Nowości armatury instalacyjnej i grzewczej     [ 12.08.2018 ]

Zawory grzejnikowe, termostatyczne (w tym również dostępne w zestawach z głowicami), głowice termostatyczne i złączki do rur oraz akcesoria do grzejników to szeroka i zróżnicowana oferta armatury instalacyjnej i grzewczej FERRO, skierowana do instalatorów.
Dla kogo pompa ciepła?     [ 12.08.2018 ]

Ekologiczne systemy grzewcze stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Popularność urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii nie wynika jedynie z większej troski o środowisko naturalne. Wybór tego rozwiązania może być podyktowany różnymi potrzebami.
Purmo wchodzi na rynek Smart Home     [ 12.08.2018 ]

Rettig Heating, właściciel marki Purmo, największego producenta grzejników na świecie, wprowadził na rynek TempCoE3, nowy produkt z segmentu Smart Home. Prosty w obsłudze system umożliwia użytkownikowi sterowanie nie tylko ogrzewaniem, ale także oświetleniem i zewnętrznymi urządzeniami, takimi jak zraszacze czy brama garażowa.
Grupa podmieszania marki Taconova efektywna regulacja dostosowana do indywidualnych potrzeb     [ 12.08.2018 ]

Prefabrykowane grupy podmieszania marki Taconova mogą pełnić funkcję termostatycznie sterowanej regulacji o stałej wartości w systemach ogrzewania podłogowego. Są one montowane bezpośrednio na rozdzielaczu, gdzie umożliwiają indywidualne dostosowanie temperatury na zasilaniu w lokalach mieszkaniowych. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku, gdy nie można zamontować oddzielnego rozdzielacza do niskich temperatur lub chcemy tego uniknąć ze względu na koszty. Kompletna grupa podmieszania Taconova jest wyposażona we wszystkie potrzebne elementy, takie jak pompa obiegowa, termostatyczny zawór mieszający, termometr oraz przyłącza do belek rozdzielacza.
AIRMAX2 pompa ciepła do potęgi drugiej     [ 12.08.2018 ]

Kolejny dowód na to, że Galmet tworzy rzeczy mądre: pompa ciepła Airmax2. Na jakie potrzeby użytkownika odpowiada? Czy jest gwarancją konkretnych oszczędności? I czy rzeczywiście to urządzenie do potęgi? Odpowiedzi znajdą Państwo poniżej. Nasz niewielki poradnik przyda się bez względu na to, czy są Państwo instalatorami, hurtownikami czy potencjalnymi użytkownikami pompy.
Suchy system zabudowy QIK ALU Standard EPS300     [ 12.08.2018 ]

Wraz z rozwojem cywilizacji postępował również ciągły rozwój technik grzewczych. Co ciekawe, kolebką ogrzewania płaszczyznowego jest starożytna Grecja oraz Cesarstwo Rzymskie, gdzie podłogi w łaźniach patrycjuszy ogrzewano powietrzem rozprowadzanym w specjalnym systemie kanałów. Takie instalacje można zobaczyć w ruinach łaźni rzymskich w Trewirze, Pompejach, a nawet na zamku krzyżackim w Malborku. Nie jest przypadkiem to, dlaczego ówczesne najwyższe kasty społeczne upodobały sobie właśnie taki rodzaj ogrzewania. Niewątpliwie przyczynił się do tego komfort użytkowania.
Innowacyjny komin Jawar     [ 12.08.2018 ]

14 czerwca w głównej siedzibie Jawar w Ciechanowie odbyło się spotkanie poświęcone najnowszym badaniom, które firma rozpoczęła wraz ze specjalistami z Politechniki Opolskiej na początku kwietnia. Tym razem specjaliści z branży kominowej skupią się na opracowaniu systemu kominowego z odzyskiem ciepła w obudowie perlito-betonowej, dedykowanego do urządzeń grzewczych na paliwa stałe. Projekt realizowany jest przy współfinansowaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a prace potrwają do końca I kwartału 2021 r.
Temperatura pod kontrolą – termostat ogrzewania podłogowego TECEfloor z modułem Wi-Fi     [ 12.08.2018 ]

Pojęcie inteligentnego domu nabiera nowego znaczenia. Okazuje się bowiem, że SMART mogą być nie tylko telewizory czy AGD, ale także systemy do sterowania ogrzewaniem podłogowym. Firma TECE wprowadziła do oferty nowy termostat z wbudowanym modułem Wi-Fi. Dzięki niemu możliwe jest m.in. precyzyjne ustawienie temperatury w domu z dowolnego miejsca na świecie.
Ekspresowy montaż ogrzewania podłogowego – Knauf Therm Floor Heating     [ 23.04.2018 ]

Wodne ogrzewanie podłogowe jest obecnie bardzo często układane w pomieszczeniach takich, jak łazienka czy salon na parterze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w zakresie zastosowania tego rozwiązania w części budynku, firma Knauf Industries uruchomiła nowy kanał sprzedaży detalicznej płyt podłogowych Knauf Therm Floor Heating.
Niezbędnik ekopalacza 3 kroki do czystego powietrza     [ 23.04.2018 ]

Zima to czas największego stężenia smogu nad wieloma polskimi miastami. Jak w sezonie kominkowym palić tak, by nie generować szkodliwych substancji? Oto najważniejsze wskazówki.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: