Ogrzewanie nadmuchowe obiektów wielkokubaturowych oraz standaryzacja parametów wodnych nagrzewnic powietrza     [ 13.11.2020 ]

Nagrzewnice wodne to jedno z najpopularniejszych urządzeń służących do ogrzewania powietrza w obiektach wielkokubaturowych. Ich największym atutem jest skuteczność oraz niskie koszty inwestycyjne. Na rynku jest jednak duży wybór tego rodzaju urządzeń, zatem które z nich wybrać? W jaki sposób one działają? Czym się kierować i co jest najważniejsze przy doborze tego rodzaju urządzeń?
Systemy sufitowe Uponor – nowy wymiar projektowania ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń     [ 05.11.2020 ]

Rosnące wymagania inwestorów i użytkowników powierzchni biurowych oraz proekologiczne trendy w projektowaniu instalacji grzewczych sprawiają, że w nowoczesnych obiektach coraz częściej dominują systemy ogrzewania płaszczyznowego. Obok popularnej do tej pory podłogówki znajduje się efektywne ogrzewanie sufitowe i ścienne, które zapewnia nieograniczone możliwości projektowe, wpisując się przy tym w koncepcję zrównoważonego budownictwa.
QIK – nowa płyta systemowa – ogrzewanie podłogowe     [ 05.11.2020 ]

Ogrzewanie podłogowe cechuje się wieloma zaletami, których próżno szukać w tradycyjnych systemach grzewczych. Pozwala zaoszczędzić energię, gwarantuje wysoki komfort cieplny i pozytywnie wpływa na estetykę ogrzewanych pomieszczeń. Zapewnia przyjemne ciepło dla wrażliwych na temperaturę stóp, jednocześnie przekładając się na higienę powietrza. Przy okazji pozwala uniknąć często przewymiarowanych grzejników – jeżeli źródłem ciepła jest kocioł kondensacyjny lub pompa ciepła. Bazą do takiego ogrzewania jest systemowa płyta polistyrenowa QIK.
Innowacyjne pompy ciepła Viteco     [ 05.11.2020 ]

Pompy ciepła Viteco do ciepłej wody użytkowej to kompletna linia urządzeń zarówno zbiornikowych, jak i bez zbiornika wody. Do swojej pracy wykorzystują energię cieplną z powietrza i mogą pozyskiwać z otoczenia większość energii potrzebnej do podgrzania wody. W porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi pozwala to zdecydowanie obniżyć koszty przygotowania ciepłej wody.
Koncepcja Logafix D3 marki Buderus Kompleksowa ochrona systemu grzewczego     [ 20.08.2020 ]

Efektywność i żywotność systemu grzewczego to kwestia kluczowa. Decyzje dotyczące wyposażenia i zabezpieczenia systemu grzewczego odgrywają fundamentalną rolę.
GeniaAir Mono – przełomowa technologia pompy ciepła – wysoka sprawność i ochrona klimatu     [ 20.08.2020 ]

Wyznaczanie nowych standardów na rynku urządzeń grzewczych to w Saunier Duval wieloletnia tradycja. Postanowiliśmy wykorzystać swą wiedzę do ochrony klimatu, wprowadzając naturalny czynnik chłodniczy R290 w pompach ciepła. Ma on niewątpliwe zalety w porównaniu z innymi czynnikami: około 75 proc. mniejszą objętość w obiegu, niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) oraz umożliwia pracę z grzejnikami dzięki wysokiej temperaturze zasilania (75oC), co jest szczególnie korzystne w projektach modernizacji instalacji. Nowa pompa GeniaAir Mono to jedno z pierwszych naszych urządzeń z zastosowaniem R290. W przyszłości będzie ich więcej.
Innowacyjny system ogrzewania podłogowego QIK Alu Standard     [ 20.08.2020 ]

System ogrzewania podłogowego QIK Alu Standard w suchej zabudowie umożliwia wykonanie przykrycia podłogi bez wylewki betonowej. Podstawą są płyty systemowe, wykonane metodą wtrysku ze styropianu o klasie twardości EPS 300 oraz nowość – styropian w najwyższej klasie twardości EPS 400. Płyty pokryte są folią aluminiową, która stanowi radiator i zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła od rury QIK po powierzchni płyty.
Ekologiczne kominki – zachwycający blask ognia w zgodzie z naturą     [ 08.05.2020 ]

Dom to jedyne takie miejsce na świecie. Urządzony z najwyższą dbałością o każdy szczegół, „szyty na miarę” indywidualnych potrzeb i pragnień. Tworzony z troską o środowisko naturalne. Proekologiczne materiały i urządzenia to dziś nie tylko moda, ale coraz częściej wymóg prawny. By cieszyć się niezwykłym widokiem żywego ognia w domu, oprócz wzornictwa i kolorystyki należy wziąć pod uwagę przepisy Unii Europejskiej dotyczące ekologii. By przez długie lata korzystać z ciepła płynącego z kominka, warto już dziś zadbać o to, by urządzenie spełniało wszystkie normy prawa unijnego oraz krajowego.
Kotły VITECO – EG PELLET MINI oraz EG PELLET MINI COMPACT – po liftingu jeszcze bardziej nowoczesne, ekonomiczne i niezawodne     [ 08.05.2020 ]

Jak zapowiadaliśmy w grudniu ubiegłego roku, przyszedł czas na odświeżenie najbardziej popularnych kotłów pelletowych VITECO, tj. kotłów serii EG PELLET MINI oraz EG PELLET MINI COMPACT. Te modele urządzeń to jedne z najbardziej rozpoznawalnych kotłów marki VITECO. Robert Słotwiński z końcem 2019 r. uchylił już rąbka tajemnicy, jakie zmiany zostaną wprowadzone. „W związku z faktem, że kotły VITECO są rozpoznawalne w branży m.in. dzięki swojej estetyce, chcieliśmy nadać im atrakcyjniejszy wygląd” – pisał wówczas. W konsekwencji projektanci wprowadzili kilka nowości, które spodobają się zarówno klientom, jak i instalatorom oraz firmom handlowym.
Pompa ciepła jako sposób walki ze smogiem     [ 19.02.2020 ]

Problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza oraz smogiem doskwierają nam coraz mocniej. To, czym oddychamy, ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Wybierając odpowiednie urządzenie grzewcze, możemy poprawić obecną sytuację.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: