Warsaw HVAC Expo

 - Warsaw HVAC ExpoW dniach od 1 do 3 marca w Ptak Warsaw Expo odbyły się międzynarodowe targi techniki grzewczej, wentylacji i klimatyzacji Warsaw HVAC Expo. Targi te, to największa tego typu impreza w Polsce.

Warsaw HVAC Expo było okazją do promocji przedsiębiorstw, nawiązywania relacji biznesowych z przedstawicielami zagranicznych rynków, a także do prezentacji branżowych innowacji oraz rozpoznania i sprawdzenia trendów, które cieszą się największą popularnością za granicą.

Jednym z najważniejszych elementów targów była również edukacja, która skupiała się przede wszystkim wokół nowych wyzwań i sytuacji rynkowej w branży grzewczej, wentylacji i klimatyzacji. 

Konferencje Warsaw HVAC Expo

Wyzwania ekologiczne, drożejące nośniki energetyczne, a także wymagania związane z poprawą efektywności energetycznej systemów HVACR potrzebują nowych technologii i rozwiązań. O tym, a także o nowościach i premierach rynkowych oraz sytuacji bieżącej wraz z planowanymi zmianami prawnymi, mającymi wpływ na działalność branży, dyskutowali prelegenci oraz uczestnicy podczas konferencji "HVACR 360° 2023" . Dużą część dyskusji poświęcono pompom ciepła i perspektywom ich rozwoju. Poruszono również zagadnienia związane z nowymi wymogami i ograniczeniami dla firm importujących urządzenia i producentów z branży HVACR w kontekście nowelizacji ustawy F-gazowej w UE, a także kwestie realizacji planowanych przedsięwzięć NCBR na rzecz budowy innowacyjnych rozwiązań HVAC oraz dyrektyw EPBD w kontekście nowelizacji aktów prawnych. Rozmawiano również na tematy case-studies. Dotyczyło to redukcji kosztów inwestycyjnych, Funduszy Europejskich dla firm, wpływów lat meteorologicznych na analizy energetyczne, doboru i wielkości urządzeń/systemów HVACR oraz możliwości optymalizacji pracy. 

Odwiedzający mogli również uczestniczyć w konferencji zorganizowanej przez Krajową Izbę Kominiarzy, której tematyka skupiła się wokół błędów projektowych, wykonawczych, eksploatacyjnych wentylacji grawitacyjnej, automatyzacji pracy w serwisach MSP czy też komunikacji dachowej. 

 - Warsaw HVAC Expo

Spotkania z liderami branży

Warsaw HVAC Expo było platformą networkingową łączącą zagraniczną klientelę z wystawcami z Polski i nie tylko. Otworzyła ona branżę na międzynarodową wymianę handlową i sprawiła, że rozszerzyły się zarówno bazy kontrahentów, jak i perspektywy dla sektora. W wydarzeniu wzięli udział najważniejsi liderzy branży. Zaprezentowali oni systemy i urządzenia grzewcze, pompy grzewcze, wymienniki ciepła, systemy i sprzęt chłodniczy, izolacje sprzętu i produktu, technologie pomiarowe, rozwiązana automatyzujące, komponenty oraz OZE. 

Warsaw HVAC Expo było dynamicznym i rozwijającym ten sektor wydarzeniem. Zaprezentowane podczas niego nowe technologie i innowacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Dla odwiedzających było swego rodzaju kompendium wiedzy o branży i wyznacznikiem nowych trendów i inspiracji. 

 - Warsaw HVAC Expo

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: