Kamień milowy w integracji firm Uponor i Capricorn

Zgodnie z przyjętą strategią wzrostu w Europie Uponor pracuje nad pełną integracją z firmą Capricorn S.A., której udziały zostały nabyte w minionym roku. Kolejnym ważnym wydarzeniem na drodze ku wspólnej przyszłości obu firm było otwarcie nowego magazynu w Świebodzicach.

Aktualności - Kamień milowy w integracji firm
Uponor i CapricornPrzejęcie Capricorn S.A. stanowiło ważny krok w realizacji strategii wzrostu firmy Uponor w Europie. – Europa Wschodnia, a w szczególności Polska, to dla nas bardzo ważne rynki. Chociaż prężnie rozwijamy się na całym kontynencie, wierzymy, że dzięki nowej lokalizacji będziemy jeszcze silniej reprezentowani na tym obszarze. Ponadto doświadczenie, którym dysponuje Capricorn w zakresie ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz rozwiązań prefabrykowanych, pomoże nam w realizacji wyznaczonych celów – wyjaśnia dr Karsten Hoppe, Prezes Uponor Building Solutions Europe. 

Jacek A. Dobrowolski – Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu Europy Wschodniej Uponor Building Solutions dodaje: – Integracja z firmą Capricorn przebiega zgodnie z planem. Poczyniliśmy duże postępy, a zespoły sprawnie ze sobą współpracują, co przekłada się na płynne, bezproblemowe wdrażanie usprawnień. Uponor przejął polską firmę w listopadzie 2021 roku. Transakcja nie przyniosła redukcji zatrudnienia, ponad 400 osób z załogi zachowało swoje stanowiska pracy w Świebodzicach. 

Inwestycja w Świebodzicach: nowa hala magazynowa

Aktualności - Kamień milowy w integracji firm
Uponor i CapricornFirma Uponor, ekspert w dziedzinie dostarczania bezpiecznej wody pitnej oraz energooszczędnych systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, dzięki przejęciu Capricorn rozszerza sieć logistyczną i możliwości produkcyjne w Europie. Otwarcie na początku czerwca bieżącego roku nowego magazynu w Świebodzicach zbliża Uponor do realizacji założonych celów, poprzez podwojenie możliwości magazynowych na tym obszarze i stworzenie odpowiednich warunków do oferowania najwyższej jakości usług w tym regionie. W nowym budynku znajduje się strefa wysokiego składowania, kompletowania oraz konfekcjonowania zamówień, a także pomieszczenia socjalne i biurowe. 

– Nowy magazyn jest kluczowym elementem budowania silnej pozycji rynkowej firmy Uponor, a także kamieniem milowym na drodze, którą rozpoczęliśmy wraz z przejęciem firmy Capricorn oraz inwestycją w rozwój tego obszaru – podkreśla Jacek A. Dobrowolski. W przyszłości Świebodzice staną się doskonałym centrum dystrybucji najwyższej jakości komponentów systemów grzewczych i wodnych Uponor. 

Integracja marki w 2023 roku 

Integracja zakładu w Świebodzicach z siecią logistyczną i produkcyjną Uponor to dopiero początek. Firma Uponor planuje włączenie produktów Capricorn do portfolio w 2023 roku. – Rozszerzenie naszego asortymentu o ofertę firmy Capricorn jest dla nas naturalnym krokiem, ponieważ nasze portfolia produktów doskonale się uzupełniają. To oznacza, że nasi obecni i przyszli klienci będą mieli dostęp do szerokiej oferty produktowej z zakresu ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz instalacji wodnych, w tym do nowych i innowacyjnych rozwiązań, zwiększających wydajność i wspierających ideę zrównoważonego budownictwa pod jedną, wspólną marką – podsumowuje dr Karsten Hoppe. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: