Salon fryzjerski Ruby Blue w Warszawie.Wnętrze inspirowane pustynnym krajobrazem i naturą– prezentacja online

Salon fryzjerski Ruby Blue w Warszawie.Wnętrze inspirowane pustynnym krajobrazem i naturą– prezentacja online

Ruby Blue w Warszawie to niezwykły salon fryzjerski, którego wnętrze inspirowane jest krajobrazem pustyni i ciekawymi formami jakie tworzy natura.  Projekt wymagał od architektów z NOKE Architects szukania nietypowych rozwiązań. Jakich? Tego dowiecie się podczas prezentacji online wnętrza w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL. Realizacja ta została doceniona przez jury Plebiscytu i zdobyła tytuł Polskie Wnętrze 2022 w kategorii Wnętrze publiczne. Spotkanie poprowadzi Karol Pasternak z NOKE Architects.Widzimy się 12 września2023 o godz. 11:00. Zapisz się już teraz.

Aktualności - Salon fryzjerski Ruby Blue w Warszawie.Wnętrze inspirowane pustynnym krajobrazem i naturą– prezentacja online
 

Inspirowaliśmy się kształtami w jaki wiatr formuje piasek. Procesy wietrzenia, erozji, sposób w jaki natura kształtuje jaskinie, drąży skały, tworząc przy tym niepowtarzalne kształty. Chcieliśmy by wnętrze salonu oddało ten charakter – tłumaczą architekci

W salonie są 2 poziomy, 15 stanowisk fryzjerskich, 2 stanowiska barberskie, stanowiska do manicure i pedicure oraz sala VIP. Wszystkie te elementy są w mniejszym lub w większym stopniu nawiązują do krajobrazu pustyni po burzy. Do wykonania tego projektu projektanci wykorzystali specjalne programy komputerowe do tworzenia figur o nietypowych kształtach. Dzięki temu, recepcja przypomina wydrążoną przez pustynny piasek jaskinię. Ściany na parterze wyglądają jak fale, zaś klatka schodowa jest kręta.

Architekci postawili przede wszystkim na pustynny kolor piaskowy. Można go zobaczyć na takich elementach, jak: meble, zasłony, czy uchwyty. Tę stonowaną przestrzeń salonu doskonale przełamuje kolor rubinowy. Nawiązuje on do nazwy salonu fryzjerskiego – Ruby Blue. Cała przestrzeń została podzielona na strefy, aby lokal stał się o wiele bardziej funkcjonalny.

Więcej o tym ciekawej realizacji dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

Rejestracja na prezentację:TUTAJ
Wydarzenie na FB: TUTAJ

 

ORGANIZATORZY:
Grupa Sztuka Architektury,NOKE Architects

PATRONI HONOROWI:
SARP, SAK, IA, DAFA

PATRONI MEDIALNI:
Architecture Snob, Nowy Magazyn, Instalacje, Point of Design, oknonet.pl, example.pl, budnews.pl, moredesigns.pl, budowa.org, budownictwo.org, nieruchomosci.biz,

Kontakt prasowy/Patronat medialny
Marta Artman
Grupa Sztuka Architektury
mail: marta.artman@sztuka-architektury.pl
mob. 694 383 190

 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: