Raport IEO Potencjał fotowoltaiki w Polsce – 3,2 GW w 2020 r . to realny scenariusz mający oparcie w projektach PV     [ 16.11.2018 ]

Kluczowym momentem dla polskiego rynku OZE będzie rok 2020 oraz to, jaki udział odnawialnych źródeł energii w polskim miksie energetycznym uda się Polsce uzyskać. Obecne trendy wskazują, że istnieje obawa, że P olsce zabraknie 3 ,6% do w ypełnienia zobowiązania unijnego w wysokości minimum 15% udziału energii z OZE w bilansie zużycia energii finalnej brutto w 2020 r.
Gruntowa pompa ciepła z glikolem lub w technologii bezpośredniego odparowania     [ 01.02.2018 ]

Zastanawiając się nad instalacją nowego źródła ciepła dla domu, warto rozważyć inwestycję w gruntowe pompy ciepła. Te nowoczesne systemy zapewnią ogrzewanie budynku przez cały rok przy najniższych kosztach eksploatacji. Wybierać możemy spośród urządzeń pracujących w technologii z glikolem oraz bezpośredniego odparowania. Oba rozwiązania posiadają wiele istotnych zalet.
Dobra Energia – edukacja i współdziałanie     [ 01.02.2018 ]

Wspólne działania samorządów, edukacja ekologiczna i energetyczna mieszkańców oraz mądre zarządzanie energią w biznesie – to główne tematy podejmowane podczas grudniowej konferencji „Dobra Energia” w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.
MCX PLUS – nowy kocioł kondensacyjny firmy De Dietrich     [ 27.07.2016 ]

Dyrektywa ErP ustaliła minimalne poziomy sprawności energetycznej urządzeń grzewczych oraz maksymalne poziomy emisji zanieczyszczeń i hałasu. Wymóg sprawności sezonowej minumum 86% spełniają niemal wyłącznie kotły kondensacyjne, stąd na rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń. W ofercie sieci Instal-Konsorcjum znalazł się nowy kocioł kondensacyjny od firmy De Dietrich – MCX PLUS.
Systemy solarne Viteco     [ 27.07.2016 ]

Słońce dostarcza nam ogromnych ilości energii cieplnej, której tylko część udaje się nam efektywnie wykorzystać. A przecież aż do 70 proc. energii potrzebnej do przygotowania wody użytkowej i do 40 proc. energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń może pochodzić ze słońca. Najkorzystniejszą i technicznie najprostszą metodą pozyskania ciepła słonecznego jest zastosowanie wydajnych systemów solarnych Viteco.
Ogrzewanie słoneczne, czyli sposób na tanią i ekologiczną energię     [ 27.07.2016 ]

Słońce to ekologiczne, tanie i łatwo dostępne źródło energii. Odpowiednio wykorzystane promienie słoneczne są w stanie w prosty i efektywny sposób wspomóc domowe systemy grzewcze, a do tego zaopatrzyć mieszkańców w ciepłą wodę użytkową. Jakie jeszcze zalety posiada ogrzewanie solarne – wyjaśnia ekspert firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o.
Nowoczesna technologia fasadowa w ramach programu GPEE     [ 14.01.2016 ]

Koncepcja efektywności energetycznej staje się ważnym wyzwaniem współczesnego budownictwa oraz skłania do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. W ramach jej promocji zainicjowany został program GPEE, czyli Niemiecko- Polski Projekt Efektywności Energetycznej. Owoce sąsiedzkiej współpracy możemy podziwiać na budynku siedziby firmy Sto oraz Politechniki Łódzkiej, gdzie powstał budynek zero-emisyjny, oparty na nowoczesnej technologii fasadowej.
Patriotyzm gospodarczy, czyli pierwsze 3000 mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii     [ 14.01.2016 ]

Prosumeryzm energetyczny, rozumiany jako produkcja energii w celu pokrycia własnych potrzeb lub na sprzedaż, staje się w Polsce faktem. Dotyczy to zwłaszcza segmentu tzw. mikroinstalacji elektrycznych odnawialnych źródeł energii (OZE) – fenomenu ostatnich dwóch lat, analizowanego systematycznie przez IEO. Najnowsze dane mówią o spektakularnym przyroście liczby mikroinstalacji przyłączonych do sieci OSD w pierwszych trzech kwartałach 2015 r.
Opinia Instytutu Energetyki Odnawialnej na temat projektu nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii     [ 14.01.2016 ]

16 grudnia 2015 r. do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii (druk 134). Projekt ten jest niezmiernie ważny dla branży OZE. Zasadniczą zmianą, jaka miałaby nastąpić w obowiązującym prawie (ustawie o OZE), jest przesunięcie o pół roku (na 1 lipca 2016 r.) rozdziału 4 ustawy, który dotyczy mechanizmów i instrumentów wspierających wytwarzanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, w tym m.in. nowych w stosunku do obowiązującego prawa mechanizmów: aukcji dla dużych źródeł OZE oraz taryf gwarantowanych dla mikroźródeł OZE. Instytut Energetyki Odnawialnej, jako jednostka starająca się monitorować w sposób niezależny wdrażanie w Polsce przepisów wspierających rozwój OZE w myśl dyrektywy 28/2009/WE, w tym tworzenia i wdrażania przepisów ustawy o OZE oraz rozwój rynku OZE, widzi pilną potrzebę zajęcia stanowiska w tej sprawie.
TacoVent Airscoop: innowacyjne pierścienie „I-Ring”     [ 13.09.2015 ]

Firma Taconova poszerza swój asortyment odpowietrzników o kolejne modele automatyczne. W grupie produktów TacoVent Airscoop dostępne są teraz nowe separatory powietrza o średnicach od DN 20 do DN 40. Nowością w tej armaturze odpowietrzającej jest zastosowanie pierścieni „I-Ring“.
  (1) 2 3 4 5 6 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: