Technologia BIM a instalacje ogrzewania i chłodzenia     [ 29.08.2021 ]

Popularność płaszczyznowych systemów ogrzewania i chłodzenia rośnie w szybkim tempie, zdobywając coraz większe grono zwolenników. Zainteresowanie dotyczy zarówno montażu systemu w nowo powstających budynkach, jak i w tych już istniejących. W obu przypadkach na efekt końcowy wpływa nie tylko rodzaj zastosowanej instalacji, ale również odpowiednie planowanie i zaprojektowanie realizacji, w czym skutecznie pomaga cyfrowa platforma Uponor BIM.
Nowe rozwiązania w ofercie pomp firmy Taconova     [ 29.08.2021 ]

Sprawdzone pompy obiegowe Taconova wyróżniają się na rynku kompaktową konstrukcją, wysoką wydajnością i szerokim zakresem zastosowań. Zgodnie ze swoim mottem „Comfort Solutions” firma dąży do maksymalnego ułatwienia pracy instalatorom, projektantom i partnerom handlowym. Odnosi się to również do techniki pompowej. Taconova oferuje proste w montażu pompy do instalacji grzewczych, chłodniczych, solarnych oraz CWU. Na tegorocznych targach ISH, firma zaprezentowała nowy, wyjątkowo kompaktowy model TacoFlow3 GenS oraz wzbogaciła istniejące już produkty o szereg nowych, inteligentnych funkcji.
Pompa ciepła Auriga – nowa propozycja marki Baxi     [ 29.08.2021 ]

Marka Baxi należąca do grupy BDR Thermea przedstawia nowość – pompę ciepła Auriga. Auriga to pom- pa ciepła powietrze/woda typu monoblok, zapewniająca ogrzewanie, chłodzenie i wytwarzanie ciepłej wody użytkowej. Nowy szereg obejmuje pięć modeli od 5 do 16 kW, w wersji z zasilaniem jednofazowym lub trójfazowym.
Seria T4 – zaprojektowana z potrzeby prostoty     [ 29.08.2021 ]

Wiele osób wciąż używa przestarzałych, skomplikowanych, nieefektywnych energetycznie termostatów do sterowania swoimi kotłami i systemami grzewczymi. Zaprojektowane dla budynków mieszkalnych i małych obiektów komercyjnych programowalne termostaty z serii T4 upraszczają układanie harmonogramu ogrzewania, oferując poziom użyteczności i automatyczną kontrolę, których klienci oczekują od nowoczesnej technologii. Dzięki standardowej zabudowie i okablowaniu seria T4 upraszcza również proces instalacji.
Bosch Termotechnika odpowiada na aktualne i przyszłe potrzeby rynku grzewczego w Polsce     [ 29.08.2021 ]

27 maja odbyło się spotkanie prasowe Bosch Termotechnika poświęcone zagadnieniu: HVAC w Polsce – gaz czy energia elektryczna? Podczas spotkania przeanalizowana została aktualna sytuacja rynku grzewczego w Polsce i Europie, a następnie w oparciu o aktualne trendy oraz prognozy na najbliższe lata Bosch Termotechnika zaprezentował nową ofertę produktową.
Łatwy montaż ogrzewania podłogowego dzięki płycie systemowej z wypustkami TECEfloor     [ 02.07.2021 ]

Prawidłowo wykonana instalacja zapewnia komfort cieplny i bezawaryjność systemu przez długie lata. Doświadczenie i fachowa wiedza wykonawcy to jednak nie wszystko. Równie ważny jest dobór odpowiednich komponentów i solidnych rozwiązań. Wśród nich warto wskazać na płyty systemowe z wypustkami, które gwarantują szczelność, solidność i stabilność połączeń.
Otulina ThermaSmart ENEV-Q – skuteczna izolacja instalacji podłogowych     [ 02.07.2021 ]

Rękaw izolacyjny ThermaSmart ENEV-Q został zaprojektowany w celu optymalizacji izolacji cieplnej rur prowadzonych w podłodze zgodnie z GEG (GebäudeEnergie- Gesetz – niemiecka ustawa, która weszła w życie 1 listopada 2020 r. i zastąpiła ustawy EnEV oraz EnEG). Wyróżnikiem otuliny ENEV-Q jest nie tylko jej żółty kolor, ale przede wszystkim niespotykany prostokątny kształt. Zapewnia on stabilność oraz niezawodną izolację rur pomiędzy pozostałymi warstwami podłogi, idealnie wypełniając przestrzeń. Zastosowanie ThermaSmart ENEV-Q obniża straty ciepła, a także zabezpiecza rury biegnące w podłodze przed uszkodzeniem, zwiększając komfort użytkowników.
Pompy ciepła Viteco     [ 21.06.2021 ]

Pompy ciepła Viteco do c.w.u. to kompletna linia urządzeń zarówno zbiornikowych, jak i bez zbiornika wody. Pompy ciepła Viteco działają już przy temperaturze powietrza -7°C i potrafią pokryć 70–100 proc. rocznego zapotrzebowania obiektu na ciepłą wodę. Bez problemu również zapewniają jej podgrzanie do 60°C z wyłącznej pracy pompy ciepła, a z dodatkowym użyciem grzałki elektrycznej nawet do 70°C. Wszystkie pompy Viteco do c.w.u. zostały sklasyfikowane w klasie energetycznej A+.
Termoizolacja, czyli o komforcie życia     [ 17.02.2021 ]

Dom jest tam, gdzie bliscy – uważa wielu. I dąży do tego, by im samym i ich bliskim było dobrze we wspólnych ścianach. A znaczy to również, by dom zapewniał komfortowe i zdrowe warunki do życia. W tych niespodziewanych czasach, gdy wiele osób zdecydowanie rzadziej, a nawet sporadycznie opuszcza dom, stało się to jeszcze ważniejsze.
Krótka historia ogrzewania podłogowego     [ 17.02.2021 ]

Chociaż ogrzewanie podłogowe kojarzone jest z nowoczesnością, jego początki sięgają 5 tys. lat p.n.e. Wówczas na terenie dzisiejszej Korei Północnej powstał pierwszy system z wykorzystaniem paleniska pod schronieniem. Poznaj historię ogrzewania podłogowego i zobacz, jak zmieniało się na przestrzeni lat, by na dobre zagościć w naszych domach.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: