Ogrzewanie podłogowe QIK Kompleksowy system w ofercie Instal-Konsorcjum

Ogrzewanie podłogowe cechuje się wieloma zaletami, których próżno szukać w tradycyjnych systemach grzewczych. Pozwala zaoszczędzić energię, gwarantuje wysoki komfort cieplny i pozytywnie wpływa na estetykę ogrzewanych pomieszczeń. Zapewnia przyjemne ciepło dla wrażliwych na temperaturę stóp, jednocześnie przekładając się na higienę powietrza. Przy okazji pozwala uniknąć często przewymiarowanych grzejników – jeżeli źródłem ciepła jest kocioł kondensacyjny lub pompa ciepła.

Ciep³o - Ogrzewanie podłogowe QIK
Kompleksowy system w ofercie Instal-KonsorcjumELEMENTY SYSTEMU OGRZEWANIA PŁASZCZYZNOWEGO QIK®

Rury QIK do podłogówki

System ogrzewania podłogowego QIK bazuje na dwóch rodzajach rur wielowarstwowych typu:

- PE-RT II/AL/PE-RT II – biała rura wielowarstwowa QIK® o rozmiarze 16x2 mm, występująca w kręgach 100, 200 i 600 m.b., jest wysokiej jakości produktem wytwarzanym w Niemczech. Zbudowana jest z 5 warstw – warstwa wewnętrzna i zewnętrzna wykonana jest z polietylenu PE-RT II generacji charakteryzującego się zwiększoną wytrzymałością na wysoką temperature. Środkową warstwą jest aluminiowa rura spawana na zakładkę ultradźwiękowo lub laserowo. Zastosowana technika chroniona jest patentem. Poszczególne warstwy łączone są ze sobą wysokiej jakości warstwami kleju;

- PE-RT II/EVOH/PE-RT II – pomarańczowa rura QIK® z barierą antydyfuzyjną EVOH. Oferta obejmuje 3 rozmiary rury: 16x2, 17x2 oraz 20x2 mm występujące w kręgach o długości 200, 240, 500 lub 600 m.b. Rura QIK® EVOH jest bardzo elastyczna, głównie przeznaczona do układania pętli ogrzewania podłogowego o rozstawach rur nawet co 10 cm bez pojawiania się załamań. Jedną z najważniejszych cech rur QIK® jest ich długowieczność. Eksploatacja zgodnie z parametrami zapewnia trwałość minimum 50 lat. Gwarancja producenta wynosi 10 lat od dnia przeprowadzenia udokumentowanej próby szczelności.

Nowa płyta systemowa QIK do zabudowy mokrej

Do oferty marki QIK wprowadzony został nowy typ płyty systemowej, tzw. grzybkowej w oparciu o płytę polistyrenową z wypustkami. Płyta została optymalnie zaprojektowana do rur QIK: zarówno dla rury QIK PE-RTII/Al/ PE-RTII z wkładką aluminiową, jak i rury QIK PE-RTII/ EVOH/PE-RTII z barierą antydyfuzyjną. Płyta ma wymiary 1450x850 mm, co umożliwia ich wygodne transportowanie na paletach przemysłowych. Niewielki rozmiar mat wpływa także na łatwość ich montażu. Łatwe łączenie na zakładkę pojedynczych mat powoduje powstanie monolitycznej powierzchni, na której układa się rury QIK. Wypustki w płytach ułatwiają równe prowadzenie rur, a także zmniejszają ilość wymaganej wylewki betonowej pełniącej funkcję podkładu i przewodnika ciepła. Płyty łączone są za pomocą specjalnie wyprofilowanych krawędzi. Każda płyta na powierzchni ma podziałkę metryczną, a to ułatwia ich cięcie bez dodatkowych narzędzi.

Ciep³o - Ogrzewanie podłogowe QIK
Kompleksowy system w ofercie Instal-KonsorcjumDzięki wypustkom w płytach ich układanie jest bardzo proste i nie wymaga narzędzi typu taker oraz spinek. Ze wszystkim szybko może sobie poradzić jedna osoba. Płyty systemowe polistyrenowe QIK zostały zaprojektowane w taki sposób, aby rurociąg ogrzewania podłogowego był usytuowany kilka milimetrów ponad podłożem. Równomiernie rozprowadzone rury zalewane są wylewką betonową lub anhydrytową. Specjalne żebrowanie mat pozwala na oblanie całej powierzchni instalacji. W rezultacie powstaje wysokowydajna płyta grzejna, co przekłada się na zintensyfikowanie przewodzenia ciepła. 

QIK Alu Standard – sucha zabudowa

System ogrzewania podłogowego QIK Alu Standard w suchej zabudowie umożliwia wykonanie przykrycia podłogi bez wylewki betonowej. Podstawą są płyty systemowe, wykonane metodą wtrysku ze styropianu o klasie twardości EPS 300 oraz nowość – styropian w najwyższej klasie twardości EPS 400. Płyty pokryte są folią aluminiową, która stanowi radiator i zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła od rury QIK po powierzchni płyty. Płyty QIK Alu Standard mają uniwersalny wzór wytłoczeń, odpowiedni dla rur QIK: 

– PE-RT II/AL/PE-RT II 16x2,
– PE-RT II/EVOH/PE-RT II 16x2 lub 17x2.

Umożliwiają wygodne prowadzenie pętli ogrzewania podłogowego. System ogrzewania podłogowego w suchej zabudowie QIK Alu Standard charakteryzuje się bardzo małą wysokością zabudowy (20 mm dla EPS 400 i 25 mm dla EPS 300) oraz niską jednostkową masą własną, nieprzekraczającą 2 kg/m2. Ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie jest gotowe do pracy zaraz po ukończeniu montażu, wykonaniu próby szczelności wg wytycznych Systemu Instalacyjnego QIK i wykończeniu podłogi. 

Zastosowanie: budynki drewniane oraz szkieletowe, remontowane, budynki, gdzie na poziomie projektu architektonicznego nie zaplanowano ogrzewania podłogowego i nie pozostawiono wymaganej wysokości, poddasza, jeśli nośność stropów nie jest wystarczająca dla wylewki betonowej, kamienice z drewnianymi stropami oraz wiele innych przypadków, w których warunki techniczne nie dają możliwości wykonania ogrzewania podłogowego w tradycyjnej formie. 

Ciep³o - Ogrzewanie podłogowe QIK
Kompleksowy system w ofercie Instal-KonsorcjumTaśma brzegowa

Taśmy brzegowe QIK wyposażono od wewnętrznej strony w pasek kleju, którego szerokość wynosi około 3 cm. Jest on osłonięty warstwą papieru silikonowego. Rozwiązanie to znacznie ułatwia montaż taśmy brzegowej w momencie instalacji płyt grzejnych. Marka QIK oferuje taśmy brzegowe o długości 25 lub 50 m.b. Produkty dostępne są w dwóch kolorach: tradycyjnym żółtym i szarym. 

Rozdzielacze ogrzewania podłogowego

W ofercie QIK są rozdzielacze do ogrzewania podłogowego wykonane z mosiądzu oraz ze stali nierdzewnej. Wszystkie uzbrojono w: przepływomierze, zawory termostatyczne, nyple oraz sekcje odpowietrzająco-spustowe. Tego typu produktami można rozprowadzić od 2 do nawet 16 pętli ogrzewania podłogowego na jednym rozdzielaczu. Rozstaw podejść jest standardowy i wynosi 50 mm. Wszystkie typy są zmontowane i dostarczane w zabezpieczonym opakowaniu kartonowym.

OFERTĘ SYSTEMÓW PODŁOGOWYCH QIK UZUPEŁNIAJĄ: 

-grupy pompowo-mieszające, fabrycznie okablowane, do regulacji temperatury ogrzewania podłogowego, do instalacji o powierzchni maks. 125 m2,

-szafki natynkowe i podtynkowe, wykonane z blachy ocynkowanej elektrolitycznie, malowane gładkim lakierem proszkowym, w kolorze białym, tylna ścianka wyposażona jest w szyny i śruby do zamontowania rozdzielacza,

-ograniczniki temperatury na powrocie typu RTL – najprostszy sposób ograniczenia temperatury podłogi o powierzchni do 15 m2, ograniczniki montowane są na powrocie pętli grzewczej, 

-siłowniki – napędy termiczne zaworów rozdzielacza, 

-regulacja: automatyka przewodowa i bezprzewodowa (m.in. termostaty pokojowe, moduły rozdzielacza obwodów grzejnych). 

Ciep³o - Ogrzewanie podłogowe QIK
Kompleksowy system w ofercie Instal-KonsorcjumNARZĘDZIA I MATERIAŁY MONTAŻOWE W OFERCIE QIK:

- klipsy, - kalibratory, - nożyce do cięcia rur, - sprężyny wewnętrzne i zewnętrzne, - takery, -innowacyjne rozwijaki do rury QIK.

Rozwijak QIK Basic idealnie nadaje się do rozwijania 600-metrowych kręgów białej rury QIK. Rozwijak jest składany, co znacznie upraszcza transport narzędzia. 

Zalety: stosunkowo niewielki ciężar: 13,75 kg, solidne łożysko kulkowe, gwarantujące długotrwałą pracę, regulacja wysokości stopek, osadzenie stopek na przegubach umożliwiające stabilną pozycję na nierównym podłożu. 

Rozwijak QIK Standard z ramieniem jest rozbudowaną i wzmocnioną wersją rozwijaka Basic, wyposażoną w teflonowe ucho znajdujące się w osi rozwijaka, przez które przechodzi rura podczas układania pętli grzewczych. Rozwijak ten jest idealny do układania pętli ogrzewania podłogowego z pomarańczowej rury QIK. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: