Masz dość starego? Wymień go na nowszy model!

Energooszczêdnoœæ - Masz  dość starego? Wymień go na nowszy model!

Efektywność energetyczna to w chwili obecnej jeden z ważniejszych aspektów w przypadku naszych domów i mieszkań. Rosnące koszty ogrzewania skłaniają do pochylenia się nad tematem. W przypadku budowania domu od podstaw wystarczy odpowiednio rozplanować instalację. Problem pojawia się w starszych budynkach, gdzie trzeba zmierzyć się z jej wymianą.

Planując modernizację instalacji grzewczej warto przemyśleć kwestię wymiany grzejników. Ze względu na szeroki asortyment rynkowy, wbrew pozorom nie stanowi to już takiego problemu jak dawniej. Nowoczesny stalowy grzejnik żeberkowy Zehnder Charleston umożliwia bezproblemową wymianę starego grzejnika dowolnego typu na nowy.

Nowy, na starych złączach
Spora część budynków w Polsce to niestety obiekty nieefektywne energetycznie. Ilość energii, jaka jest potrzebna do ogrzewania takich domów może sięgać nawet 250 kWh/m2 w skali roku. Przekłada się to jednoznacznie na wysokie koszty eksploatacji, a także powoduje zwiększenie zanieczyszczenia środowiska. Ostatnimi czasy, inwestorzy coraz częściej decydują się po nowoczesne rozwiązania grzewcze, oparte na technice kondensacyjnej czy też pozyskiwaniu ciepła z odnawialnych źródeł energii. Decydując się na modernizację instalacji i zastosowaniu pomp ciepła nie wolno zapominać o wymianie grzejników na modele przystosowane do pracy w systemach niskotemperaturowych. W tej roli doskonale sprawdza się grzejnik Zehnder Charleston „na wymianę”, zaopatrzony w identyczny rozstaw przyłączy co grzejniki poprzedniej generacji. Dzięki temu można go bezproblemowo wymienić o ile stan instalacji nie wskazuje na potrzebę jej wymiany.

Właściwy grzejnik, na właściwym miejscu
Ogrzewanie niskotemperaturowe, charakterystyczne dla instalacji z pompą ciepła, a także kotłami kondensacyjnymi, pozwala uzyskać zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w budynku. Sporą jego zaletą jest znaczna oszczędność energii cieplnej potrzebnej do ogrzewania domu – temperatura wody w nowoczesnych systemach grzewczych nie przekracza bowiem 55ºC, podczas gdy w tradycyjnych instalacjach trzeba ją podgrzać nawet do ponad 80ºC. Decydując się na remont lub wymianę instalacji z wysoko- na niskotemperaturową należy zmienić rozwiązania grzejnikowe. Działające bowiem na zasadzie konwekcji grzejniki płytowe oraz ciężkie, wolno reagujące na zmiany zapotrzebowania powszechnie stosowane w przeszłości żeliwne grzejniki nie sprawdzą się w przypadku niskich temperatur instalacji. Kompensowano to wcześniej zastosowaniem wyższych temperatur zasilania lub zwiększonych przepływów, co nie jest konieczne w przypadku nowoczesnych grzejników, takich jak Zehnder Charleston.

- Zehnder Charleston jest doskonale przystosowany do układów niskotemperaturowych. Wszystko dzięki zastosowaniu w nim opatentowanych rozwiązań materiałowo i cech techniczno – konstrukcyjnych. Cechą charakterystyczną naszego grzejnika jest duży udział ciepła oddawanego przez promieniowanie. Może być on stosowany zarówno w instalacjach z kotłami kondensacyjnymi jak i pompą ciepła lub kolektorami słonecznymi. Dzięki zastosowaniu stali grzejnik Zehnder Charleston cechuje się krótkim czasem nagrzewania, co gwarantuje natychmiastowy komfort cieplny przy jednoczesnej dużej oszczędności energii a większa niż w konwektorach pojemność wodna gwarantuje łagodne zmiany zadanych temperatur – tłumaczy Adam Świętochowski, opiekun produktu w Zehnder Polska.

Dzięki ogromnej precyzji wykonania modelu uzyskano doskonale gładką, pozbawioną spawów i zgrubień, powierzchnię. Technologia laserowego spawania umożliwiła z kolei doprowadzenie do perfekcji każdego szczegółu konstrukcyjnego. Warto wspomnieć, że gładka główka grzejnika i łagodne łączenia żeberek nie pozwalają na osadzanie się kurzu, co jest szczególnie istotną informacją dla alergików.


Stare, na nowe
Wymiana grzejników w budynkach ze starą instalacją grzewczą może wymagać przeprowadzenia skomplikowanych prac budowlanych. Nowoczesne grzejniki zdecydowanie różnią się od grzejników poprzedniej generacji m.in. rozstawem złącz oraz parametrami dotyczącymi ich mocy.
Zehnder Charleston „na wymianę”, ma rozstaw złącz bocznych 500 mm i kilka innych stosowanych w starych grzejnikach i umożliwia niezwykle szybką i prostą zamianę starego grzejnika na nowy, bez konieczności przerabiania czy usuwania istniejących elementów instalacji.
- Charleston występuje w wielu wersjach wyposażonych w złącza o rozstawach odpowiadających grzejnikom poprzedniej generacji. Optymalny dobór mocy do rozmiarów pomieszczenia umożliwia członowa budowa grzejnika. Jedno żeberko może się składać z 2 do 6 kolumn, a poszczególne żeberka są łączone w szeregi o pożądanej długości, w zależności od kubatury pomieszczeń. Zaletą wszystkich modeli z serii Zehnder Charleston jest także ich szybka instalacja. Dostarczamy wraz z produktem zestaw montażowy EasyFix, który pozwala na przeprowadzenie wymiany grzejnika w trzech krokach. Wystarczy zamocować zestawy montażowe, a następnie osadzić i zaryglować w nich produkt. Innowacyjne uchwyty dostarczane są w kolorze grzejnika. Ukryte za żeberkiem integrują się z grzejnikiem pozostając całkowicie niewidocznym elementem – wylicza Adam Świętochowski.

Grzejnik Zehnder Charleston „na wymianę” da się dopasować do każdego pomieszczenia. Wszystko to ze względu na szeroką gamę modeli o wysokościach od 266 mm do 1066 mm oraz głębokościach od 62 do 210 mm. Dodatkową możliwość ciekawego zagospodarowania dostępnej przestrzeni dają wykonania specjalne, o kształtach łukowych lub pod dowolnym kątem.

Zehnder Charleston „na wymianę” dostępny jest w standardzie w kolorze białym. Na zamówienie może być lakierowany na dowolny kolor z palety barw Zehnder.

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: