20-lecie De Dietrich w Polsce

 - 20-lecie De Dietrich w PolsceFirma De Dietrich Technika Grzewcza od 20 lat obecna jest na polskim rynku. Niewielki oddział z kilkuosobową załogą na przestrzeni lat przerodził się w doskonale prosperujące przedsiębiorstwo, którego obrót w 2017 r. przekroczył 120 mln złotych.

De Dietrich Technika Grzewcza jest jedną z najstarszych marek w branży grzewczej na świecie. Jej początki sięgają 1684 r., a logo De Dietrich używane od 1778 r. jest najstarszym znanym znakiem przemysłowym. W 1998 r. firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce. W pierwszym etapie przedsiębiorstwa głównym celem było stworzenie sieci serwisowej. 

Z biegiem lat, wprowadzono do oferty wiele nowoczesnych urządzeń, m.in. wiszący kocioł kondensacyjny MCR, który stał się flagowym produktem w technice domowej i do dzisiaj został sprzedany w liczbie ponad 70 000 sztuk. W tym roku przypadło 20-lecie obecności firmy na polskim rynku, Z tej okazji w położonym pod Wrocławiem zamku Topacz odbył się jubileuszowy bankiet, w którym wzięło udział ponad 120 osób, m.in. pracownicy firmy, kontrahenci, partnerzy handlowi, dostawcy i przedstawiciele mediów. Podczas gali uhonorowano też ponad 20 firm i osób, dziękując za udaną i niezwykle owocną współpracę na przestrzeni dwóch dekad. Jubileuszową galę uświetnił występ znanych artystów – Leszka Możdżera i Hirka Wrony. W 2017 r. De Dietrich Technika Grzewcza osiągnęła trzecie miejsce pod względem dynamiki wzrostu sprzedaży w Grupie BDR Thermea za spółkami z Turcji i Chin. W ciągu ostatnich 5 lat spółka odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 63%, a ilości sprzedanych produktów o 76%. Firma w 2017 r. sprzedała ponad 24 000 kotłów i pomp ciepła. 

 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: