Miedź w prestiżowych realizacjach

Gościem specjalnym spotkania była prof. Ewa Kuryłowicz, znakomita polska architekt, współautorka szeregu projektów, w których wykorzystano miedź (między innymi Muzeum Historii Żydów Polskich, czy Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego). Jedną z najnowszych realizacji, w której zastosowana zostanie miedź, jest budowane we Wrocławiu, Narodowe Forum Muzyki (NFM), wg projektu pracowni Kuryłowicz & Associates. – Elewacja NFM jest połączeniem drewnianych paneli i elementów miedzianych, dzięki temu budynek ma przypominać pudła instrumentów smyczkowych – mówi prof. Kuryłowicz. Planowane jest także zastosowanie miedzi we foyer i salach koncertowych. NFM będzie siedzibą licznych zespołów Filharmonii Wrocławskiej. Budynek pomieści: audytorium koncertowe dla około 1800 osób, pracownie do prób, sale kameralne, pomieszczenia konferencyjno-biurowe, studio nagrań, przestrzeń wystawienniczą, a także parking podziemny. Szacuje się, że budynek będzie oddany do użytku w I połowie 2015 roku.

Aktualności - Miedź w prestiżowych realizacjach

Niemiecki architekt Herbert Mock mówił w czasie seminarium o właściwościach miedzi i o tym jak zmienia się ona z upływem czasu. Projektanci stosując miedź lub jej stopy uzyskują szeroką gamę kolorystyczną metalu – od czerwieni miedzi przez złoto mosiądzu, czekoladę brązów magnezowych po jasnosrebrny odcień stopu z niklem. Dotego dochodzi jeszcze proces patynowania, pozwalający wydobyć charakterystyczną, turkusową barwę. Mock pokazał też szereg przykładów zastosowania miedzi w cenionych obiektach takich jak na przykład Muzeum De Young w San Francisco. Ciekawostką była prezentacja posterunku policji w bawarskim Rosenheim. Budynek z miedzianą elewacją zbudowano specjalnie na Oktoberfest i tylko w trakcie tego święta jest on wykorzystywany.

Aktualności - Miedź w prestiżowych realizacjach

Aby dowiedzieć się więcej o projektach architektonicznych z wykorzystaniem miedzi Polskie Centrum Promocji Miedzi zaprasza do korzystania z serwisu www.copperconcept.org.pl

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: