeka rynek energii w 2024 roku?     [ 14.02.2024 ]

Rok 2023 był pełen niepokoju, konfliktów i zmian, także w sektorze energetycznym. Nadchodzące miesiące przyniosą wiele wyzwań związanych z transformacją i bezpieczeństwem energetycznym. To już nie tylko przechodzenie na OZE, ale przede wszystkim zapewnianie elastycznych sieci dystrybucyjnych, rozwijanie infrastruktury pojazdów elektrycznych oraz przygotowanie budynków na spełnienie wymogów związanych z zeroemisyjnością. Co czeka rynek energii w 2024 roku?
Marka QIK – to już 20 lat na rynku!     [ 14.04.2023 ]

W 2023 roku marka QIK, jeden z najpopularniejszych systemów instalacyjnych w Polsce, obchodzi swoje 20. urodziny. Na przestrzeni dwóch dekad marka ugruntowała swoją pozycję i stała się niekwestionowanym liderem na rynku instalacyjnym. Odświeżony w tym roku wizerunek – logotyp – marki QIK jest symbolem dojrzałości i 20-lecia jej istnienia. Przyjrzyjmy się więc historii i ewolucji, jaką przeszła.
Program partnerski Partner Instal-Konsorcjum w 2023 roku     [ 14.04.2023 ]

Instal-Konsorcjum to nie tylko sieć 30 hurtowni instalacyjnych, ale również miejsce, w którym troszczymy się o dobro i zadowolenie klientów. Tradycyjnie już rozpoczęły się akcje w programie PIK, które obowiązują w terminie od 02.01.2023 do 31.12.2023 r. Dzięki stałej współpracy z hurtowniami Instal-Konsorcjum możesz skorzystać z wielu akcji promocyjnych i zdobywać wiele satysfakcjonujących nagród. Przygotowaliśmy również atrakcyjne świadczenia, które zwiększają bezpieczeństwo i konkurencyjność prowadzonej działalności. Jednym z nich jest PartnerCarLeas – to ciekawa oferta, w ramach której za punkty PIK można jeździć nowym samochodem dostawczym.
Nowe narzędzia QIK Rebranding marki     [ 27.02.2023 ]

Marka QIK istnieje na rynku od prawie 20 lat. Jej dorobek cenią sobie zarówno Instalatorzy, jak i hurtownie zrzeszone w Grupie Instal-Konsorcjum. Oferta marki QIK stale się rozszerza, tym razem o kolejne narzędzia, które mają usprawnić i ułatwić pracę fachowcom wykonującym instalacje oparte na rurze wielowarstwowej QIK i złączkach zaprasowywanych QIK. Mając na uwadze dynamikę zmian, jaka zachodzi w branży grzewczej, QIK stawia nie tylko na nowe narzędzia i wysoką jakość oferowanych produktów, ale również na odświeżenie swojego wizerunku. Jednym z namacalnych elementów zmian jest nowe logo, które marka wprowadza z okazji zbliżającego się jubileuszu 20-lecia swojego istnienia.
Bezpieczeństwo pożarowe instalacji w budynkach     [ 20.02.2023 ]

Myśląc o przeciwpożarowym zabezpieczeniu budynków, zazwyczaj skupiamy się na ich konstrukcji. Tymczasem równie istotnym zagadnieniem są instalacje grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne, zwłaszcza że często przechodzą one przez strefy pożarowe. Kwestii ich bezpieczeństwa absolutnie nie można marginalizować. Jakie aspekty generują najwięcej wątpliwości?
77% firm z branży przemysłu, budownictwa i data center przewiduje zmianę źródeł energii     [ 09.11.2022 ]

Firmy z branży przemysłu, budownictwa i centrów danych przygotowują się na zmianę swoich źródeł energii – wynika z raportu Eaton. Co trzecia jest już w trakcie realizacji tego planu. Przedsiębiorstwa wciąż najczęściej korzystają z energii z sieci, ale w przyszłości na pierwsze miejsce wysuną się OZE. Czego trzeba, żeby tak się stało?
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: