Viega zaprasza na szkolenia w Warszawie i Gdańsku

Jesienią firma Viega planuje kolejny cykl regularnych szkoleń dla instalatorów, projektantów, partnerów handlowych i uczniów szkół technicznych. Tematyka obejmuje zagadnienia związane z montażem instalacji rurowych, zabudową podtynkową i techniką odprowadzania wody. Na zajęciach poruszane są także kwestie higieny wody użytkowej czy ochrony przed korozją. Istnieje również możliwość dostosowania programu do indywidualnych potrzeb uczestników.

Warsztaty organizowane są w dwóch dogodnych lokalizacjach. Warszawskie Centrum Szkoleniowe działa w biurowcu Mokotów Plaza przy ul. Postępu 6. W Gdańsku zajęcia odbywają się w nowym, uruchomionym pod koniec ubiegłego roku obiekcie przy ul. Budowlanych 68 B, obok głównego biura firmy Viega. W obu miejscach dla uczestników przygotowano showroom z kompletną ekspozycją produktów, stanowisko montażowe oraz komfortową salę przystosowaną do prezentacji multimedialnych. 

Teoria i praktyka

W każdym z centrów szkoleniowych można zobaczyć na żywo całą, szeroką ofertę produktów i rozwiązań instalacyjnych Viega, w tym stelaże podtynkowe Prevista, przyciski uruchamiające Visign oraz odpływy prysznicowe Advantix Vario i Advantix Cleviva. Na specjalnych ściankach zaprezentowane są fragmenty instalacji wykonanych w systemach zaprasowywanych, takich jak Profipress, Megapress, Sanpress Inox i Smartpress. Ekspozycja została zaprojektowana tak, by pokazać produkty w warunkach jak najbardziej przypominających realne sytuacje montażowe. 

Zajęcia podzielone są na część teoretyczną i praktyczną. Podczas tej pierwszej omawiane są nie tylko konkretne rozwiązania firmy Viega, ale również przekrojowe tematy, takie jak prawidłowy dobór materiałów w instalacjach, ochrona przed korozją, higiena instalacji wody pitnej czy prawidłowy montaż i uszczelnienie odpływów liniowych. 

Podczas części praktycznej uczestnicy warsztatów mają do dyspozycji wydzielone stanowisko monterskie, przy którym sami wykonują połączenia w technice zaprasowywania przy użyciu zaciskarek. 

 - Viega zaprasza na szkolenia w Warszawie i Gdańsku

Rosnące zainteresowanie szkoleniami

Szkolenia skierowane są przede wszystkim do wykonawców i projektantów instalacji, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na temat najnowszych rozwiązań systemowych dostępnych na rynku. Z warsztatów mogą jednak również skorzystać inne grupy, takie jak architekci wnętrz, dystrybutorzy czy uczniowie szkół technicznych z klas o profilu sanitarno-grzewczym. 

– Cieszy nas ponowny wzrost zainteresowania szkoleniami stacjonarnymi, które naturalnie było mniejsze podczas pandemii – mówi Tomasz Pawlak, prowadzący warsztaty w Warszawie. – Mimo że uczestnicy zazwyczaj mają wieloletnie doświadczenie w zawodzie, to często na zajęciach dowiadują się nowych dla nich rzeczy. Przykładem jest możliwość łączenia stali grubościennej przez zaprasowywanie, o której wielu wykonawców jeszcze nie słyszało. 

Coraz więcej fachowców rozumie, że szybko zmieniające się technologie w branży instalacyjnej wymuszają konieczność systematycznego rozwoju, dlatego chętnie korzystają ze szkoleń oferowanych przez producentów. 

 - Viega zaprasza na szkolenia w Warszawie i Gdańsku

– W naszym zawodzie trzeba być na czasie, więc staram się poszerzać wiedzę i poznawać nowe produkty dostępne na rynku, tak często jak to możliwe – przyznaje Krzysztof Nadzikiewicz, uczestnik jednego z ostatnich szkoleń. – Zainteresowały mnie na przykład rozwiązania firmy Viega w zakresie techniki zabudowy podtynkowej, pozwalające na montaż wielu elementów bez użycia narzędzi. 

Osoby zainteresowane szkoleniami mogą kontaktować się:
– w Gdańsku z Łukaszem Szypowskim – tel.: 58 662 49 98 lub Bohdanem Goralskim – tel.: 58 662 49 93, mail: szkolenia.gdansk@viega.pl.
– w Warszawie z Emilią Tarką – tel.: 22 331 91 08 mail: szkolenia.warszawa@viega.pl

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: