Ekologiczne kominki – zachwycający blask ognia w zgodzie z naturą     [ 08.05.2020 ]

Dom to jedyne takie miejsce na świecie. Urządzony z najwyższą dbałością o każdy szczegół, „szyty na miarę” indywidualnych potrzeb i pragnień. Tworzony z troską o środowisko naturalne. Proekologiczne materiały i urządzenia to dziś nie tylko moda, ale coraz częściej wymóg prawny. By cieszyć się niezwykłym widokiem żywego ognia w domu, oprócz wzornictwa i kolorystyki należy wziąć pod uwagę przepisy Unii Europejskiej dotyczące ekologii. By przez długie lata korzystać z ciepła płynącego z kominka, warto już dziś zadbać o to, by urządzenie spełniało wszystkie normy prawa unijnego oraz krajowego.
Kotły VITECO – EG PELLET MINI oraz EG PELLET MINI COMPACT – po liftingu jeszcze bardziej nowoczesne, ekonomiczne i niezawodne     [ 08.05.2020 ]

Jak zapowiadaliśmy w grudniu ubiegłego roku, przyszedł czas na odświeżenie najbardziej popularnych kotłów pelletowych VITECO, tj. kotłów serii EG PELLET MINI oraz EG PELLET MINI COMPACT. Te modele urządzeń to jedne z najbardziej rozpoznawalnych kotłów marki VITECO. Robert Słotwiński z końcem 2019 r. uchylił już rąbka tajemnicy, jakie zmiany zostaną wprowadzone. „W związku z faktem, że kotły VITECO są rozpoznawalne w branży m.in. dzięki swojej estetyce, chcieliśmy nadać im atrakcyjniejszy wygląd” – pisał wówczas. W konsekwencji projektanci wprowadzili kilka nowości, które spodobają się zarówno klientom, jak i instalatorom oraz firmom handlowym.
Pompa ciepła jako sposób walki ze smogiem     [ 19.02.2020 ]

Problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza oraz smogiem doskwierają nam coraz mocniej. To, czym oddychamy, ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Wybierając odpowiednie urządzenie grzewcze, możemy poprawić obecną sytuację.
Podsumowanie roku 2019 Nowe produkty wprowadzone w roku 2019     [ 19.02.2020 ]

Produkty marki concept dostarczane przez firmę Womix mają zastosowanie w systemach regulacji centralnego ogrzewania. Zarówno armatura, jak i zawory mieszające, systemy grup pompowych czy też poszczególne elementy wyposażenia kotłowni produkowane są w Polsce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz obserwacji zmieniających się trendów wiemy, jak ważna jest jakość i estetyka wykonania produktów.
Jaki grzejnik w pokoju dziecka?     [ 19.02.2020 ]

Grzejniki w pokojach dziecięcych powinny zapobiegać wysuszaniu powietrza i cyrkulacji kurzu. Przydatny będzie ich łagodny kształt i blokada ustawień termostatu. Możemy wybrać zarówno tańsze grzejniki konwekcyjne, jak i droższe – radiacyjne. Dzięki podświetleniu LED stworzą w pokoju dziecka przytulny nastrój.
TacoSys Pro – rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiązaniami     [ 19.02.2020 ]

Rozdzielacz obiegów grzewczych stanowi kluczowe ogniwo w każdym systemie ogrzewania podłogowego, które decyduje o efektywnym i precyzyjnym działaniu całego układu. TacoSys Pro firmy Taconova to produkt najnowszej generacji, gwarantujący indywidualną i dostosowaną do potrzeb użytkowników regulację temperatur w pomieszczeniach. Zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania, takie jak TacoDrive, czyli siłownik termoelektryczny zintegrowany z zaworem, zdecydowanie ułatwiają także montaż i prace serwisowe.
Wodny wymiennik ciepła dla serii PACi R32     [ 19.02.2020 ]

Panasonic wprowadził do oferty wodny wymiennik ciepła dla linii PACi z czynnikiem chłodniczym R32. Jest to pierwszy na rynku wymiennik ciepła do produkcji ciepłej wody lub wody lodowej kompatybilny z urządzaniami typu PAC (Packaged Air Conditioners).
Ekologiczne kotły Viteco     [ 19.02.2020 ]

5 listopada 2019 r. Prezydent RP podpisał ustawę nowelizującą Prawo ochrony środowiska oraz niektóre inne ustawy. Nowela ta mówi m.in. o zakazie sprowadzania na polski rynek kotłów pozaklasowych, tzw. kopciuchów, oraz wprowadza kary za ich sprzedaż.
Co wspólnego mają gąski z produkcją grzejnika aluminiowego?     [ 19.02.2020 ]

Dzięki własnej produkcji Armatura Kraków SA może zapewnić najwyższą jakość produktów. Kontrola każdego procesu, każdego, nawet najmniejszego, kroku w łańcuchu produkcyjnym gwarantuje, że grzejniki aluminiowe Gavia są w najlepszym gatunku. I dlatego objęte są 15-letnią gwarancją.
Nowe standardy dla techniki grzewczej     [ 19.02.2020 ]

Zmiany klimatu to obecnie jeden z najważniejszych tematów poruszanych przez Unię Europejską. Zanieczyszczenie środowiska wpływa nie tylko niekorzystnie na rośliny oraz zwierzęta, ale także na ludzi. Ogromne znaczenie w walce ze smogiem ma wybór urządzenia grzewczego, a spośród dostępnych na rynku rozwiązań można wybrać takie, które nie wytwarza szkodliwych substancji i jest przyjazne dla środowiska.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: