Produkty Viega w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku

Aktualno��ci - Produkty Viega w Europejskim
Centrum Solidarności w Gdańsku    Bryłę budynku ECS charakteryzuje proste, nieco surowe wzornictwo, a obłożone blachą corten ściany w rdzawym kolorze nawiązują do elementów kadłubów stoczniowych. Projektanci starali się utrzymać taką stylistykę w całym budynku, również w łazienkach. Znalazły się w nich między innymi produkty firmy Viega, które doskonale komponują się z całością aranżacji..

Viega Eco Plus: uniwersalny system podtynkowy

    Sprawdzona technologia, wysoka jakość materiałów, inteligentne rozwiązania montażowe i doskonały stosunek ceny do jakości – Viega Eco Plus to idealne rozwiązanie w przypadku obiektów użyteczności publicznej. W łazienkach ECS zastosowano kilkadziesiąt elementów do WC oraz stelaży do umywalek, także w wersji przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych. Stabilne stelaże, oparte na lakierowanej proszkowo ramie, gwarantują maksymalną trwałość oraz bezpieczeństwo statyczne. System wyposażony jest w wodooszczędną spłuczkę Visign 2, co pozwala na ekonomiczną eksploatację. Stelaż do miski ustępowej Viega Eco Plus umożliwia instalację poręczy i uchwytów dla niepełnosprawnych zgodnie z wymogami normy DIN 18040. Uchwyty i poręcze zamontowane są na drewnianych płytach z MDF. System firmy Viega oferuje również wiele udogodnień dla instalatorów, takich jak płynna regulacja wysokości stelaża w zakresie do 200 mm, kolanko PP z regulacją głębokości czy zintegrowana pomoc nastawcza.
    W niektórych toaletach wykorzystano także specjalne stelaże do umywalek dla niepełnosprawnych oraz syfony podtynkowe firmy Viega. Takie rozwiązanie pozwala osobie poruszającej się na wózku wygodnie podjechać pod samą umywalkę – pod spodem nie ma przeszkadzającej rurki.

Aktualno��ci - Produkty Viega w Europejskim
Centrum Solidarności w GdańskuEstetyczne, trwałe, odporne na zniszczenie

    Zamontowane w ECS płytki uruchamiające Visign for Public zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o obiektach publicznych, w których toalety narażone są na wyjątkowo intensywną eksploatację. Utrzymane w minimalistycznym stylu i wykonane z wysokiej jakości szczotkowanej stali nierdzewnej doskonale pasują do reszty aranżacji. Solidna konstrukcja, materiał i system zabezpieczenia przed kradzieżą czynią je wyjątkowo odpornymi na dewastację. Dodatkowy atut to płaska instalacja – zaledwie 10 mm. Gładka powierzchnia płytek jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Oprócz modeli Visign for Public w ECS zastosowano również kilka płytek uruchamiających Visign for Style 10.
Płytki uruchamiające Viega to ładne i funkcjonalne produkty o prostym, eleganckim wzornictwie, dlatego doskonale pasują do całości naszego projektu – mówi Danuta Dębowska z Pracowni Architektonicznej Fort, która zajmowała się projektowaniem ECS.
    Poza systemami zabudowy podtynkowej i syfonami, w łazienkach ECS wykorzystano także rozwiązania Viega z zakresu odprowadzania wody. W posadzkach zainstalowane są wydajne wpusty podłogowe Advantix i eleganckie ruszty ze stali nierdzewnej.

Europejskie Centrum Solidarności

    Siedziba Centrum, o powierzchni 25 349 m2, znajduje się w Gdańsku, na terenach postoczniowych przy placu Solidarności, w pobliżu Bramy nr 2 i pomnika Poległych Stoczniowców. Projekt został wybrany drogą konkursu spośród 58 prac. Konkurs architektoniczny wygrała pracownia Fort z Gdańska. Koszt budowy wyniósł 231,1 mln zł. Sercem nowej siedziby ECS – znajdującej się pod symbolicznym adresem: plac Solidarności 1 – jest wystawa stała dedykowana historii "Solidarności" oraz ruchów opozycyjnych i zmianom w Europie Środkowej i Wschodniej. W budynku działają także: ośrodek badawczo- naukowy, edukacyjno-szkoleniowy oraz pracownie warsztatów twórczych dla młodzieży. Swoje miejsce będą mieli także najmłodsi – w grudniu zostanie otwarty "Wydział Zabaw" – multimedialna sala edukacyjna dla dzieci. Siedzibę znalazło tu 10 organizacji pozarządowych. Do budynku przyciąga też publiczna przestrzeń ogrodu zimowego, a już w najbliższym czasie dostępne dla wszystkich będą: biblioteka, mediateka oraz archiwum. Wiosną 2015 r. goście zostaną zaproszeni na taras widokowy na najwyższym piętrze budynku.

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: