Chcesz poprawić standard energetyczny budynku? Podejmij kroki w odpowiedniej kolejności!     [ 12.12.2021 ]

Hasło „sezon grzewczy” spędza sen z powiek właścicielom budynków na długo przed jego oficjalnym rozpoczęciem. Rosnące ceny energii sprawiają, że wizja przyszłych rachunków za ogrzewanie nie napawa optymizmem. W takiej sytuacji warto zastanowić się, jak poprawić standard energetyczny domu. Jak się okazuje, znaczenie ma tutaj nie tylko rodzaj, ale też kolejność działań.
Od 200 do 400 zł miesięcznie więcej w kieszeni Polaków, którzy instalowali fotowoltaikę w 2021 r. Raport Oferteo.pl     [ 12.12.2021 ]

70% inwestorów odczuwa oszczędności wynikające z użytkowania fotowoltaiki już w pierwszym roku działania paneli – wynika z raportu Oferteo.pl. Jednorazowe koszty uruchomienia instalacji wynoszą średnio 29 tys. zł. Trzy czwarte badanych wspomaga się dotacjami i ulgami oferowanymi przez państwo.
Oszczędności i komfort – tego oczekują Polacy od inteligentnego domu     [ 29.08.2021 ]

Ponad 50 proc. Polaków deklaruje, że bardziej niż jeszcze rok temu zwraca uwagę na oszczędności na rachunkach – wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research dla Netatmo. Potrzeba oszczędności jest najczęstszą zachętą do zakupu urządzeń smart home. Polacy kupują też inteligentne rozwiązania, aby ułatwić sobie życie, co ma szczególne znaczenie teraz, gdy więcej czasu spędzamy w domu. W ciągu ostatniego roku urządzenie smart home kupił już co dziesiąty z nas.
Ekologiczne budownictwo dzisiaj to lepsze jutro     [ 02.07.2021 ]

W Polsce przybywa certyfikowanych budynków, które powstały zgodnie z koncepcją zrównoważonego budownictwa. Ma to związek z coraz ostrzejszymi wymogami budowlanymi, których oczekuje Unia Europejska, jak również rosnącymi oczekiwaniami inwestorów. Nieruchomości zaplanowane zgodnie z najwyższymi standardami przynoszą wymierne korzyści nie tylko dla lokatorów, ale także dla środowiska. Firma Thermaflex stawia ekologię na pierwszym miejscu, dostarczając konsumentom nowoczesne, bezpieczne i neutralne dla środowiska rozwiązania.
Dom bez rachunków za ogrzewanie i prąd EnergyHEAT – pompy ciepła w zestawie z instalacją fotowoltaiczną     [ 17.02.2021 ]

Niezależność energetyczna, wysoki komfort życia, oszczędność finansowa, dbałość o środowisko – a wszystko to dzięki jednej inwestycji. Wystarczy zamienić tradycyjną kotłownię na nowoczesne rozwiązanie EnergyHEAT oferowane przez firmę Kratki. Atrakcyjne pakiety łączące pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną zapewnią ciepło i energię w domu na długie lata. Teraz rachunki za ogrzewanie i energię elektryczną nie muszą już być problemem.
Czysta energia ze słońca     [ 05.02.2021 ]

Coraz bardziej modne i chętnie wybierane przez inwestorów instalacje fotowoltaiczne są bez wątpienia przyszłością energetyki w domach jednorodzinnych i nie tylko. W jaki sposób zadbać o panele solarne na dachu, tak aby ich nie uszkodzić, a skutecznie oczyścić z zabrudzeń, by mogły pracować wydajnie? Niemiecki producent sprzętu czyszczącego – Karcher, ma na to nowy patent. Zestaw akcesoriów, który pozwoli czyścić wydajnie i bezpiecznie nie tylko panele solarne, ale też elewacje budynków jak i wysoko położone okna.
Domy bez rachunków – czym różni się dom pasywny od energooszczędnego     [ 20.08.2020 ]

Za pół roku wszystkie nowo budowane domy mają spełniać kryteria niemal zerowego zapotrzebowania na energię – to cel postawiony przez Unię Europejską. Tym samym domy pasywne, których nadal w Polsce nie powstaje wiele, przestają być fanaberią, a stają się koniecznością.
Pasywny styropian w pasywnym domu     [ 20.08.2020 ]

Koncepcja budownictwa pasywnego cieszy się coraz większą popularnością. W Polsce co roku rośnie liczba energooszczędnych domów. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ korzyści płynących z takiego rozwiązania jest bardzo wiele. A jaką rolę w pasywnych budynkach odgrywa termoizolacja?
Jak zabezpieczyć się przed pożarem fotowoltaiki? 10 zasad bezpiecznej instalacji     [ 20.08.2020 ]

Liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce stale rośnie. W 2019 r. przyłączono do sieci blisko 106 tys. mikroinstalacji PV, a zgodnie z danymi PSE, na początku kwietnia br. moc instalacji fotowoltaicznych wyniosła 1695,35 MW – to wzrost o ponad 180 proc. w stosunku do ubiegłego roku! Tak duża popularność instalacji sprawia, że musimy szczególnie zadbać o ich bezpieczny montaż i użytkowanie, by nie dopuścić do sytuacji zaprószenia ognia.
Pierwsza dzielnica smart city w Berlinie zasilana przez Panasonic     [ 20.08.2020 ]

W Europie Środkowej rozpoczęła się era połączonego cyfrowo, ekologicznego i zrównoważonego życia. Globalne portfolio Panasonic Smart Cities zostało rozszerzone o projekt European Lighthouse. Panasonic staje do walki na rynku urządzeń do oszczędzania energii w budynkach mieszkalnych.
  (1) 2 3 4 5 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: