Wydajność, oszczędność i ekologia Pompy ciepła STIEBEL ELTRON rozwiązaniem dla każdego     [ 16.11.2018 ]

Pompy ciepła, choć są dość kosztowną inwestycją, zyskują na popularności. Ceni się je za funkcjonalność i bezawaryjną pracę. Są rozwiązaniem szytym na miarę XXI w. Dlaczego warto zainstalować je w swoim domu?
Ogrzewacze szybkonagrzewające STIEBEL ELTRON – ciepło w Twoim domu     [ 16.11.2018 ]

Potrzebujesz urządzenia, które w szybkim czasie zapewni ciepło w określonym pomieszczeniu? Ogrzewacze szybkonagrzewające STIEBEL ELTRON są idealnym rozwiązaniem.
Moc jest z Wami! Pompy ciepła Maxima o mocy 20–42 kW już dostępne     [ 16.11.2018 ]

To dobra wiadomość głównie dla tych klientów, którzy potrzebują bardzo wydajnego, ekologicznego i niezwykle taniego w eksploatacji źródła ciepła do większych budynków lub obiektów przemysłowych, magazynowych czy usługowych. Galmet, producent najmądrzejszej polskiej pompy ciepła Maxima, wprowadził do sprzedaży jednostki dużej mocy tego modelu. Dotąd dostępne były niskotemperaturowe urządzenia o mocy 7, 10, 12 i 16 kW. Teraz gama została rozszerzona o wysokotemperaturowe pompy ciepła o mocy 20, 28, 34 i 42 kW.
Pompy ciepła Viteco     [ 16.11.2018 ]

Pompy ciepła serii Viteco HP to nowa odsłona urządzeń Viteco przeznaczonych do ogrzewania/ chłodzenia budynków oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.
Jesienne nowości w ofercie De Dietrich     [ 16.11.2018 ]

Tegoroczna jesień to wyjątkowo pracowity okres dla firmy De Dietrich Technika Grzewcza. W ofercie znalazły się aż trzy nowe urządzenia: pompa ciepła Alezio S V200, kocioł kondensacyjny EVODENS AMC oraz nowoczesny termostat pokojowy SMART TC.
Mieszanie i rozdzielanie strumieni wody o różnych temperaturach     [ 16.11.2018 ]

Podstawowe zastosowania termostatycznych zaworów trzydrogowych NovaMix Value to niezawodna ochrona przed oparzeniem w instalacjach wody użytkowej i rozdzielanie strumieni wody o różnych temperaturach w systemach ogrzewania podłogowego.
TriBloc – zwarta grupa bezpieczeństwa firmy Taconova     [ 16.11.2018 ]

Kompaktowa kotłowa grupa bezpieczeństwa TriBloc jest przeznaczona do instalacji grzewczych o mocy do 50 kW (DIN 4751). Urządzenie pełni jednocześnie cztery funkcje, odpowiadając za odpowietrzanie, pomiar, napowietrzanie i spuszczanie nadciśnienia. Innowacyjny system przyłączy gwarantuje szybki i łatwy montaż bez żadnych dodatkowych złączek.
Nowe grupy pompowe do c.o. w ofercie marki Viteco     [ 16.11.2018 ]

W czerwcu 2017 r. oferta marki Viteco została uzupełniona o grupy pompowe do instalacji centralnego ogrzewania. W październiku 2018 r. oferta grup pompowych do c.o. zostaje wzbogacona o nowe modele grup pompowych zabudowanych w szafkach – montaż natynkowy lub podtynkowy.
Zawory grzejnikowe TEIDE plus i TEIDE Termo plus     [ 12.11.2018 ]

Produkty serii TEIDE firmy Arco przeznaczone są zarówno dla instalacji indywidualnych, jak i zbiorczych. Możliwe jest tu ręczne sterowanie przepływem medium w różnych grzejnikach zamontowanych w dwururowych instalacjach grzewczych. Szczelność zewnętrzną zaworów zapewnia system podwójnego uszczelnienia, gwarantujący maksymalne zabezpieczenie przed wyciekami także po dłuższym czasie użytkowania.
Praktyczna mufa przesuwna Megapress     [ 12.11.2018 ]

W starszych budynkach mieszkalnych często spotykamy instalacje z grubościennych rur stalowych. Podczas naprawy lub późniejszego montażu np. trójników w przyłączu grzejnika doskonale sprawdzi się mufa przesuwna Megapress. Wystarczy wyciąć fragment rury, wsunąć w to miejsce mufę i bezpiecznie zaprasować.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: