Milion mikroinstalacji w Polsce – czy sieć energetyczna nadąży za zmianami?     [ 21.08.2022 ]

Liczba przyłączonych mikroinstalacji przekroczyła milion. Ich moc już teraz jest większa, niż planowano w polityce energetycznej Polski dla wszystkich OZE na rok 2030. Wąskim gardłem transformacji staje się nieprzygotowana sieć energetyczna, która blokuje część zielonej energii. Stabilizowanie systemu dodatkowo utrudnia rosnące zapotrzebowanie na moc oraz niepewna sytuacja polityczna. Jak wskazują eksperci Eaton, pilnie potrzebujemy modernizacji sieci, ale też zdalnego sterowania zasilaniem i dopasowywania zużycia energii do jej produkcji.
Rok 2022 kluczowy dla energetyki – bez szybkich zmian transformacja nie będzie możliwa     [ 24.05.2022 ]

40-procentowy wzrost cen prądu wzbudził obawy wśród konsumentów oraz firm. Niestety, szybkiego powrotu do taniej energii prawdopodobnie nie będzie. Jak wskazują eksperci Eaton, najpierw potrzebna jest głęboka reforma systemu energetycznego w kierunku inteligentnych i rozproszonych mikrosieci. Przyjmowane dotąd rezolucje były zbyt słabe, aby zainicjować potrzebne zmiany. W 2022 roku potrzebne będzie znaczne przyspieszenie regulacji, zarówno na poziomie unijnym, jak i regionalnym.
Mimo zmian fotowoltaika nadal będzie opłacalna     [ 24.05.2022 ]

1 kwietnia w życie wchodzą zmiany w sposobie rozliczenia prosumentów. Nadwyżki energii produkowanej przez panele słoneczne trzeba będzie sprzedawać do sieci, a pobieraną moc kupować jak wszyscy, po wyższych cenach detalicznych. Nowe regulacje stawiają opłacalność fotowoltaiki pod znakiem zapytania. Czy stosowanie energii ze słońca nadal będzie miało sens?
IEO podnosi prognozę nowych mocy dla fotowoltaiki     [ 13.03.2022 ]

Według najnowszych danych opublikowanych przez Agencję Rynku Energii krajowa moc zainstalowana w fotowoltaice na koniec września przekroczyła 6,3 GW. Tak szybki przyrost mocy PV w Polsce przekracza nawet najbardziej optymistyczne prognozy zakładane na początku bieżącego roku. Za tak dynamiczny wzrost odpowiadają prosumenci, których udział w całkowitej mocy PV przekracza 70%.
Mikroinwertery Enphase z Doliny Krzemowej w Instal-Konsorcjum     [ 02.07.2021 ]

Miło nam poinformować, że Instal-Konsorcjum poszerzyło swoją ofertę handlową systemów fotowoltaicznych Viteco o mikroinwertery ENPHASE.
Energia z odnawialnych źródeł opłacalna dzięki kompleksowej termomodernizacji     [ 17.02.2021 ]

Powszechna fala renowacji to nie tylko efekty związane ze zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię, z nowymi miejscami pracy czy poprawą jakości powietrza. To również ekonomicznie uzasadnione możliwości lepszego i efektywniejszego wykorzystania odnawialnych źródeł energii w budownictwie, a co za tym idzie – rozwój innowacyjnych rozwiązań w polskich firmach.
Kompletne systemy fotowoltaiczne Viteco     [ 07.05.2020 ]

Wprowadzając do swojej oferty systemy fotowoltaiczne Viteco, Instal-Konsorcjum nie kierowało się jedynie doraźną chęcią nadążenia za aktualnymi trendami rynkowymi. Głównym powodem wprowadzenia fotowoltaiki była chęć s tworzenia kompletnej o ferty systemów OZE dla naszych Klientów. Posiadając dzisiaj w swoim portfolio zarówno pompy ciepła, systemy fotowoltaiczne, jak i systemy rekuperacji powietrza, jako Grupa jesteśmy przygotowani do sprostania wymogom określonym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych nowych budynków, wskazującym rok 2021 jako datę graniczną dotyczącą wymogu budowy jedynie domów energooszczędnych w Polsce.
Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne? Zalety pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca     [ 19.02.2020 ]

Energia słoneczna jest jednym z najczystszych źródeł energii – niewyczerpalnym i ekologicznym zasobem, który jest dosłownie wszędzie wokół nas. Nasza planeta codziennie otrzymuje od Słońca ogromne ilości energii, a panele fotowoltaiczne umożliwiają bezpośrednią zmianę energii słonecznej w prąd elektryczny nawet w pochmurne dni. Jakie korzyści może przynieść korzystanie z paneli? Dlaczego warto wykorzystać tę technologię w twoim domu lub firmie?
Ile możesz zaoszczędzić dzięki instalacji fotowoltaicznej?     [ 13.11.2019 ]

Coraz częściej słyszymy o ograniczeniu emisji substancji szkodliwych dla naszego środowiska. Jednym ze sposobów na walkę ze smogiem jest stosowanie technologii opierającej się na odnawialnych źródłach energii. Niestety takie rozwiązania często są dość kosztowne i nie każdy jest w stanie z nich skorzystać. Z pomocą przychodzi nowy program rządowy „Mój Prąd”.
Elektrownia węglowa w Ostrołęce vs. fotowoltaika     [ 08.05.2019 ]

Instytut Energetyki Odnawialnej przeprowadził symulację wpływu wzrostu cen i taryf energii elektrycznej na opłacalność inwestycji w OZE
  (1) 2 3 4 5 6 7 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: