Co drugi nowy dom w Polsce ogrzewany jest pompą ciepła     [ 01.05.2023 ]

W Polsce od kilku lat można zaobserwować zmianę rodzaju stosowanych systemów centralnego ogrzewania. Odnotowano, że coraz rzadziej w nowych domach montowane są piece gazowe. Blisko 50% inwestorów w 2022 roku wybrało pompę ciepła jako centralną jednostkę instalacji grzewczej – wynika z Raportu o budowie domów w Polsce, przygotowanego przez Oferteo.pl.
Czym ogrzewać nowo wybudowany dom – przegląd ekologicznych rozwiązań     [ 01.05.2023 ]

Decyzja o sposobie ogrzewania domu jest jedną z pierwszych, a do tego najważniejszych, ponieważ wprost przekłada się na wygodę użytkowania i koszt eksploatacji nieruchomości. Jakim rozwiązaniom grzewczym warto przyjrzeć się, budując nowy dom? Co trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na konkretne rozwiązanie?
Jakie ciepło lubimy?     [ 01.05.2023 ]

W jaki sposób określamy pojęcie komfortu cieplnego? Jak określana jest jakość poszukiwanego ciepła dla naszych wymagań? Jaki rodzaj ciepła preferowany jest dla salonu, sypialni, kuchni czy pokoju? Dzięki tym pytaniom możemy zidentyfikować 5 kryteriów odczuwania komfortu cieplnego.
Rozwiązania izolacyjne dla producentów pomp ciepła     [ 01.05.2023 ]

Pompy ciepła stają się coraz popularniejszym wyborem inwestorów w przypadku ogrzewania, jak i chłodzenia budynków. Tak wysokowydajne urządzenia potrzebują więc doskonałych systemów izolacyjnych, wspomagających ich pracę i rozprowadzanie wytworzonego ciepła oraz zimna. O jakich rozwiązaniach tu mowa? W jaki sposób producentów pomp ciepła wspiera firma Thermaflex?
Klimakonwektory do użytku domowego     [ 14.04.2023 ]

Niezależnie od tego czy przeprowadzasz remont, czy rozpoczynasz budowę nowego obiektu, w dzisiejszych czasach kluczowe znaczenie w przypadku wyboru technologii ma efektywność energetyczna rozwiązania i jej wpływ na zrównoważony rozwój. Dlatego jedną z najważniejszych kwestii jest zastosowanie rozwiązania grzewczego, które współpracuje z odnawialnymi źródłami energii, ogranicza emisję zanieczyszczeń i pracuje w niższych temperaturach, co zwiększa wydajność całego systemu. Rozwiązaniem spełniającym te wymagania są k limakonwektory, które mogą zarówno grzać, jak i chłodzić, a dzięki temu pozwalają cieszyć się komfortowym klimatem w pomieszczeniach przez 365 dni w roku.
Efektywna dystrybucja ciepła w budynkach handlowo-usługowych     [ 14.04.2023 ]

Zapewnienie komfortowego klimatu, przy zachowaniu efektywności energetycznej w wielofunkcyjnych obiektach handlowo-usługowych, wymaga przemyślanych systemów grzewczych. Skutecznym rozwiązaniem może być ogrzewanie podłogowe z zaawansowanymi rozdzielaczami TacoSys Pro. Doskonały przykład stanowi budynek sklepu i centrum serwisowego maszyn budowlanych KASTO Tábor o powierzchni ponad 300 m2. Trzy rozdzielacze firmy Taconova gwarantują precyzyjną dystrybucję energii cieplnej z zasobnika do inwerterowej pompy ciepła powietrze-woda we wszystkich 17 pomieszczeniach.
TWOJA INSTALACJA WODNA I GRZEWCZA NIEZAWODNIE, SZYBKO I PROFESJONALNIE     [ 14.04.2023 ]

Firma RWC jest światowym liderem w produkcji rur i złączy wtykowych. Wzbogacona o doświadczenie firmy John Guest od ponad 60 lat dostarcza niezawodne systemy hydrauliczne i grzewcze.
Kocioł elektryczny Saunier Duval Renova Electric – prosty sposób na centralne ogrzewanie     [ 14.04.2023 ]

Szalejące ceny paliw kopalnych powodują, że szukamy oszczędności. Mając to na uwadze, marka Saunier Duval przygotowała rozwiązanie godne uwagi, o którym można mówić, że jest najprostszym sposobem na ogrzewanie budynku. Dzisiejszy wpis poświęcimy jednofunkcyjnemu kotłowi elektrycznemu Saunier Duval Renova Electric. Z tekstu dowiesz się, czym urządzenie wyróżnia się na rynku, a także – dlaczego warto je wybrać. Zachęcamy do dalszego zapoznania się z artykułem.
Wydajność i nowoczesność przy remoncie instalacji wodnych i grzewczych     [ 27.02.2023 ]

Firma RWC oferuje produkty używane nie tylko do budowy nowych obiektów, ale także umożliwiające modernizację istniejących już budynków. Powszechnie myśli się, że przerobienie instalacji grzewczej grzejnikowej na podłogową jest niemalże niemożliwe, ale także wiąże się z gruntownym przebudowaniem istniejących posadzek. Otóż nie, nasza firma poleca technologię płyt JG LowFit, którą można zastosować jako alternatywę dla grzejników również bez konieczności usuwania istniejącej podłogi. Panele te zostały stworzone do modernizacji ogrzewania w budynkach istniejących, tam gdzie nie ma możliwości wykonania instalacji ogrzewania podłogowego tradycyjnymi metodami ze względu na ograniczoną wysokość podłogi oraz do układania w budynkach na stropach drewnianych, tam gdzie wykonanie wylewki ze względu na obciążenie jest niemożliwe. Przedstawiony przez nas system ukazuje szybszy oraz tańszy sposób. Na użycie tradycyjnych technologii montażu ogrzewania podłogowego z warstwą izolacji oraz 5–6-centymetrową wylewką możemy pozwolić sobie w przypadku budowania nowych domów lub renowacji starych po wykuciu dotychczasowej podłogi, na co potrzeba sporo czasu, nakładu pracy oraz kosztów. Dzięki naszym panelom można układać instalację bezpośrednio na starej posadzce i zalać cienką warstwą jastrychu, dzięki czemu wysokość podłogi zwiększy się zaledwie o 20–25 mm w zależności od zastosowanej średnicy rur.
Ogrzewanie elektryczne w trudnych czasach     [ 20.02.2023 ]

W czasach wysokich cen i niskiej dostępności gazu i węgla coraz więcej osób interesuje się ogrzewaniem elektrycznym. To inteligentna technologia, która daje pewność posiadania odpowiedniej ilości ciepła w odpowiednim miejscu i czasie. W przypadku ogrzewania elektrycznego nie martwimy się o zaczadzenie czy wybuch gazu. Nie ma także rur łączących grzejniki, które niosą ze sobą duże straty energii.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: