ArchFilmFest powraca do kalendarza wydarzeń architektonicznych. Pierwszy przystanek: Warszawa     [ 10.09.2022 ]

Po przerwie spowodowanej pandemią oraz rozbudową oferty cyfrowej Grupy Sztuka Architektury, do kalendarza polskich wydarzeń architektonicznych 2022 roku powraca ArchFilmFest – Festiwal Filmów o Architekturze. Nawiązując do swojej wieloletniej już tradycji ArchFilmFest jest wędrującym wydarzeniem filmowym skierowanym do architektów, studentów oraz wszystkich miłośników architektury w naszym kraju. Na jesieni 2022 roku impreza odwiedzi z dwudniowymi pokazami filmów oraz dyskusjami 4 miasta: Warszawę, Poznań, Kraków i Wrocław.
Kamień milowy w integracji firm Uponor i Capricorn     [ 21.08.2022 ]

Zgodnie z przyjętą strategią wzrostu w Europie Uponor pracuje nad pełną integracją z firmą Capricorn S.A., której udziały zostały nabyte w minionym roku. Kolejnym ważnym wydarzeniem na drodze ku wspólnej przyszłości obu firm było otwarcie nowego magazynu w Świebodzicach.
Targi Instalacje 2022     [ 21.08.2022 ]

W dniach od 25 do 27 kwietnia w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE 2022. Przez trzy dni trwania bloku targów ekspozycję odwiedziło blisko 15 tysięcy osób. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć wiele nowości produktowych na stoiskach wystawców, odwiedzić strefy tematyczne, a także wziąć udział w licznych konferencjach branżowych i warsztatach technicznych.
Siła wspólnoty, czyli demokracja energetyczna w czasach kryzysu     [ 21.08.2022 ]

Za naszą wschodnią granicą trwa wojna, która na długie lata zmieni geopolityczny kształt kontynentu. Jednocześnie rozstrzygają się losy nowej polityki klimatycznej UE oraz funduszy unijnych, które priorytetowo powinny wspierać zieloną transformację i wspólnoty energetyczne.
30-lecie marki Purmo w Polsce     [ 21.08.2022 ]

Targi branżowe Instalacje 2022, które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, były w tym roku wyjątkowym wydarzeniem dla firmy Purmo. Z jednej strony była to długo oczekiwana okazja do spotkania się z kontrahentami, dystrybutorami, projektantami, instalatorami i dziennikarzami, a z drugiej – okazja do wspólnego świętowania 30-lecia obecności marki na polskim rynku. Innowacyjne nowości, wyjątkowy design stoiska oraz szereg atrakcji przygotowanych specjalnie dla odwiedzających spowodowały, że jubileusz był wyjątkowo udany.
Targi WOD-KAN 2022     [ 21.08.2022 ]

W dniach od 10 do 12 maja odbyły się w Bydgoszczy XXVIII Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD- -KAN 2022. Impreza odbyła się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Branża z dużym zadowoleniem przyjęła wznowienie tego bardzo ważnego wydarzenia targowego.
MIĘDZYNARODOWY SZCZYT KLIMATYCZNY TOGETAIR 2022     [ 16.05.2022 ]

Rekonfiguracja sytuacji w Europie po rosyjskim ataku na Ukrainę spowodowała konieczność zmiany myślenia o kierunku transformacji energetycznej kontynentu. Niemcy zapowiedziały przejście własnej energetyki w 100% na OZE. Miałoby to się zdarzyć już w 2035 roku. Na ile realne jest przyspieszenie dywersyfikacji źródeł energii i skokowego zwiększenia udziału OZE? Odpowiedzi będą szukać uczestnicy Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2022 (20–21–22 kwietnia, BUW, ul. Dobra 56/66, Warszawa).
Międzynarodowe Targi Instalacyjne – INSTALACJE 2022     [ 16.05.2022 ]

Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE to od lat największe spotkanie przedstawicieli branży, gdzie kompleksowo prezentowana jest oferta wiodących producentów oraz dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Branża instalacyjna spotka się w Poznaniu w dniach od 25 do 27 kwietnia.
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021– internauci wybrali     [ 14.04.2022 ]

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała swoich faworytów z puli ponad 60 realizacji zgłoszonych w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Zwycięzców głosowania jury oraz zdobywcę nagrody Grand Prix 2021 poznamy na uroczystej Gali, która odbędzie się w maju br.
Wystartował Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 – wybierz najlepszą realizację minionego roku     [ 22.03.2022 ]

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni i projektów 2021 roku zrealizowanych w Polsce. To jedyny Plebiscyt, który obejmuje swoim zasięgiem wszystkie dziedziny projektowania: kubaturę, wnętrze i krajobraz. Głosowanie internautów potrwa do 4 kwietnia 2022 r.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: