Pompy ciepła a ekologia     [ 21.08.2022 ]

Pompy ciepła cieszą się opinią niezwykle ekologicznych źródeł ogrzewania. Praca pompy ciepła jest nieszkodliwa dla otoczenia. Wynika to głównie z faktu, że nie produkuje ona żadnych zanieczyszczeń, takich jak spaliny czy popiół. Aby pompa mogła pracować odpowiednio, jej moc musi być dobrana pod konkretny budynek, który będzie ogrzewała. Dzięki temu będzie ona wytwarzała tylko tyle ciepła, ile faktycznie jest potrzebne.
Pompa – najważniejszy element przepompowni     [ 21.08.2022 ]

Przepompownie składają się z wielu elementów, ale zdecydowanie najważniejszym z nich jest pompa lub ich zestaw. Bez działającej i efektywnej pompy przepompownia jest tylko zbiornikiem na ścieki. Na rynku dostępne są różne rodzaje pomp, każdy dostosowany do innych warunków.
Purmo z nową kolekcją dekoracyjnych grzejników łazienkowych     [ 21.08.2022 ]

Łazienka to pierwsze miejsce, do którego wchodzimy po przebudzeniu. Chcielibyśmy, aby była przyjemna, ciepła i komfortowa, a jej wystrój odzwierciedlał naszą osobowość i preferencje. Do tego niezbędne jest rozwiązanie grzewcze, które połączy styl z funkcjonalnością. Purmo proponuje nową kolekcję dekoracyjnych grzejników łazienkowych Figuresse, która pojawi się w sprzedaży już w czerwcu. Czym wyróżniają się te modele? To przede wszystkim atrakcyjny design, łatwość montażu oraz modne kolory.
Ogrzewanie podłogowe QIK Kompleksowy system w ofercie Instal-Konsorcjum     [ 21.08.2022 ]

Ogrzewanie podłogowe cechuje się wieloma zaletami, których próżno szukać w tradycyjnych systemach grzewczych. Pozwala zaoszczędzić energię, gwarantuje wysoki komfort cieplny i pozytywnie wpływa na estetykę ogrzewanych pomieszczeń. Zapewnia przyjemne ciepło dla wrażliwych na temperaturę stóp, jednocześnie przekładając się na higienę powietrza. Przy okazji pozwala uniknąć często przewymiarowanych grzejników – jeżeli źródłem ciepła jest kocioł kondensacyjny lub pompa ciepła.
Megapress – system zaprasowywany do zadań specjalnych     [ 21.08.2022 ]

Jak bezpiecznie wykonać instalację grzewczą w hali produkcyjnej nad pracującymi urządzeniami lub szybko połączyć ze sobą ponad 12 km stalowych rur w największej na świecie solarnej suszarni osadów ściekowych? Rozwiązaniem jest nowoczesna technika zaprasowywania na zimno. System Megapress firmy Viega doskonale sprawdza się w przypadku skomplikowanych i wymagających projektów, takich jak montaż instalacji w obiektach przemysłowych.
Nowe pompy obiegowe Taconova do efektywnych instalacji ciepłej wody użytkowej     [ 21.08.2022 ]

Kompaktowe, wytrzymałe i wydajne: sprawdzone pompy obiegowe Taconova wyróżniają się wysokim standardem technicznym i różnorodnością zastosowań. Oferta firmy obejmuje łatwe w montażu modele do klasycznych systemów ogrzewania, instalacji solarnych oraz cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. W tym roku szwajcarski producent zaprezentował dwie nowe, wyjątkowo wydajne pompy TacoFlow2 Pure i TacoFlow2 Pure Plus, przeznaczone zarówno dla budownictwa mieszkaniowego, jak i obiektów komercyjnych.
Rekuperatory włoskiego producenta CLA pod marką Viteco     [ 24.05.2022 ]

Firma CLA specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wysokosprawnych jednostek odzysku ciepła dla sektora mieszkaniowego i usługowego. Lider rynku systemów VMC stawia na rozwój komponentów w branży wentylacyjnej i akustycznej. Dystrybuuje akcesoria i produkty do regulacji, rozpraszania i tłumienia dźwięku, optymalizujące przepływ powietrza i wydajność energetyczną. Siedziba firmy znajduje się we Włoszech w San Giacomo di Teglio. Produkcja sprzętów wentylacyjnych przeprowadzana jest w Mazzo di Valtellina, a pozostałe komponenty tworzone są w dwóch miejscach – San Giacomo di Teglio oraz Chiuro. Dziś firma CLA zatrudnia 160 osób!
Efektywne energetycznie rozwiązania firmy Taconova dla budownictwa jednorodzinnego     [ 24.05.2022 ]

Rozwój nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego pociąga za sobą coraz większe zainteresowanie technologiami, poprawiającymi wydajność energetyczną domów. Doskonałym przykładem jest połączenie gruntowej pompy ciepła z modułem świeżej wody TacoTherm Fresh Mega2 oraz pompą cyrkulacyjną TacoFlow2 eLink, rozprowadzającą ciepłą wodę do poszczególnych grzejników. Takie rozwiązanie zastosował w swoim domu Ralph Seewald, dyrektor zarządzający firmy Taconova. Gwarantuje ono wysoką efektywność energetyczną, niższe koszty eksploatacyjne i komfort termiczny w całym budynku.
Pompy ciepła serii Exergy o wydajności grzewczej do 120 stopni Celsjusza     [ 16.05.2022 ]

Trane, wiodący światowy dostawca rozwiązań i usług w zakresie komfortu wewnętrznego, oraz marka Trane Technologies kontynuują ścieżkę elektryfikacji ogrzewania. Poszerzyły one swoje portfolio rozwiązań grzewczych o nową serię Exergy firmy Trane. Agregaty serii Exergy zapewniają wydajność grzewczą do 120 stopni Celsjusza i mogą zastąpić kotły olejowe i gazowe w procesach przemysłowych, budynkach i zastosowaniach ciepłowniczych.
Wybieramy wylewkę na ogrzewanie podłogowe – na co zwrócić uwagę?     [ 12.12.2021 ]

Budując lub remontując dom, coraz częściej decydujemy się na podłogę z wbudowanym systemem ogrzewania. Przekonuje nas do tego perspektywa mniejszego zużycia energii oraz lepszego komfortu użytkowania pomieszczeń. Aby jednak doświadczyć wszystkich korzyści, jakie niesie ze sobą taka inwestycja, musimy zadbać nie tylko o wybór właściwej instalacji i jej prawidłowy montaż, ale także odpowiednią jakość jastrychu, w którym zatopione będą przewody grzewcze.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: