Pompa ciepła jako sposób walki ze smogiem     [ 19.02.2020 ]

Problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza oraz smogiem doskwierają nam coraz mocniej. To, czym oddychamy, ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Wybierając odpowiednie urządzenie grzewcze, możemy poprawić obecną sytuację.
Podsumowanie roku 2019 Nowe produkty wprowadzone w roku 2019     [ 19.02.2020 ]

Produkty marki concept dostarczane przez firmę Womix mają zastosowanie w systemach regulacji centralnego ogrzewania. Zarówno armatura, jak i zawory mieszające, systemy grup pompowych czy też poszczególne elementy wyposażenia kotłowni produkowane są w Polsce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz obserwacji zmieniających się trendów wiemy, jak ważna jest jakość i estetyka wykonania produktów.
Jaki grzejnik w pokoju dziecka?     [ 19.02.2020 ]

Grzejniki w pokojach dziecięcych powinny zapobiegać wysuszaniu powietrza i cyrkulacji kurzu. Przydatny będzie ich łagodny kształt i blokada ustawień termostatu. Możemy wybrać zarówno tańsze grzejniki konwekcyjne, jak i droższe – radiacyjne. Dzięki podświetleniu LED stworzą w pokoju dziecka przytulny nastrój.
TacoSys Pro – rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiązaniami     [ 19.02.2020 ]

Rozdzielacz obiegów grzewczych stanowi kluczowe ogniwo w każdym systemie ogrzewania podłogowego, które decyduje o efektywnym i precyzyjnym działaniu całego układu. TacoSys Pro firmy Taconova to produkt najnowszej generacji, gwarantujący indywidualną i dostosowaną do potrzeb użytkowników regulację temperatur w pomieszczeniach. Zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania, takie jak TacoDrive, czyli siłownik termoelektryczny zintegrowany z zaworem, zdecydowanie ułatwiają także montaż i prace serwisowe.
Wodny wymiennik ciepła dla serii PACi R32     [ 19.02.2020 ]

Panasonic wprowadził do oferty wodny wymiennik ciepła dla linii PACi z czynnikiem chłodniczym R32. Jest to pierwszy na rynku wymiennik ciepła do produkcji ciepłej wody lub wody lodowej kompatybilny z urządzaniami typu PAC (Packaged Air Conditioners).
Ekologiczne kotły Viteco     [ 19.02.2020 ]

5 listopada 2019 r. Prezydent RP podpisał ustawę nowelizującą Prawo ochrony środowiska oraz niektóre inne ustawy. Nowela ta mówi m.in. o zakazie sprowadzania na polski rynek kotłów pozaklasowych, tzw. kopciuchów, oraz wprowadza kary za ich sprzedaż.
Co wspólnego mają gąski z produkcją grzejnika aluminiowego?     [ 19.02.2020 ]

Dzięki własnej produkcji Armatura Kraków SA może zapewnić najwyższą jakość produktów. Kontrola każdego procesu, każdego, nawet najmniejszego, kroku w łańcuchu produkcyjnym gwarantuje, że grzejniki aluminiowe Gavia są w najlepszym gatunku. I dlatego objęte są 15-letnią gwarancją.
Nowe standardy dla techniki grzewczej     [ 19.02.2020 ]

Zmiany klimatu to obecnie jeden z najważniejszych tematów poruszanych przez Unię Europejską. Zanieczyszczenie środowiska wpływa nie tylko niekorzystnie na rośliny oraz zwierzęta, ale także na ludzi. Ogromne znaczenie w walce ze smogiem ma wybór urządzenia grzewczego, a spośród dostępnych na rynku rozwiązań można wybrać takie, które nie wytwarza szkodliwych substancji i jest przyjazne dla środowiska.
W jaki sposób efektywnie ogrzać obiekt wielkokubaturowy?     [ 13.11.2019 ]

Budowa obiektu wielkokubatorowego, jak hala przemysłowa czy magazyn, wiąże się z podejmowaniem licznych decyzji co do eksploatacji. Wśród nich zapaść musi także ta, w naszym klimacie szczególnie istotna, dotycząca ogrzewania. Inwestor decydując się na ogrzewanie obiektu wielkokubaturowego, może stanąć przed dylematem: jaki system zastosować?
Miedziane ogrzewanie ścienne wkrótce zastąpi tradycyjne grzejniki?     [ 13.11.2019 ]

Sezon grzewczy to z jednej strony trudny okres dla naszego zdrowia – wysokie stężenie smogu na zewnątrz i suche oraz zakurzone powietrze w mieszkaniu, a z drugiej wysokie koszty, które w dodatku ciągle rosną. Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki, tylko w tym roku cena energii cieplnej wzrośnie o kilkanaście procent. Dlatego inżynierzy poszukują nowych, ekologicznych i efektywnych energetyczne rozwiązań grzewczych. Zdaniem ekspertów Europejskiego Instytutu Miedzi, oba te założenia spełnia ogrzewanie ścienne, oparte na rurach miedzianych. Pozwala ono zaoszczędzić nawet 18 proc. na rachunkach za ciepło!
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: