Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE 2020

Rynek instalacyjny to jeden z najbardziej konkurencyjnych sektorów polskiej gospodarki. Dynamiczny rozwój technologii i rozwiązań wymaga ciągłej aktywności. Branża nieustannie się zmienia i rozrasta. Aby nie wypaść z obiegu, trzeba nadążać za nowościami, śledzić trendy. Targi Instalacje w Poznaniu są dla wystawców doskonałą okazją, by zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców innowacyjne rozwiązania i premiery rynkowe. Tegoroczna edycja potrwa trzy dni i odbędzie się w terminie 21–23 kwietnia 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ta 13 edycja będzie wyjątkowa! Organizatorzy zdecydowali, by ostatni dzień, 23 kwietnia, był otwarty dla szerokiego grona odbiorców. – Pragniemy umożliwić uczestnictwo w targach również osobom, które mimo że nie zajmują się zawodowo instalacjami, są zainteresowane tematem. Chcą np. skorzystać z programów dofinansowania czy zainwestować w innowacyjne rozwiązania do domu czy firmy. Targi INSTALACJE to miejsce, gdzie pozyskają rzeczowe informacje i poznają nowości – mówi Mateusz Szymczak, dyrektor Targów Instalacje.

 - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
INSTALACJE 2020
 

TU TRZEBA BYĆ, BY NIE ZOSTAWAĆ W TYLE

Rynek instalacyjny ewoluuje. Zmieniające się otoczenie ustawodawcze korzystnie wpływa na rozwój sektora związanego z Odnawialnymi Źródłami Energii. Żeby nie zniknąć z rynku, trzeba trzymać rękę na pulsie – odnajdować się w gąszczu przepisów i programów dofinansowań i co ważniejsze – znać najnowsze rozwiązania branżowe. Podczas poznańskich spotkań targowych liderzy prezentują innowacyjne rozwiązania, a liczne punkty konsultacyjne pozwalają uzyskać fachowe porady i rzetelną wiedzę. 

NOWE SMART INSTALACJE

Niemałe znaczenie dla branży ma rozwój technologii domów inteligentnych. – Sprzężone ze sobą systemy ogrzewania, oświetlenia, zamykania czy podlewania to nie tylko wygodny gadżet w nowoczesnym budownictwie, ale też źródło znacznych oszczędności – przekonuje Mateusz Szymczak. – Możliwości, jakie daje współczesna automatyka, otwierają szerokie pole rozwoju dla branży instalacyjnej – mimo pozornej łatwości montażu, tylko odpowiednio połączony i skonfigurowany system daje gwarancje powodzenia i odpowiedniego działania. A gdzie indziej, jak nie na Targach Instalacje znajdzie się miejsce zarówno do prezentacji rozwiązań SMART, jak i uzyskania rzetelnej informacji w obszarze zagadnień ekologicznego i Inteligentnego Domu?! – podsumowuje Mateusz Szymczak. 

AKCJA AUTOKAROWA

Aby być smart i eko i ułatwić dotarcie na targi Instalatorom z całego kraju, organizatorzy wraz z wybranymi hurtowniami zapraszają do AKCJI AUTOKAROWEJ. Jedyna w swoim rodzaju akcja cieszy się z roku na rok rosnącą popularnością. Instalatorzy chcący wziąć w niej udział zgłaszają się w wybranych punktach handlowych, by w kwietniu wspólnie przyjechać na to najważniejsze święto branży instalacyjnej. 

KLUB INSTALATORA

Po raz szósty obecny będzie Klub Instalatora firmy SBS i Targów Instalacje – miejsce spotkań i rozmów branżowych, a także strefa odpoczynku, w której targowi goście mogli skorzystać z fantastycznych atrakcji. Bo wiemy, jak ważna jest integracja całej branży! 

MISTRZOSTWA POLSKI INSTALATORÓW

Organizowane po raz siódmy wydarzenie to iście sportowa rywalizacja z ogromną dawką emocji. W szranki staną najlepsi polscy fachowcy w dziedzinie instalacji. Jak zawsze będą walczyć o cenne nagrody. Przez pierwsze dwa dni odbędą się eliminacje, trzeciego – wielki finał. 

PRAWDZIWI FACHOWCY

Targi Instalacje są nieocenionym źródłem wiedzy, cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem zwiedzających. – Od lat ściśle współpracujemy z organizacjami branżowymi takimi jak SPIUG – Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, ZHI – Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Instalacyjnej, Klimatyzacji I Wentylacji, Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC oraz Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej – Polska PV – orientujemy się dobrze, co "słychać" w branży, jakie stoją przed nią wyzwania i możliwości – podkreśla dyrektor Instalacji. 

KONWENCJA ZHI

W dzień poprzedzający targi Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Klimatyzacji i Wentylacji ZHI zorganizuje Konwencję Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego. Podobnie jak w latach ubiegłych, spotkanie posłuży nie tylko wymianie opinii na tematy nurtujące branżę, ale również będzie okazją do omówienia zagadnień dotyczących kierunków jej rozwoju. 

ZIELONA ENERGIA – podwójne tak!

Warto zauważyć wyjątkową synergię, sprawiającą, że kwietniowe targi to największe i najważniejsze tego typu wydarzenie w kraju. Targi Instalacje i GreenPower kompleksowo poruszają zagadnienia dotyczące m.in. OZE. 

– Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne znaczenie mają ekologiczne źródła energii, w tym fotowoltaika, energia wiatrowa czy biomasa. Jednak technologia, choćby najdoskonalsza, nie będzie dobrze funkcjonować, jeśli zostanie źle zamontowana – podkreśla Mateusz Szymczak, dyrektor Targów Instalacje. – Z kolei Targi GREENPOWER to swoista platforma umożliwiająca zdobycie wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych związanych z OZE. To także miejsce spotkania ekspertów z praktykami – dodaje Marcin Gorynia, dyrektor Targów GREENPOWER. 

– Dlatego ściśle współpracujemy, aby zapewnić klientom ofertę kompleksową. Stawiamy czoło wyzwaniom współczesnego świata, wspierając ekologiczne rozwiązania dla budownictwa. Uczestnictwo w kwietniowych targach to okazja do poznania rynkowych ekonowości, znalezienia odpowiednich rozwiązań oraz przyjęcia potężnej dawki fachowej wiedzy. Punkty konsultacyjne, w których będzie można uzyskać porady na temat licznie uruchomionych programów dotacyjnych i możliwość bezpośredniej rozmowy z producentami, to atuty, których nie sposób przecenić – podsumowuje M ateusz Szymczak. 

W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się również Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX, Poznań Drone Expo, Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO, Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GreenPOWER oraz Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER. 

 
 
<< powrót

 
   

 

Najnowszy numer

picture Nasz najnowszy numer kwartalnika Instalacje. Znajdziesz tutaj spis treści oraz wybrane artykuły do przejrzenia w wersji online. Sprawdź sam czy zainteresuje Cię ten numer.
 

Więcej...

Archiwum

picture Przegapiłeś któryś z naszych numerów? Nic straconego. Prowadzimy archiwum swoich publikacji. Możesz sprawdzić co w jakim numerze się znajdowało by później zamówić numer archiwalny.

Więcej...

Aktualności

picture Najnowsze aktualności ze świata instalacyjnego. Różne nowinki technologiczne, opisy nowych technologii, ich wady i zalety, promocja nowych firm.


 
  Więcej...

Czytelnia

picture Dział dla instalatorów i pasjonatów. Przygotuj kawkę, ciastko i zgłębiaj wiedzę na temat energii odnawialnej, różnych technologii, wody i kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji oraz wielu innych.

Więcej...

Wydawnictwo Bud-Press

picture
Nasi partnerzy: