Automatyczne filtry dyskowe Viteco – nowość na rynku, której nie można przegapić!

Marka Viteco jest ceniona na rynku ze względu na innowacyjne rozwiązania wysokiej jakości, które oferuje swoim Klientom. Nie inaczej jest w tym przypadku. Automatyczne filtry dyskowe Viteco to rozwiązanie, na które uwagę powinien zwrócić każdy fachowiec. Czym wyróżniają się na rynku? Jakie posiadają zalety? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Filtry dyskowe Viteco są filtrami wstępnymi, które służą do oczyszczania wody z zabrudzeń większych niż 0,05 mm, do których można zaliczyć: piasek, muł, rdzę oraz inne zabrudzenia mechaniczne. Filtracja wstępna, którą można przeprowadzić, używając prezentowanych produktów, pozwala chronić całą instalację, która znajduje się w domu, mieszkaniu lub innym budynku. Budowa dyskowa filtra Viteco sprawia, że nie ma konieczności wymiany wkładów, dzięki czemu można użytkować go bezserwisowo przez wiele lat. 

Woda i kanalizacja - Automatyczne filtry dyskowe
Viteco – nowość na rynku,
której nie można przegapić!Jakie są rodzaje filtrów dyskowych Viteco?

Decydując się na filtry dyskowe Viteco, warto wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje tych urządzeń:

-filtry manualne – regenerację (czyszczenie) trzeba wywołać ręcznie poprzez przekręcenie uchwytu zmiany trybu pracy,

-filtry automatyczne – regeneracja (czyszczenie) odbywa się automatycznie objętościowo po przepłynięciu określonej przez użytkownika ilości wody, lub czasowo co określoną liczbę dni. 

Użytkownik może zatem wybrać ten rodzaj, który będzie mu najbardziej odpowiadał i pasował do instalacji, którą ma w swoim domu. 

Które funkcje sprawiają, że filtry Viteco są wyjątkowe?

Aby mieć pewność, że filtry dyskowe Viteco to najlepszy na rynku wybór, warto poznać ich funkcje. Te najważniejsze to ochrona domu przed ewentualnym zalaniem. Automatyczny filtr dyskowy ma potrójny system zabezpieczeń: 

1. Czas ciągłego przepływu wody. Filtr można ustawić samodzielnie na określony czas nieprzerwanego przepływu wody. Po upływie tego czasu urządzenia uzna, że jest niekontrolowany wyciek i odetnie wodę. 

2. Nadmierny pobór wody. Możemy ustawić maksymalne chwilowe natężenie przepływu w m3/h. (urządzenie sprawdza przepływ co minutę). Po przekroczeniu tego parametru urządzenie także odetnie wodę. 

3. Czujnik przeciwzalaniowy. Wystarczy go umieścić w najniższym miejscu na podłodze. Jeśli dojdzie do przecieku, a czujnik znajdzie się pod wodą, wówczas dopływ wody zostanie automatycznie odcięty. 

Jakich zalet można spodziewać się po filtrach Viteco? 

Szukając najlepszego na rynku rozwiązania wspomagającego oczyszczanie wody w instalacji, warto zastanowić się nad wyborem filtrów dyskowych Viteco. Produkty te posiadają wiele zalet. Poza funkcjonalnością, do pozostałych należą: 

-długa żywotność filtra – budowa dyskowa sprawia, że nie trzeba wymieniać w nim wkładów czy dysków. Dzięki temu można bezproblemowo użytkować go przez wiele lat. Jak zatem widać, w tym wypadku można mówić o trwałej i solidnej konstrukcji, która dedykowana jest w szczególności wymagającym Klientom, 

-łatwy montaż – filtry dyskowe Viteco można z powodzeniem zamontować na pionowej lub poziomej rurze,

-istnieje możliwość montażu pod dowolnym kątem, co sprawia, że filtr można zamontować w każdej instalacji dostępnej w domu, bez względu, czy instalator będzie miał dużo, czy mało miejsca, 

-dostępność wody w czasie regeneracji filtra, dzięki czemu instalacja działa bez zarzutu, 

-automatyczna blokada przycisków, która sprawia, że nie dojdzie do niekontrolowanego przestawienia wcześniej zadanych ustawień, 

-filtry wyposażone są dodatkowo w zawór zwrotny. 

Podsumowanie

Automatyczne filtry dyskowe Viteco to innowacyjne rozwiązania, które pozwalają użytkownikowi spać spokojnie. Dzięki nim woda w każdej instalacji będzie czysta, a dodatkowo nie dojdzie do niekontrolowanego zalania pomieszczenia, w którym się znajduje. Co więcej, długa żywotność i jego bezproblemowa praca sprawiają, że jest to rozwiązanie wyjątkowe, którego kupno warto rozważyć. 

Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na jego temat, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.
Wojciech Borowiak
www.viteco.pl
www.ik.pl/viteco

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: