Zawory grzejnikowe TEIDE plus i TEIDE Termo plus     [ 12.11.2018 ]

Produkty serii TEIDE firmy Arco przeznaczone są zarówno dla instalacji indywidualnych, jak i zbiorczych. Możliwe jest tu ręczne sterowanie przepływem medium w różnych grzejnikach zamontowanych w dwururowych instalacjach grzewczych. Szczelność zewnętrzną zaworów zapewnia system podwójnego uszczelnienia, gwarantujący maksymalne zabezpieczenie przed wyciekami także po dłuższym czasie użytkowania.
Praktyczna mufa przesuwna Megapress     [ 12.11.2018 ]

W starszych budynkach mieszkalnych często spotykamy instalacje z grubościennych rur stalowych. Podczas naprawy lub późniejszego montażu np. trójników w przyłączu grzejnika doskonale sprawdzi się mufa przesuwna Megapress. Wystarczy wyciąć fragment rury, wsunąć w to miejsce mufę i bezpiecznie zaprasować.
5 warstw do zadań specjalnych – rura 5S do ogrzewania podłogowego TECEfloor     [ 12.11.2018 ]

Rozwiązania dedykowane instalacjom grzewczym powinny charakteryzować się wyjątkową trwałością oraz odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Gwarancja bezpieczeństwa jest kluczem w doborze komponentów. Wie o tym firma TECE, która wprowadziła do oferty nową pięciowarstwową rurę TECEfloor.
Nowości armatury instalacyjnej i grzewczej     [ 12.08.2018 ]

Zawory grzejnikowe, termostatyczne (w tym również dostępne w zestawach z głowicami), głowice termostatyczne i złączki do rur oraz akcesoria do grzejników to szeroka i zróżnicowana oferta armatury instalacyjnej i grzewczej FERRO, skierowana do instalatorów.
Dla kogo pompa ciepła?     [ 12.08.2018 ]

Ekologiczne systemy grzewcze stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Popularność urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii nie wynika jedynie z większej troski o środowisko naturalne. Wybór tego rozwiązania może być podyktowany różnymi potrzebami.
Purmo wchodzi na rynek Smart Home     [ 12.08.2018 ]

Rettig Heating, właściciel marki Purmo, największego producenta grzejników na świecie, wprowadził na rynek TempCoE3, nowy produkt z segmentu Smart Home. Prosty w obsłudze system umożliwia użytkownikowi sterowanie nie tylko ogrzewaniem, ale także oświetleniem i zewnętrznymi urządzeniami, takimi jak zraszacze czy brama garażowa.
Grupa podmieszania marki Taconova efektywna regulacja dostosowana do indywidualnych potrzeb     [ 12.08.2018 ]

Prefabrykowane grupy podmieszania marki Taconova mogą pełnić funkcję termostatycznie sterowanej regulacji o stałej wartości w systemach ogrzewania podłogowego. Są one montowane bezpośrednio na rozdzielaczu, gdzie umożliwiają indywidualne dostosowanie temperatury na zasilaniu w lokalach mieszkaniowych. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku, gdy nie można zamontować oddzielnego rozdzielacza do niskich temperatur lub chcemy tego uniknąć ze względu na koszty. Kompletna grupa podmieszania Taconova jest wyposażona we wszystkie potrzebne elementy, takie jak pompa obiegowa, termostatyczny zawór mieszający, termometr oraz przyłącza do belek rozdzielacza.
AIRMAX2 pompa ciepła do potęgi drugiej     [ 12.08.2018 ]

Kolejny dowód na to, że Galmet tworzy rzeczy mądre: pompa ciepła Airmax2. Na jakie potrzeby użytkownika odpowiada? Czy jest gwarancją konkretnych oszczędności? I czy rzeczywiście to urządzenie do potęgi? Odpowiedzi znajdą Państwo poniżej. Nasz niewielki poradnik przyda się bez względu na to, czy są Państwo instalatorami, hurtownikami czy potencjalnymi użytkownikami pompy.
Suchy system zabudowy QIK ALU Standard EPS300     [ 12.08.2018 ]

Wraz z rozwojem cywilizacji postępował również ciągły rozwój technik grzewczych. Co ciekawe, kolebką ogrzewania płaszczyznowego jest starożytna Grecja oraz Cesarstwo Rzymskie, gdzie podłogi w łaźniach patrycjuszy ogrzewano powietrzem rozprowadzanym w specjalnym systemie kanałów. Takie instalacje można zobaczyć w ruinach łaźni rzymskich w Trewirze, Pompejach, a nawet na zamku krzyżackim w Malborku. Nie jest przypadkiem to, dlaczego ówczesne najwyższe kasty społeczne upodobały sobie właśnie taki rodzaj ogrzewania. Niewątpliwie przyczynił się do tego komfort użytkowania.
Innowacyjny komin Jawar     [ 12.08.2018 ]

14 czerwca w głównej siedzibie Jawar w Ciechanowie odbyło się spotkanie poświęcone najnowszym badaniom, które firma rozpoczęła wraz ze specjalistami z Politechniki Opolskiej na początku kwietnia. Tym razem specjaliści z branży kominowej skupią się na opracowaniu systemu kominowego z odzyskiem ciepła w obudowie perlito-betonowej, dedykowanego do urządzeń grzewczych na paliwa stałe. Projekt realizowany jest przy współfinansowaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a prace potrwają do końca I kwartału 2021 r.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: