Kompletne systemy fotowoltaiczne Viteco     [ 07.05.2020 ]

Wprowadzając do swojej oferty systemy fotowoltaiczne Viteco, Instal-Konsorcjum nie kierowało się jedynie doraźną chęcią nadążenia za aktualnymi trendami rynkowymi. Głównym powodem wprowadzenia fotowoltaiki była chęć s tworzenia kompletnej o ferty systemów OZE dla naszych Klientów. Posiadając dzisiaj w swoim portfolio zarówno pompy ciepła, systemy fotowoltaiczne, jak i systemy rekuperacji powietrza, jako Grupa jesteśmy przygotowani do sprostania wymogom określonym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych nowych budynków, wskazującym rok 2021 jako datę graniczną dotyczącą wymogu budowy jedynie domów energooszczędnych w Polsce.
Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne? Zalety pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca     [ 19.02.2020 ]

Energia słoneczna jest jednym z najczystszych źródeł energii – niewyczerpalnym i ekologicznym zasobem, który jest dosłownie wszędzie wokół nas. Nasza planeta codziennie otrzymuje od Słońca ogromne ilości energii, a panele fotowoltaiczne umożliwiają bezpośrednią zmianę energii słonecznej w prąd elektryczny nawet w pochmurne dni. Jakie korzyści może przynieść korzystanie z paneli? Dlaczego warto wykorzystać tę technologię w twoim domu lub firmie?
Ile możesz zaoszczędzić dzięki instalacji fotowoltaicznej?     [ 13.11.2019 ]

Coraz częściej słyszymy o ograniczeniu emisji substancji szkodliwych dla naszego środowiska. Jednym ze sposobów na walkę ze smogiem jest stosowanie technologii opierającej się na odnawialnych źródłach energii. Niestety takie rozwiązania często są dość kosztowne i nie każdy jest w stanie z nich skorzystać. Z pomocą przychodzi nowy program rządowy „Mój Prąd”.
Elektrownia węglowa w Ostrołęce vs. fotowoltaika     [ 08.05.2019 ]

Instytut Energetyki Odnawialnej przeprowadził symulację wpływu wzrostu cen i taryf energii elektrycznej na opłacalność inwestycji w OZE
PROJEKTY FOTOWOLTAICZNE W POLSCE     [ 08.05.2019 ]

Aktualizacja Bazy Danych Projektów Fotowoltaicznych gotowych do realizacji w Systemie Aukcyjnym
Odnawialne źródła energii do przygotowania ciepłej wody użytkowej     [ 07.05.2019 ]

Trend zmierzający w kierunku ekologicznych źródeł energii jest coraz silniejszy. Rozwój technologii sprawia, że urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii są bardziej wydajne, a co za tym idzie lepiej spełniają swoje zadanie. Podgrzanie ciepłej wody użytkowej nie stanowi już wielkiego problemu, nawet w trudnych warunkach klimatycznych.
Raport IEO Potencjał fotowoltaiki w Polsce – 3,2 GW w 2020 r . to realny scenariusz mający oparcie w projektach PV     [ 16.11.2018 ]

Kluczowym momentem dla polskiego rynku OZE będzie rok 2020 oraz to, jaki udział odnawialnych źródeł energii w polskim miksie energetycznym uda się Polsce uzyskać. Obecne trendy wskazują, że istnieje obawa, że P olsce zabraknie 3 ,6% do w ypełnienia zobowiązania unijnego w wysokości minimum 15% udziału energii z OZE w bilansie zużycia energii finalnej brutto w 2020 r.
Gruntowa pompa ciepła z glikolem lub w technologii bezpośredniego odparowania     [ 01.02.2018 ]

Zastanawiając się nad instalacją nowego źródła ciepła dla domu, warto rozważyć inwestycję w gruntowe pompy ciepła. Te nowoczesne systemy zapewnią ogrzewanie budynku przez cały rok przy najniższych kosztach eksploatacji. Wybierać możemy spośród urządzeń pracujących w technologii z glikolem oraz bezpośredniego odparowania. Oba rozwiązania posiadają wiele istotnych zalet.
Dobra Energia – edukacja i współdziałanie     [ 01.02.2018 ]

Wspólne działania samorządów, edukacja ekologiczna i energetyczna mieszkańców oraz mądre zarządzanie energią w biznesie – to główne tematy podejmowane podczas grudniowej konferencji „Dobra Energia” w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.
MCX PLUS – nowy kocioł kondensacyjny firmy De Dietrich     [ 27.07.2016 ]

Dyrektywa ErP ustaliła minimalne poziomy sprawności energetycznej urządzeń grzewczych oraz maksymalne poziomy emisji zanieczyszczeń i hałasu. Wymóg sprawności sezonowej minumum 86% spełniają niemal wyłącznie kotły kondensacyjne, stąd na rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń. W ofercie sieci Instal-Konsorcjum znalazł się nowy kocioł kondensacyjny od firmy De Dietrich – MCX PLUS.
  (1) 2 3 4 5 6 7 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: