Arco – od 45 lat zaangażowani w tworzenie produktów najwyższej jakości

- Działająca na międzynarodowym rynku hiszpańska firma ARCO obchodzi swój jubileusz na kongresie pracowników w Warszawie.

- ARCO otworzyło niedawno centrum logistyczne w stolicy Polski, aby zoptymalizować proces logistyczny oraz zapewnić klientom sprawną i profesjonalną obsługę. 

 - Arco – od 45 lat zaangażowani
w tworzenie produktów najwyższej jakościRenomowana marka ARCO, jeden z najważniejszych światowych producentów systemów hydraulicznych, gazowych i grzewczych, obchodzi w 2018 r. swoje 45-lecie. W związku z tym jubileuszem firma zorganizowała trzy międzynarodowe konwencje pracowników i agentów ARCO, z których jedna odbyła się na przełomie stycznia i lutego w Warszawie. Spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele firmy z ponad 10 krajów, połączone było z wizytą w działającym od 2017 r. w okolicach Warszawy centrum logistycznym. Jego uruchomienie umożliwiło znaczne skrócenie czasu dostaw towarów do klientów oraz zapewniło ich sprawną i profesjonalną obsługę. 

Obecność firmy ARCO na polskim rynku ma ponad dwie dekady historii, a dziś Polska jest jej głównym krajem eksportowym. Najlepiej sprzedawane produkty na tym rynku – jednym z najbardziej wymagających i konkurencyjnych na świecie – to zawory kątowe A.80 i zawory kulowe, a także cała gama produktów gazowych i grzewczych. 

Kluczem do sukcesu ARCO jest jego zaangażowanie w najwyższą jakość, którą gwarantują najlepsze surowce oraz zaawansowany proces produkcyjny i posprzedażowa obsługa klienta. ARCO inwestuje około pół miliona euro rocznie w innowacje i rozwój, dzięki czemu opracowało ponad 30 patentów i 50 wzorów użytkowych, na które składa się ponad 3000 towarów, oferowanych zarówno do użytku domowego, jak i przemysłowego. 

Dzięki wykorzystaniu do produkcji najwyższej jakości surowców, kontroli całego procesu produkcyjnego, 45-letniemu doświadczeniu i ponad miliardowi zaworów zainstalowanych na całym świecie, ARCO może zaoferować 25-letnią gwarancję na produkty z systemem antykamiennym VITAQ oraz 10-letnią na pozostały asortyment. Ponadto, jako producent, oferuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej obejmujące 12 milionów euro. 

Nowości produktowe

Linia ART: zawór czerpalny Vintage oraz zawór kątowy Lipstick ARCO stworzyło nową, designerską linię produktową Art, która, oprócz dostarczenia użytkownikom końcowych zaworów najwyższej jakości, ma na celu zapewnienie nowoczesnych rozwiązań z zakresu wzornictwa. 

Pierwszym produktem tej serii jest zawór czerpalny Vintage. Dzięki elegancji i dopracowanemu wykończeniu model Vintage, nawiązujący do wzornictwa z lat 20. XX w., wpisuje się w nowoczesny trend. Jakość zastosowanych do jego produkcji materiałów sprawia, że zawór Vintage może być używany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz – na tarasach i ogrodach. Pierwsze egzemplarze, które trafiły do sprzedaży, mają chromowane wykończenie, ale ARCO opracowuje też wersje białą i czarną oraz w kolorze antycznego mosiądzu i miedzi, co zapewni więcej możliwości aranżacyjnych. 

Podobnie jak wszystkie produkty marki ARCO, Vintage został wyprodukowany z europejskiego mosiądzu w procesie kucia na gorąco, co sprawia, że jest to produkt o wyjątkowej wytrzymałości i trwałości. Zawory Vintage nie mają porowatej ani szorstkiej powierzchni i wykazują większą odporność mechaniczną przy wysokich ciśnieniach. Ponadto trzpień zaworu ułatwia precyzyjną regulację przepływu przy wylocie, zmniejszając w ten sposób straty ciśnienia, zwiększając szybkość przepływu i eliminując hałas. 

 - Arco – od 45 lat zaangażowani
w tworzenie produktów najwyższej jakościKolejnym produktem linii ART wprowadzonym na rynek w ostatnim czasie jest Lipstick – nowoczesna wersja zaworu kątowego A.80, który zrewolucjonizował światowy rynek instalacyjny. A.80 to pierwszy zawór otwierany i zamykany na 1/4 obrotu. Od czasu jego wprowadzenia na rynek ARCO wyprodukowało i sprzedało już ponad 300 milionów sztuk na całym świecie. 

Zawór Lipstick, o kształcie przypominającym szminkę, dzięki nowoczesnemu wzornictwu i wyrafinowanemu wyglądowi oferuje architektom, projektantom wnętrz, ale także użytkownikom końcowym eleganckie rozwiązanie przeznaczone szczególnie do instalacji łazienkowych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów jakościowych i funkcjonalnych oraz rozwiązania z otwieraniem na 1/4 obrotu. 

Lipstick posiada wykończenie chromowane polerowane, podstawową wersję w kolorze srebrnym, a na zamówienie dostępny jest również w wersji czarnej, złotej oraz w kolorze różowego złota i mosiądzu antycznego. 

Zawór wykonany jest z europejskiego mosiądzu CW617N, który w połączeniu z procesem kucia na gorąco sprawia, że jest produktem o niezwykłej wytrzymałości i trwałości. Zawór posiada ponadto system antykamienny VITAQ, który chroni przed osadzaniem się kamienia. 

Zawory antyskażeniowe

Nowe zawory antyskażeniowe EA to zawory zwrotne, które zapobiegają cofaniu się wody do sieci dystrybucyjnej wody pitnej, eliminując w ten sposób ryzyko powrotu zanieczyszczeń do sieci zasilającej. Są bardzo przydatne w sieciach ze stojącą wodą, instalacjach przeciwpożarowych, systemach nawadniających w ogrodach czy sieciach wody pitnej w miejscach, w których woda ma kontakt z substancjami nienadającymi się do spożycia przez ludzi, takimi jak zakłady przemysłowe, szpitale, gospodarstwa rolne lub pralnie.

Zawory te mają dwa gwintowane otwory o średnicy 1/8'', które umożliwiają zarówno sprawdzenie poprawności działania zaworu zwrotnego, jak i wykonanie obejścia, dokonanie pomiaru i oczyszczenie lub opróżnienie sieci, jeśli jest to konieczne. 

Nowe wymiary zaworów Sena

ARCO poszerzyło również asortyment zaworów o 16 nowych modeli z serii SENA, zawory metalowe z dławnicą kuli uruchamiane ręcznie, co gwarantuje łatwość obsługi i całkowitą szczelność. Sukces tego asortymentu na rynku skłonił hiszpańską firmę do wyprodukowania kolejnych modeli o nowych wymiarach, aby wyjść naprzeciw potrzebom instalatorów. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: