Masz już nowy piec? Weź dotację na ocieplenie domu     [ 04.02.2019 ]

Do programu „Czyste Powietrze” mogą zgłosić się beneficjenci, którzy już skorzystali z innych programów antysmogowych i mają nowy piec, a nie ocieplili domu. Korzyści kompleksowej termomodernizacji, na którą składa się izolacja domu i nowe źródło ciepła? O 60% spadną koszty ogrzewania, a smog zmniejszy się aż o 96% !
Kolejna zima pod znakiem smogu. Chcesz coś zmienić? Wymień kocioł     [ 04.02.2019 ]

Sezon grzewczy trwa „pełną parą”, ale mając na względzie regularnie pogarszający się stan jakości powietrza, parę wypadałoby zastąpić smogiem. Jak co roku setki tysięcy starych „kopciuchów” w gospodarstwach domowych rozpoczyna swój trujący mozół. Choć współczesna technologia grzewcza daje nam powszechny dostęp do ekologicznych i znacznie tańszych rozwiązań, to w większości polskich domów wciąż królują wysłużone kotły węglowe. To zaskakujące zjawisko, biorąc pod uwagę korzyści, jakie płyną z wymiany starych instalacji grzewczych.
AIRMAX2 pompa ciepła do potęgi drugiej     [ 04.02.2019 ]

Kolejny dowód na to, że Galmet tworzy rzeczy mądre: pompa ciepła Airmax2. Na jakie potrzeby użytkownika odpowiada? Czy jest gwarancją konkretnych oszczędności? I czy rzeczywiście to urządzenie do potęgi? Odpowiedzi znajdą Państwo poniżej. Nasz niewielki poradnik przyda się bez względu na to, czy są Państwo instalatorami, hurtownikami czy potencjalnymi użytkownikami pompy.
Innowacyjne rozwijaki do rury QIK     [ 04.02.2019 ]

Korzyści płynących z wykorzystania wielowarstwowych rur QIK jako głównego elementu ogrzewania podłogowego jest wiele. Przy prawidłowym wykonaniu uzyskujemy nieduże koszty ogrzewania, trwałość, wysoki komfort cieplny oraz 10-letnią gwarancję. W skład oferty wchodzą między innymi: 600-metrowe kręgi rury 16x2 wykonanej w technologii PE–RT II/ AL/PE–RT II oraz 500-metrowe kręgi rury 16x2 oraz 17x2 wykonane w technologii PE–RT II/ EVOH/PE–RT II.
Dlaczego warto zainwestować w konwektory ?     [ 01.02.2019 ]

Zalety grzejników konwektorowych, o których mówi się coraz głośniej, sprawiają, że tego typu ogrzewanie coraz częściej jest wykorzystywane w naszych domach. Oddaje ciepło w procesie konwekcji przy zmniejszonym udziale procesu promieniowania, dzięki czemu pomieszczenia ogrzewają się równomiernie. Co jeszcze warto wiedzieć o konwektorach? Czy ich montaż w domu jest opłacalny?
Ekologiczne kotły pelletowe Viteco     [ 01.02.2019 ]

Kotły marki Viteco to produkty nowoczesne, bezpieczne, łatwe w obsłudze, ekologiczne i energooszczędne. Charakteryzują się wysoką sprawnością, nowoczesnym wyglądem oraz bardzo dobrą jakością wykonania. Wszystkie kotły Viteco produkowane są w Polsce według najwyższych standardów – Systemu Zapewnienia Jakości wg Dyrektywy Urządzeń Ciśnieniowych 97/23/WE, co potwierdzone jest znakiem CE0036. Kotły mają 5. klasę według europejskiej normy EN 303- 5:2012, a wybrane jednostki spełniają wymogi ECODESIGN2020. Warto dodać, że całość certyfikacji kotłów odbywa się w niezależnym instytucie w Brnie (Czechy).
Nowe złączki Megapress S do instalacji o temperaturze roboczej do 140oC     [ 01.02.2019 ]

Innowacyjny system Megapress firmy Viega umożliwia zaprasowywanie na zimno rur ze stali grubościennej w instalacjach grzewczych, chłodniczych czy tryskaczowych. Dzięki złączkom Megapress S o średnicach od 3/8 do 2″ technologia ta może być teraz stosowana również w sieciach ciepłowniczych (za wejściem do budynku) i instalacjach przemysłowych o temperaturze medium do 140oC. Nowe kształtki są wyraźnie oznaczone białą kropką i napisem „FKM”, informującym o rodzaju uszczelki.
Kompaktowy magnetyczny separator zanieczyszczeń z efektem cyklonu     [ 01.02.2019 ]

Giacomini, jeden z największych producentów armatury w Europie, prezentuje kompaktowy separator zanieczyszczeń R146C, który dostępny jest teraz pod marką concept. Jest to rozwiązanie, które wyróżnia się na rynku ze względu na łatwość instalacji i uniwersalność montażu, prostotę konserwacji, a przede wszystkim trójstopniowy proces usuwania zanieczyszczeń.
Junkers-Bosch: 25 lat sukcesów na polskim rynku     [ 01.02.2019 ]

25 lat temu dział handlowy Junkers rozpoczął sprzedaż urządzeń grzewczych w ramach spółki Robert Bosch w Polsce, oferując dwie podstawowe grupy produktów: termy i kotły gazowe. Dziś Junkers-Bosch sprzedaje w Polsce 75 tys. produktów rocznie i rozwija nowe obszary działalności. Marka mocno zaznacza swoją obecność na rynku urządzeń wykorzystujących energię odnawialną, np. pompy ciepła, a także na rynku klimatyzacji.
Wydajność, oszczędność i ekologia Pompy ciepła STIEBEL ELTRON rozwiązaniem dla każdego     [ 16.11.2018 ]

Pompy ciepła, choć są dość kosztowną inwestycją, zyskują na popularności. Ceni się je za funkcjonalność i bezawaryjną pracę. Są rozwiązaniem szytym na miarę XXI w. Dlaczego warto zainstalować je w swoim domu?
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: