Renowacja instalacji grzewczej – dlaczego warto ja wykonac i jakie korzysci niesie dla uzytkowników?     [ 25.07.2019 ]

Zwiekszajaca sie w Polsce emisja spalin do atmosfery przekłada sie na powstawanie smogu, a tym samym n iska j akosc p owietrza. T rujace s paliny maja negatywny wpływ nie tylko na srodowisko, ale i zdrowie mieszkanców. W celu poprawy obecnej sytuacji powstaja programy naprawcze, które zakładaja m.in. dofinansowanie wymiany badz renowacji instalacji grzewczej. W jaki sposób kazdy z nas moze przyczynic sie do poprawy kondycji srodowiska naturalnego? Czy i jak branza kominowa rozwiazuje problem powstawania smogu?
Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2018 Szósta edycja raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej     [ 12.08.2018 ]

W raporcie zostały wskazane trzy modele biznesowe działalności firm na polskim rynku: system prosumencki, system autoproducenta biznesowego oraz system aukcyjny. Jednakże raport zasadniczo skupia się na modelu aukcyjnym jako najbardziej obecnie perspektywicznym. Zdaniem IEO inwestycje realizowane w ramach aukcji na energię z OZE zaczną wkrótce dominować na polskim rynku fotowoltaiki. Dotychczas odbyły się dopiero dwie aukcje na energię z OZE.
Tanie grzanie kotły na pellet i energooszczędne kominy     [ 17.02.2017 ]

W dobie szybujących cen energii elektrycznej i gazu, nieustannie poszukujemy tańszych rozwiązań grzewczych. Kotły na paliwa biogeniczne charakteryzuje coraz wyższa – sięgająca 89% – sprawność. Automatyzacja pracy kotłów pelletowych sprawia z kolei, że są one nie tylko ekonomiczne, ale także bardzo wygodne w użytkowaniu. Wymagają bowiem obsługi raz na 5–7 dni.
Systemy solarne Viteco     [ 15.06.2016 ]

Słońce dostarcza ogromnych ilości energii cieplnej, której tylko część udaje się nam efektywnie wykorzystać. A przecież aż do 70 proc. energii potrzebnej do przygotowania wody użytkowej i do 40 proc. energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń może pochodzić ze słońca. Najkorzystniejszą i technicznie najprostszą metodą pozyskania ciepła słonecznego jest zastosowanie wydajnych systemów solarnych Viteco.
Zielona przyszłość budownictwa – budynki energooszczędne a właściwe systemy izolacyjne     [ 05.05.2015 ]

Choć ekologia wciąż przez niektórych mylnie kojarzona jest z chwilową modą, doświadczeni inwestorzy w pełni zaakceptowali już fakt, że dbałość o środowisko jest nieodzownie zintegrowana z przyszłością nowoczesnego budownictwa. Na popularność ekologicznych budynków niewątpliwie mają również wpływ wyjątkowo niskie koszty ich eksploatacji. O tym, jak energooszczędność nowo wznoszonych budynków wiąże się z właściwą izolacją przewodów, a także w jaki sposób możliwe staje się spełnianie wymogów „zielonego budownictwa”, opowiada Maria Witkowska, Dyrektor Obsługi Technicznej Rynku firmy Armacell.
Systemy solarne Viteco     [ 17.03.2015 ]

Marka Viteco zaprojektowana została dla osób poszukujących wysokiej jakości, przyjaznych środowisku rozwiązań, które zapewniałyby ekonomiczną efektywność cieplną. Produkty Viteco to gwarancja dobrego wykonania i parametrów technicznych oraz skuteczność i pewność rozwiązań na wiele lat. Rozwój marki Viteco od początku ukierunkowany został na stworzenie kompletnej i uniwersalnej oferty systemów solarnych, która dawałaby duże możliwości nie tylko na etapie doboru instalacji, ale także jej rozbudowy. Dzięki zastosowaniu zarówno udało się stworzyć asortyment stanowiący odpowiedź nawet dla najbardziej wymagających klientów.
Gruntowe pompy ciepła – w zgodzie z pięknym ogrodem     [ 18.07.2014 ]

Gruntowe pompy ciepła mogą koegzystować z architekturą krajobrazu. Obszar, na którym zamontowane są poziome lub pionowe kolektory, może być pięknym, przydomowym ogrodem. Najważniejsze, by dobrać odpowiedni system dolnego źródła i roślinność.
Fluke 1730 – zlokalizuj straty energii – zmniejsz rachunek za prąd     [ 27.09.2013 ]

Nowy trójfazowy rejestrator energii elektrycznej Fluke 1730 upraszcza proces wykrywania strat prądu. To intuicyjne w obsłudze urządzenie pozwala kierownikom zakładów i technikom-specjalistom na tworzenie i wdrażanie skutecznych strategii oszczędnościowych.
Z natury przyjazny środowisku – ekogroszek     [ 27.09.2013 ]

Ekologiczne źródła energii, czyli kolektory słoneczne i pompy ciepła to dość drogie inwestycje. Nie każdy inwestor budujący lub modernizujący instalację grzewczą może sobie na nią pozwolić, mimo że większości z nich zależy na ochronie środowiska naturalnego.
Energooszczędny dworek firmy ArtHauss
budowany w Starej Gorzelni pod Częstochową
    [ 11.12.2012 ]

W okolicach Częstochowy od połowy listopada powstaje pierwszy w Polsce energooszczędny dworek, budowany w technologii ArtHauss. Lider domów energooszczędnych – firma ArtHauss – na przykładzie budowanego w Starej Gorzelni dworku, którego inwestorem jest Pani Monika Piątkowska pokazuje, jak w prosty sposób można połączyć wyjątkową urodę i prostotę architektury sprzed kilku wieków z innowacyjnymi, przyjaznymi środowisku rozwiązaniami XXI wieku. Dzięki temu realizacja firmy ArtHauss to błyskawiczne urzeczywistnienie marzeń o własnym domu dla kilku pokoleń, który jest przyjazny domownikom i co ważne ekonomiczny w eksploatacji.
  (1) 2 3 4 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: