FOTON Technik łączy siły z IKEA w ramach „Energii słonecznej dla domu”

Nowy partner

Ambicją IKEA jest umożliwienie milionom osób na całym świecie wytwarzania i wykorzystywania energii odnawialnej w domu. Obecnie oferta domowej energii słonecznej na sposób IKEA dostępna jest w dziewięciu krajach, a Grupa Ingka dąży do tego, aby do 2025 r. była ona dostępna na wszystkich 30 rynkach, na których prowadzi swoją działalność. Polska była jednym z pierwszych krajów, w których IKEA wprowadziła kompleksową usługę sprzedaży i montażu paneli fotowoltaicznych. W ciągu trzech lat nasz kraj stał się jednym z wiodących rynków IKEA pod względem liczby wykonanych instalacji.

Nowy par tner biznesowy IKEA – firma FOTON Technik – ma na swoim koncie ponad 17 tys. zrealizowanych instalacji fotowoltaicznych w całej Polsce. Wierzymy, że wieloletnie doświadczenie firmy w zakresie sprzedaży oraz montażu instalacji fotowoltaicznych pozwoli jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby oraz oczekiwania klientów IKEA w całej Polsce. 

– Podjęcie współpracy z FOTON Technik to kolejny krok w demokratyzacji energii odnawialnej. Naszym celem jest uczynienie jej dostępną dla jak największej grupy ludzi. Ważne jest dla nas również dalsze budowanie świadomości naszych klientów na temat znaczenia odnawialnych źródeł energii w dobie kryzysu klimatycznego – m ówi K arin S köld, d yrektor generalna ds. zrównoważonego rozwoju oraz prezes IKEA Retail Polska. 

 - FOTON Technik łączy siły z IKEA w ramach
„Energii słonecznej dla domu”

– Nadrzędnym celem Grupy innogy, do której należy Foton Technik, jest prowadzenie biznesu w ramach zrównoważonego rozwoju. Partnerstwo z IKEA i połączenie sił obu biznesów w obszarze sustainability pokazuje, że dla osiągnięcia najlepszych efektów niezbędna jest współpraca dużych firm z różnych sektorów rynku. Dzięki niej tworzymy wartość dodaną dla naszych klientów, pracowników, akcjonariuszy, partnerów biznesowych i środowiska – mówi Filip Thon, prezes Zarządu innogy Polska. 

Współpraca z nowym partnerem to nowa odsłona dotychczasowej oferty "IKEA. Energia słoneczna dla domu". IKEA oraz Foton Technik wspólnie wypracowały nową i jeszcze lepszą dla ludzi i planety ofertę, aby trafniej odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania swoich klientów. Podstawą nowej oferty "IKEA. Energia słoneczna dla domu" jest przyjazna dla klienta ścieżka sprzedaży. Cały proces – od jego rozpoczęcia aż po kompleksową realizację – może odbywać się zdalnie, bez konieczności odwiedzania klienta w domu. Nowa, wygodna dla kupującego ścieżka sprzedażowa pozwala dotrzeć do jeszcze większego grona konsumentów w całym kraju i pozwoli znacząco skrócić czas trwania procesu zakupowego. Nowością w ofercie jest też to, że jest otwarta również dla biznesowej części klientów IKEA – grupy, która w czasach obecnych wyzwań również poszukuje możliwości pozyskiwania tańszych i zrównoważonych źródeł energii. 

– Misją naszej firmy jest przekonanie Polaków, że inwestycja w energię odnawialną jest opłacalnym rozwiązaniem, które ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Oferujemy produkty i usługi najwyższej jakości, aby poprawić jakość życia mieszkańców domów jednorodzinnych oraz zapewnić bezpieczeństwo i komfort, jakie daje niezależność energetyczna. Jesteśmy obecni na rynku już od pięciu lat i stale rozbudowujemy naszą ofertę, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Dzięki współpracy z IKEA chcemy wspólnie jak najszerzej promować proekologiczną postawę odpowiedzialności, która ma wpływ na życie każdego z nas. Doświadczenie i najwyższa jakość usług firmy FOTON Technik połączone z troską o najdrobniejszy szczegół IKEA pozwoliły wypracować nam unikalne rozwiązanie, które jest dostępne dla szerokiego grona klientów, nowoczesne, a przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości komponentów zapewnia zadowolenie naszym klientom – mówi Michał Skorupa, prezes Zarządu FOTON Technik, Grupa innogy. 

– W IKEA chcemy tworzyć lepsze warunki życia codziennego dla wielu ludzi. Dlatego też dążymy do tego, aby oferowane przez IKEA instalacje fotowoltaiczne były jak najwyższej jakości, a ich cena pozostawała przystępna. Każda instalacja jest dobierana do potrzeb klienta i wyceniana indywidualnie – m ówi K arin S köld. 

Poprzedni partner IKEA w zakresie oferty instalacji fotowoltaicznych, firma Geo Solar, nadal będzie świadczył serwis gwarancyjny dla klientów, dla których zrealizował usługę sprzedaży oraz montażu paneli fotowoltaicznych we współpracy z IKEA. Bezpłatna gwarancja obejmuje moduły fotowoltaiczne (25 lat), falownik (10 lat), a także pięć lat na jakość wykonania oraz ilość produkowanej energii (prognoza oraz monitoring). Ewentualne reklamacje związane z instalacją fotowoltaiczną należy składać do gwaranta, czyli firmy Geo Solar. 

Przyszłość energii jest zrównoważona

Pozytywny wpływ na klimat oraz inwestycje w energię odnawialną i rozwiązania w tym obszarze dla klientów IKEA to jeden z wielu kierunków rozwoju wyznaczony w strategii "People & Planet Positive", wprowadzonej globalnie w 2012 r. Strategia odpowiada na wyzwania związane ze zmieniającym się klimatem i wskazuje drogę dla rozwoju biznesu przyjaznego ludziom oraz środowisku. 

Poza oferowaniem instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych, IKEA stale inwestuje w odnawialne źródła energii (OZE), dążąc do realizacji celu bycia marką pozytywną dla klimatu do 2030 r. Grupa Ingka posiada na świecie aż 1,57 GW zainstalowanej mocy w odnawialnych źródłach energii, z czego znaczną część stanowią wiatraki (aż 1,37 GW). Portfel wiatrowych aktywów wytwórczych w Polsce składa się z sześciu farm, na których znajduje się aż 80 turbin. Generują one ponad 450 GWh energii rocznie. To ilość energii, która mogłaby zasilić ok. 200 tys. gospodarstw domowych przez cały rok. Farmy wiatrowe IKEA Retail w Polsce to drugie co do wielkości portfolio odnawialnych źródeł energii w IKEA na świecie (zaraz po IKEA US). 

IKEA kontynuuje inwestycje w odnawialne źródła energii w Polsce. W ostatnich miesiącach 2020 r., przy sklepach IKEA w Warszawie i Poznaniu powstały dwie instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 150 kWp. Ponadto firma planuje realizację kolejnych projektów OZE o mocy przekraczającej 4 MWp w kolejnych czterech latach. – Obecne inwestycje w lokalne źródła energii połączone z nieustannym podnoszeniem efektywności energetycznej nie tylko pomagają nam jeszcze bardziej zredukować ślad węglowy i wpływ na środowisko, ale również wywierają pozytywny wpływ na koszty operacyjne przedsiębiorstwa. Jak wszyscy wiemy, koszty energii ciągle rosną, a od 1 stycznia zaczęła obowiązywać opłata mocowa. Odnawialne źródła energii instalowane lokalnie i efektywność energetyczna pomagają nam spełnić dwa cele jednocześnie – zminimalizowanie wpływu na środowisko i ograniczenie kosztów operacyjnych – m ówi M ariusz P odgórski, Energy Manager, IKEA Retail Sp. z o.o.

Globalnym założeniem firmy jest modernizacja obecnych źródeł ciepła i chłodu na niskoemisyjne we wszystkich obiektach do 2030 r. Warto podkreślić, że wszystkie nowo budowane obiekty handlowe IKEA od 2009 r. opierają się na gruntowych pompach ciepła. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: