Termoizolacja, czyli o komforcie życia     [ 17.02.2021 ]

Dom jest tam, gdzie bliscy – uważa wielu. I dąży do tego, by im samym i ich bliskim było dobrze we wspólnych ścianach. A znaczy to również, by dom zapewniał komfortowe i zdrowe warunki do życia. W tych niespodziewanych czasach, gdy wiele osób zdecydowanie rzadziej, a nawet sporadycznie opuszcza dom, stało się to jeszcze ważniejsze.
Krótka historia ogrzewania podłogowego     [ 17.02.2021 ]

Chociaż ogrzewanie podłogowe kojarzone jest z nowoczesnością, jego początki sięgają 5 tys. lat p.n.e. Wówczas na terenie dzisiejszej Korei Północnej powstał pierwszy system z wykorzystaniem paleniska pod schronieniem. Poznaj historię ogrzewania podłogowego i zobacz, jak zmieniało się na przestrzeni lat, by na dobre zagościć w naszych domach.
Czy pompa ciepła to ogrzewanie elektryczne?     [ 17.02.2021 ]

Powietrzne pompy ciepła to doskonała propozycja nie tylko dla tych, którzy dbają o ochronę środowiska. Ich główną zaletą jest niezależność od wahających się na rynku cen nośników energii, np. cen gazu, oraz niskie koszty eksploatacyjne. To rozwiązanie przyszłości, które sprawdzi się zarówno w nowym, jak i modernizowanym domu.
Technologia przyszłości Ogrzewanie bez emisji zanieczyszczeń     [ 17.02.2021 ]

Marka Baxi Heating w Wielkiej Brytanii i Irlandii, która należy do spółki BDR Thermea, zadeklarowała, że wprowadzi takie zmiany, aby jej urządzenia były neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla do końca 2030 r. Zobowiązała się również do stopniowego wycofywania ogrzewania o dużej emisji dwutlenku węgla, zapewniając, że każdy wytwarzany przez nią produkt od 2025 r. będzie kompatybilny z energią niskoemisyjną.
Kompleksowa ochrona instalacji rurowych Tubolit DG Plus firmy Armacell     [ 17.02.2021 ]

Instalacje rurowe to nieodzowny element każdego typu budynków. Do sprawnego funkcjonowania wymagają ochrony w postaci właściwie dobranej izolacji. Tu należy wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak: zróżnicowanie systemów, średnic, często ograniczone miejsce dla montażu, konieczność poprowadzenia fragmentów instalacji w posadzce czy ich podwieszania do sufitu. Można też ułatwić sobie pracę, wyeliminować ryzyko błędów wykonawczych i przyspieszyć tempo prac, stosując Tubolit DG Plus firmy Armacell – uniwersalny system izolacyjny, dedykowany pracom w zróżnicowanych warunkach.
Zaproś słońce do swojego domu     [ 17.02.2021 ]

Chcesz zapewnić sobie odczucie podobne do promieniowania słonecznego? Zadba o to płyta promieniująca, która wykonana jest z aluminium. To dzięki niej grzejnik rozprzestrzenia ciepło w wielu kierunkach. Dlatego urządzenia tego typu kupowane są do sypialń, pokojów dziecięcych czy przedpokojów.
Nowe produkty wprowadzone w 2020 roku     [ 17.02.2021 ]

Rok 2020 okazał się dla nas wszystkich wyzwaniem, z którym nie przyszło mierzyć się nam nigdy wcześniej. Wszystkie wypracowane plany produkcyjne można było odłożyć na bok przy absencjach pracowników spowodowanych kwarantannami. Mimo wszystko przez cały sezon udało się utrzymać stan asortymentu na odpowiednim poziomie, aby nikt nie był zmuszony oczekiwać na produkty concept by Womix. Mamy nadzieję, że przyczyniło się to do zwiększenia zaufania do marki, którą tworzymy wspólnie z Grupą Instal-Konsorcjum.
Ogrzewanie nadmuchowe obiektów wielkokubaturowych oraz standaryzacja parametów wodnych nagrzewnic powietrza     [ 13.11.2020 ]

Nagrzewnice wodne to jedno z najpopularniejszych urządzeń służących do ogrzewania powietrza w obiektach wielkokubaturowych. Ich największym atutem jest skuteczność oraz niskie koszty inwestycyjne. Na rynku jest jednak duży wybór tego rodzaju urządzeń, zatem które z nich wybrać? W jaki sposób one działają? Czym się kierować i co jest najważniejsze przy doborze tego rodzaju urządzeń?
Systemy sufitowe Uponor – nowy wymiar projektowania ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń     [ 05.11.2020 ]

Rosnące wymagania inwestorów i użytkowników powierzchni biurowych oraz proekologiczne trendy w projektowaniu instalacji grzewczych sprawiają, że w nowoczesnych obiektach coraz częściej dominują systemy ogrzewania płaszczyznowego. Obok popularnej do tej pory podłogówki znajduje się efektywne ogrzewanie sufitowe i ścienne, które zapewnia nieograniczone możliwości projektowe, wpisując się przy tym w koncepcję zrównoważonego budownictwa.
QIK – nowa płyta systemowa – ogrzewanie podłogowe     [ 05.11.2020 ]

Ogrzewanie podłogowe cechuje się wieloma zaletami, których próżno szukać w tradycyjnych systemach grzewczych. Pozwala zaoszczędzić energię, gwarantuje wysoki komfort cieplny i pozytywnie wpływa na estetykę ogrzewanych pomieszczeń. Zapewnia przyjemne ciepło dla wrażliwych na temperaturę stóp, jednocześnie przekładając się na higienę powietrza. Przy okazji pozwala uniknąć często przewymiarowanych grzejników – jeżeli źródłem ciepła jest kocioł kondensacyjny lub pompa ciepła. Bazą do takiego ogrzewania jest systemowa płyta polistyrenowa QIK.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: