W jaki sposób efektywnie ogrzać obiekt wielkokubaturowy?     [ 13.11.2019 ]

Budowa obiektu wielkokubatorowego, jak hala przemysłowa czy magazyn, wiąże się z podejmowaniem licznych decyzji co do eksploatacji. Wśród nich zapaść musi także ta, w naszym klimacie szczególnie istotna, dotycząca ogrzewania. Inwestor decydując się na ogrzewanie obiektu wielkokubaturowego, może stanąć przed dylematem: jaki system zastosować?
Miedziane ogrzewanie ścienne wkrótce zastąpi tradycyjne grzejniki?     [ 13.11.2019 ]

Sezon grzewczy to z jednej strony trudny okres dla naszego zdrowia – wysokie stężenie smogu na zewnątrz i suche oraz zakurzone powietrze w mieszkaniu, a z drugiej wysokie koszty, które w dodatku ciągle rosną. Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki, tylko w tym roku cena energii cieplnej wzrośnie o kilkanaście procent. Dlatego inżynierzy poszukują nowych, ekologicznych i efektywnych energetyczne rozwiązań grzewczych. Zdaniem ekspertów Europejskiego Instytutu Miedzi, oba te założenia spełnia ogrzewanie ścienne, oparte na rurach miedzianych. Pozwala ono zaoszczędzić nawet 18 proc. na rachunkach za ciepło!
Komfort w wersji maksymalnie kompaktowej - Premiera pompy ciepła maxima compact zintegrowanej ze zbiornikiem     [ 13.11.2019 ]

Gruntowe pompy ciepła z serii Maxima są marką samą w sobie. W ostatnich latach zgarnęły liczne nagrody branżowe przyznawane najnowocześniejszym, innowacyjnym i ekologicznym urządzeniom grzewczym w Polsce.
Sezon w pełni – promocje w bieżącym kwartale Produkty concept by Womix na Giełdzie Towarowej Grupy Instal-Konsorcjum     [ 05.11.2019 ]

Na nadchodzący sezon przygotowaliśmy dla Państwa kilka promocji na produkty pod marką concept dostarczane przez naszą firmę. Obejmują one kilka znanych i popularnych artykułów oraz nowość na ten kwartał – zestaw INSUL-BOX – DN 20. Naszą aktywność i chęć rozwoju marki concept by Womix potwierdza dodatkowo udział w Giełdzie Towarowej Grupy Instal-Konsorcjum, która odbyła się w dniach 4–6 września.
Pompy ciepła Viteco i Saunier Duval w ofercie Towarów Specjalnych hurtowni Grupy Instal-Konsorcjum     [ 05.11.2019 ]

W sierpniu 2019 r. oferta Towarów Specjalnych w asortymencie marki Viteco została uzupełniona o nowy produkt – wiszącą pompę ciepła powietrze-woda do przygotowania c.w.u. Viteco HeatOn. Utożsamiamy się tylko z liderami w branży grzewczej realizującymi program OZE – dając swoim Klientom gwarancję jakości, niezawodności, oszczędności i bezpieczeństwa.
Kompleksowy system sterowania ogrzewaniem podłogowym QIK     [ 05.11.2019 ]

Ogrzewanie podłogowe jest dziś bardzo popularnym systemem grzewczym. Zastosowanie tego typu ogrzewania nie tylko poprawia walory estetyczne wnętrza, ale również zapewnia osiągnięcie znacznych oszczędności, a co najważniejsze pozwala uzyskać rozkład temperatur w pomieszczeniu najbardziej zbliżony do idealnego. Aby zapewnić dokładność i wygodę sterowania, a tym samym zwiększyć wydajność i oszczędność systemu grzewczego, warto stosować strefowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym.
Dom w standardzie WT 2021 z pompa ciepła     [ 25.07.2019 ]

Z dniem 1 stycznia 2017 r. weszły w zycie zaktualizowane warunki techniczne, którym musza odpowiadac budynki oraz ich usytuowanie. Kolejna zmiana czeka nas juz w 2021 r., kiedy stare przepisy zostana zastapione nowymi warunkami technicznymi. Przygotowujac sie do budowy domu, warto wiec zapoznac sie z nowymi regulacjami, biorac pod uwage takze urzadzenia grzewcze.
Kiedy instalacja musi wyjsc na zewnatrz?     [ 25.07.2019 ]

Fala upałów, która przetacza sie przez Polske tego lata, przypomina inzynierom instalacji, kierownikom utrzymania ruchu oraz zarzadcom zakładów przemysłowych o tym, jak istotna jest odpowiednia ochrona rurociagów biegnacych na zewnatrz budynków. Z mysla własnie o tego typu zastosowaniach powstały produkty izolacyjne z serii PAROC Pro Clad.
Powiew nowoczesnosci – zarzadzanie jakoscia i temperatura powietrza w inteligentnym domu     [ 25.07.2019 ]

Projektujac i urzadzajac wnetrze, skupiamy sie czesto na jego walorach estetycznych – wybieramy ciekawy wzór tapety, optymalny kształt sofy czy idealnie dobrany kolor zasłon. Na tym etapie warto jednak pomyslec równiez o tym, co niewidoczne, a kluczowe dla naszego funkcjonowania. Powietrze – jego jakosc i temperatura – w znacznym stopniu decyduje o klimacie w domu i samopoczuciu mieszkanców. Automatyka budynkowa firmy ABB daje nam mozliwosc nie tylko kontrolowania jakosci powietrza, ale i zdalnego zarzadzania temperatura, by odpoczywajac na wygodnej kanapie w stylowo urzadzonym salonie, czuc sie jednoczesnie bezpiecznie i komfortowo.
Regulacja pompy obiegowej za pomoca smartfona     [ 25.07.2019 ]

Energooszczedne ogrzewanie jest mozliwe tylko przy uzyciu efektywnych pomp obiegowych. Równie wazne jest precyzyjne dopasowanie ustawien pompy do konkretnego systemu grzewczego oraz mozliwosc regularnej kontroli parametrów roboczych. Firma Taconova opracowała w tym celu nowe, inteligentne rozwiazanie. Specjalna aplikacja współpracujaca z wysoko wydajna pompa obiegowa TacoFlow2 eLink pozwala na bezprzewodowa regulacje i odczyt danych z urzadzenia oraz protokołowanie wartosci pomiarów.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: