Viteco – dbamy o naszych Klientów! Urządzenia dla budynków wielorodzinnych i przemysłu! Uzdatnianie wody studziennej!

Twarda woda jest zjawiskiem występującym na terenie całego kraju. Wysoki stopień twardości sprawia, że wielu właścicieli domów i budynków przemysłowych nie czuje się w nich komfortowo. Na szczęście świadomość problemu, z jakim boryka się większość z nas, ciągle rośnie. Szukając najlepszego rozwiązania, warto skupić się na nowej ofercie Viteco, w której znajdują się zarówno zmiękczacze wody, jak i urządzenia do filtrowania wody studziennej. Zapoznaj się z ich właściwościami, a z pewnością uznasz, że jest to oferta godna uwagi!

Woda i kanalizacja - Viteco – dbamy o naszych Klientów!
Urządzenia dla budynków wielorodzinnych
i przemysłu! Uzdatnianie wody studziennej!

Zmiękczacz 2-elementowy VITECO ECO

VITECO ECO to kolejna propozycja VITECO pozwalająca skutecznie zmiękczyć wodę. Tym razem proponujemy urządzenie, które zaprojektowane jest do pracy w miejscach, gdzie twardość wody jest duża, a ilość wody między regeneracjami wysoka. Urządzenia dwuelementowe występują w wariantach od 40 l, 50 l, 60 l... itd. Urządzenia dwuelementowe doskonale nadają się do pracy w domu, jak i przemyśle, w miejscach, gdzie jest możliwość ustawienia przerwy na regeneracje stacji. W czasie regeneracji stacja podaje na obiekt wodę surową. 

Właściwości VITECO ECO

- cicha praca oraz wysoka odporność na zużycie, które zapewnia głowica sterująca wyposażona w dyski ceramiczne,
- prosta konstrukcja,
- samoczynna regeneracja, - możliwość uzyskania odpowiedniej twardości wody za pomocą specjalnego by-passu zamontowanego w urządzeniu,
- złącze przekaźnikowe, które pozwala sterować urządzeniami zewnętrznymi,
- dostęp do wody podczas regeneracji urządzenia.

Zmiękczacz VITECO TWIN

Urządzenie serii VITECO TWIN zaprojektowane zostało do pracy w miejscach, gdzie nie możemy sobie pozwolić na przerwy w dostawie wody uzdatnionej.

Naprzemienny system pracy sprawia, że urządzenie pracuje w systemie ciągłym. System składa się z dwóch kolumn filtrujących, w których znajduje się złoże jonowymienne, zbiornika na sól tabletkowaną oraz głowicy sterującej. W czasie pracy jednej butli druga ma możliwość regeneracji. Zmiękczacze serii TWIN zapewniają przepływ do 4 m3/h, co czyni je zdolnymi do pracy w przemyśle, jak i w budynkach wielorodzinnych.

Właściwości VITECO TWIN

Do najważniejszych właściwości, które wyróżniają prezentowany zmiękczacz wody, należą:

- cicha i długa praca, którą zapewnia głowica sterująca wyposażona w dyski ceramiczne,
- użytkownik może sterować jedną głowicą dwóch kolumn filtracyjnych;
- możliwość sterowania urządzeniami zewnętrznymi za pomocą dodatkowego złącza przekaźnikowego, w które wyposażona jest głowica sterująca,
- możliwość automatycznej regeneracji objętościowo- czasowej,
- jeden zbiornik na sól, który obsłuży dwie kolumny.

Woda i kanalizacja - Viteco – dbamy o naszych Klientów!
Urządzenia dla budynków wielorodzinnych
i przemysłu! Uzdatnianie wody studziennej!

Odżelaziacz odmanganiacz dwuzbiornikowy VITECO DUO z kompresorem

Rozwiązania z serii VITECO DUO są urządzeniami które zostały zbudowane do pracy na wodzie z własnego ujęcia. Idealnie sprawdzają się tam, gdzie nie mamy miejsca na montaż hydroforu (ocynkowanego) lub posiadamy oczyszczalnię biologiczną.

Proponowane rozwiązanie odpowiada za uzdatnienie wody poprzez usunięcie z niej nie tylko żelaza, ale również manganu, a także uciążliwego zapachu siarkowodoru.

Producent dał użytkownikom możliwość indywidualnego zaprogramowania urządzenia, dzięki czemu odżelaziacz odmierza ilość wody, a następnie pozwala na regenerację złoża.

Budowa stacji polega na zastosowaniu kolumny ze złożem, kolumny, w której woda się napowietrza za pomocą specjalnej głowicy oraz kompresora bezolejowego. Wykorzystując prezentowane odżelaziacze dwuzbiornikowe, można liczyć na przepływ wody na poziomie 2,5 m3/h, co sprawia, że doskonale sprawdzą się zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w przemyśle.

Właściwości VITECO DUO z kompresorem

- możliwość eliminacji z wody wielu pierwiastków – prezentowane odżelaziacze można uznać za jedne z najbardziej uniwersalnych na rynku,
- możliwość automatycznej regeneracji,
- skuteczne usuwanie żelaza na poziomie do 10000 μg/l oraz manganu do 650 μg/l,
- dodatkowe możliwości redukcji arszeniku, ołowiu, cynku, miedzi, radu i uranu;
- możliwość sterowania urządzeniami zewnętrznymi dzięki dodatkow
- możliwość precyzyjnego napowietrzania wody, które możliwe jest za sprawą elektrozaworu będącego w zestawie głowicy,
- niewiele miejsca na montaż,
- cicha praca kompresora.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje przekonają użytkowników, iż proponowane przez Viteco rozwiązania są godne uwagi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na stronę: https://viteco.pl/ oraz www.ik.pl/szkolenia/viteco1, gdzie można obejrzeć webinar na temat tych urządzeń.

Jerzy Perges
www.viteco.pl

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: