John Guest Speedfit – prostota i uniwersalność

Firma John Guest jest światowym liderem w produkcji rur i złączek wtykowych i od ponad 60 lat dostarcza niezawodne systemy hydrauliczne i grzewcze. System Speedfit przeznaczony jest do zastosowań w instalacjach zimnej i ciepłej wody użytkowej, instalacjach grzewczych oraz ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.

Woda i kanalizacja - John Guest Speedfit – prostota i uniwersalnośćSeria produktów Speedfit sprawdza się doskonale zarówno przy budowie nowych domów, jak i podczas naprawy czy konserwacji. Dzięki połączeniom typu push fit czas montażu skraca się o min. 40% w porównaniu z innymi czasochłonnymi metodami. Ponadto do montażu lub demontażu łączników nie są wymagane żadne narzędzia, co ułatwia manewrowanie w ciasnych przestrzeniach lub ponowne dopasowanie połączeń. Szeroki wybór tworzywowych, mosiężnych i chromowanych złączek, złączy kranowych, zaworów i elastycznych węży Speedfit zapewnia wszystko, czego potrzebujemy, aby wykonać pracę w mgnieniu oka. Łącząc te produkty z tworzywową rurą na wcisk, można stworzyć naprawdę elastyczny i niedrogi system wodociągowy i grzewczy dopasowany dla każdego, gdyż r ozpiętość ś rednic s ystemu w ynosi o d 10 mm do 28 mm. Cechą szczególną złącz Speedfit jest specjalna nakrętka, której dokręcenie powoduje dociśnięcie uszczelki pierścieniowej do rury i zabezpieczenie złącza. Również tulejki usztywniające są wyposażone w uszczelki, co w sumie daje podwójne uszczelnienie i zabezpieczenie wykonanego połączenia. 

Kolejnym ważnym aspektem wartym wspomnienia jest to, że wszystkie produkty przeznaczone są do stosowania z rurami tworzywowymi lub miedzianymi. Jest to możliwe, ponieważ rury i złącza rozmiarowo odpowiadają rozmiarom rur miedzianych. Oferta obejmuje rury o wymiarach 10, 12, 15, 20, 22, 28 mm. Rury 10 i 12 mm idealnie nadają się do użycia podczas renowacji starych budynków, przy użyciu niskoprofilowych mat grzewczych LowFit. 

Wyprodukowane zgodnie z najwyższymi brytyjskimi standardami, w których utrzymujemy kontrolę nad całym procesem, od projektu i wykonania narzędzia po końcowe testy i montaż, każdy z naszych łączników hydraulicznych jest zatwierdzony przez BSI i WRAS. Ponadto produkty firmy John Guest posiadają jeszcze aprobaty i certyfikaty takie jak: ISO 9001, ISO 14001, BBA, KOMO, OKK-OKI, Dopuszczenie KIWA, DVGW, Atest Higieniczny PZH, Deklaracja zgodności. 

Woda i kanalizacja - John Guest Speedfit – prostota i uniwersalnośćDzięki wszystkim posiadanym zaletom złączki JG Speedfit znakomicie nadają się również do podłączania pomp ciepła, które są coraz powszechniejsze i coraz częściej stosowane. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego są odporne na działanie wysokich temperatur i ciśnień oraz korozję. Tworzywowe elementy nie przenoszą drgań ani hałasu z pompy na instalacje. Materiał nie zawiera związków toksycznych, ołowiu i gwarantuje długą żywotność systemu. Złącza pozwalają na łączenie miedzianych króćców z tworzywowymi rurami za pośrednictwem tylko jednej złączki. Produkty John Guest Speedfit charakteryzują się długą żywotnością, o czym świadczy 25-letnia gwarancja na materiał i wady produkcyjne produkowanych przez siebie złączy serii: PEM, PSE, SFM oraz rur Speedpex. Aby uzyskać więcej informacji o naszej rodzinie marek RWC oraz jak nasze rozwiązania mogą pomóc w codziennym życiu, zapraszamy do odwiedzania nas na stronie: www.rwc.com www.johnguest.com 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: